• Nasza szkoła będzie realizowała w roku szkolnym 2018/2019

PROJEKT Z DZIEDZINY EDUKACJA EKOLOGICZNA
        PN. „Ekopracownia pod chmurką”

Szkoła Podstawowa im. Teodora Goździkiewicza w Dąbrowie Wielkiej otrzymała dofinansowanie z WFOŚiGW w Łodzi w kwocie 41282,00 złotych (koszt całkowity projektu 46073,00 złotych) na Projekt z Dziedziny Edukacji Ekologicznej „Ekopracownia pod chmurką”

Osoba odpowiedzialna za organizację, realizację i rozliczenie projektu – Anna Gołębiowska. Osoba koordynująca, odpowiedzialna za planowanie i realizację zadania – Urszula Ograbek.

W ramach projektu realizowane będą:

• Zajęcia lekcyjne dla Dzieci „3 i 4 latki” i „5 i 6 latki” oraz uczniów klas I – VIII

• Warsztaty dla Dzieci „3 i 4 latki” i „5 i 6 latki” oraz uczniów klas I – VIII

1. Ogród – dobrym klimatem dla dzieci”- zajęcia przeprowadzi nauczyciel przedszkola i nauczania wczesnoszkolnego.

2. Jak stworzyć i pielęgnować ogród szkolny?” – zajęcia przeprowadzi ogrodnik.

3. Zakładanie kompostowników i ich rola” – zajęcia przeprowadzi Leśnik Szkółkarz.

• Konkursy dla Dzieci „5 i 6 latki” oraz uczniów klas I – VIII

1. Szkolny Konkurs Fotograficzny „Oblicza ogrodu”.

2. Szkolny Konkurs Literacki „Ogród w poezji”.

3. Szkolny Konkurs Plastyczny „W kwitnącym ogrodzie”

• Akcje dla całej społeczności szkolnej

1. Zaprośmy owady do naszych ogrodów” –doposażenie ogrodu w domki dla owadów, budki dla ptaków

2. Przyjazny ogród” – sadzenie, sianie, porządkowanie, kompostowanie, segregacja itp. czynności.

3. Porządki w „Zielonym Zaciszu” – pielenie, pielęgnacja roślin, sprawdzanie stanu roślinności ewentualne uzupełnianie roślin zniszczonych oraz zabezpieczanie przed zimą.

Zaprojektowany przez nas ogródek dydaktyczny „Zielone Zacisze” podzielony jest na części tematyczne – siedliska roślin o różnych wymaganiach fizyczno - chemicznych. Uwzględniają one naturalne warunki występujące w otoczeniu naszej szkoły.