• Międzyszkolny konkurs recytatorski dla dzieci w wieku przedszkolnym (3,4,5,6 latki) „Wiosna w poezji dziecięcej”
          • Międzyszkolny konkurs recytatorski dla dzieci w wieku przedszkolnym (3,4,5,6 latki) „Wiosna w poezji dziecięcej”

          • Regulamin

            Organizator:
            Paulina Żarnecka, Edyta Sowijak

            Cele konkursu:

            - zainteresowanie dzieci poezją

            - rozwijanie zdolności recytatorskich

            - popularyzowanie poezji dziecięcej

            - rozwijanie dziecięcych talentów

            Zasady uczestnictwa :
             - konkurs skierowany jest do dzieci uczęszczających do oddziałów przedszkolnych  3 – 4 oraz 5 – 6 latków

            - każda grupa wiekowa typuje troje dzieci wyłonionych podczas eliminacji wewnętrznych

            - konkurs będzie miał formę prezentacji dowolnego utworu poetyckiego o tematyce wiosennej

            - mile widziane stroje tematyczne

            - do udziału w konkursie dzieci przygotowują się w domu przy wsparciu Rodziców

            - zgłoszenia do konkursu należy kierować do p. Pauliny Żarneckiej do dnia 09.05.2024 roku.

            - konkurs odbędzie się 28.05.2024 roku o godzinie 9.30 w Szkole Podstawowej   im. Teodora Goździkiewicza w Dąbrowie Wielkiej, w sali nr.7

            Kryteria oceny:

            Jury powołane przez organizatora dokona oceny według kategorii wiekowych:

            - 3 – 4 latki

            - 5 – 6 latki

            oraz następujących kryteriów:

            - dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie

            - interpretacja tekstu

            - kultura słowa

            - ogólny wyraz artystyczny (element ruchu, strój).

            Jury:

            - komisja ogłosi werdykt po wysłuchaniu wszystkich uczestników

            - każdy członek komisji przyznaje punkt w skalo od 1 do 3 dla każdego z kryteriów

            - w przypadku jednakowej liczby zebranych głosów, głos decydujący ma przewodniczący komisji

            - decyzja komisji jest niepodważalna

            - komisję  konkursową powołuje organizator.

            Nagrody dla laureatów:

            W każdej grupie wiekowej przyznane będą I, II, III miejsce. Przewidziane są nagrody rzeczowe. Dla pozostałych dzieci dyplom uczestnictwa.

        • Mali ogrodnicy
          • Mali ogrodnicy

          • Uczniowie klas V-VI uczęszczający na zajęcia innowacyjne wspólnie z p. Anną Chwiałkowską-Binkowską, p. Barbarą Modrzejewską poznali prace ogrodnika i wcielili się w jego rolę. Wspólnie zasiali nasiona rzeżuchy, rukoli, poziomek, kopru i sałaty. Uczniowie systematycznie pielęgnują roślinki aby za jakich czas otrzymać pyszne owoce.

        • Światowy Dzień Zdrowia „Moje zdrowie, moje prawo”
          • Światowy Dzień Zdrowia „Moje zdrowie, moje prawo”

          • W dniu 05 kwietnia w szkole odbyły się zajęcia związane z Światowym Dniem Zdrowia pod hasłem „Moje zdrowie, moje prawo” Klasy wykazały się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i troską o swoje i innych zdrowie. Uczniowie zostali zapoznani z problemami związanymi z zachowaniem higieny, zdrowym odżywianiem, stresem i wieloma innymi czynnikami mającymi wpływ na zdrowie i długie życie. Mimo poważnego tematu uczniowie bawili się przy tym rewelacyjnie układając rebusy i wymyślając nowe sposoby ekologicznego trybu życia. Zajęcia przeprowadzili p. Sławomir Lasota i p. Anna Chwiałkowska-Binkowska

        • Segregowanie odpadów
          • Segregowanie odpadów

          • 3 kwietnia uczniowie klas I-VIII oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych gościły przedstawiciela z Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych "ORLI STAW".

            Podczas spotkania, w formie prezentacji i wykładu, uczniowie zostali zapoznani jak działa zakład „Orli Staw” oraz jak ważne jest dbanie o środowisko i jakie znaczenie ma segregacja odpadów.

        • Wyjazd do teatru
          • Wyjazd do teatru

          • 4 kwietnia 2024 roku dzieci z klas 0-III pojechały autokarem na wycieczkę do Sieradzkiego Centrum Kultury. Uczniowie obejrzeli spektakl pt. "Pocahontas" w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Celem wycieczki było między innymi podniesienie kompetencji kulturalnych uczniów w zakresie odbioru sztuki i zachowania w teatrze, a także wyzwalanie pozytywnych emocji oraz bezpośredni, bliski kontakt z aktorem. Wszystkie dzieci ze skupieniem i radością oglądały przedstawienie, którego scenariusz zaczerpnięty był z bajkowej adaptacji historii o słynnej indiańskiej księżniczce. W pięknej scenerii, wśród gry aktorów ubranych w interesujące, barwne kostiumy i używających ciekawych rekwizytów, dzieci mogły identyfikować się z bohaterami, a szczególnie z główną bohaterką, która zadziwiała i oczarowywała swoim wdziękiem, odwagą oraz ciekawością świata. W czasie konfliktów między Indianami i białymi osadnikami Pocahontas kierowała się głosem serca i znalazła sposób, aby osoby z dwóch różnych kultur mogły żyć razem w pokoju. Na scenie można było również zobaczyć przyjaciół Pocahontas i ich niesamowite perypetie. Dodatkowymi walorami przedstawienia były indiańska muzyka i taniec, a także wartka akcja i śmieszne dialogi. Piękna muzyka, pomysłowa scenografia, a przede wszystkim dobra gra aktorów spowodowały, że uczniowie z zaciekawieniem oglądali spektakl. Przesłaniem edukacyjnym przedstawienia było motto: "Jeden świat jest wokół nas, każda część ma jego sens, drzewo, ptak, ryba, ssak wszystko to jeden świat." Sztuka teatralna dostarczyła wszystkim dzieciom wielu cennych doświadczeń teatralnych, uśmiechu oraz dobrej zabawy. Wycieczka sprzyjała integracji uczniów. Po spektaklu dzieci pełne wrażeń wróciły do szkoły.

        • Wymiana kartek
          • Wymiana kartek

          • Z okazji Świąt Wielkanocnych uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą p. Anną Chwiałkowską-Binkowską wzięli udział w międzyszkolnej wymianie kartek świątecznych. Nasi uczniowie własnoręcznie wykonali piękne kartki oraz napisali życzenia. Kartki zostały przekazane do uczniów klasy VIc ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sieradzu. Otrzymane kartki przyniosły wiele radości i satysfakcji.

            Dziękujemy za udział w projekcie.

        • Niecodzienna wizyta u przedszkolaków
          • Niecodzienna wizyta u przedszkolaków

          • Tuż przed Wielkanocą uczennice uczęszczające na Zajęcia Regionalne wraz z panią Alicją Stanisz odwiedziły najmłodsze dzieci z naszej szkoły – wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych, aby przekazać im własnoręcznie wykonane podczas zajęć regionalnych Wielkanocne Zajączki.
            Dużą radość sprawił dzieciom Zajączek, który zostawił dla nich także słodkie upominki.

        • Wielkanocne Radości
          • Wielkanocne Radości

          • Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych uczniowie klasy I-VIII oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych przygotowali program artystyczny pt. „Wielkanocne Radości” pod kierunkiem Pani Alicji Stanisz i wychowawców klas, wprowadzając wszystkich w świąteczną atmosferę. Celem przedstawienia było przybliżenie tradycji i symboli wielkanocnych. Przedstawienie pełne radości przybliżyło zgromadzonym uczniom jak i zaproszonym gościom zwyczaje i tradycje wielkanocne. Wesołe wiersze, piosenki oraz dekoracja sali wprowadziły zebranych w świąteczny i miły nastrój.
            Uczniowie, ubrani odświętnie, zaprezentowali wylosowany przez swoją klasę symbol lub tradycję Wielkanocną:
            klasa IV- Palma Wielkanocna
            klasa V-  Gaik Maik
            klasa VI - Święconka
            klasa VII - Pucheroki
            klasa VIII - Kurek Dyngusowy
            Młodsze dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III przygotowały piosenkę lub wiersz oraz przebrały się za wylosowany symbol:
            3-4 latki - Baranki
            4-5 latki - Kraszanki
            5-6 latki - Drapanki
            klasa I - Kurczaczki
            klasa II - Zajączki
            klasa III - Pisanki
            Przygotowane i wyćwiczone dużo wcześniej wiersze, piosenki i krótkie scenki związane ze Świętami Wielkiej Nocy wzbogacone były odpowiednimi rekwizytami, strojami, podkładami muzycznymi oraz występem szkolnego chórku.

            Całe spotkanie odbyło się w atmosferze radości, akceptacji i w prawdziwie świątecznym, ciepłym nastroju.

        • Zabawa w Alfa Fun!
          • Zabawa w Alfa Fun!

          • 26 marca 2024r. uczniowie z klas: piątej, szóstej, siódmej i ósmej pod opieką pani Ewy Masierowskiej i pani Justyny Raj uczestniczyli w wycieczce do Łodzi, gdzie na miejscu mieli okazję brać udział w różnorodnych atrakcjach oferowanych przez Alfa Fun, w tym w grach laserowych, escape room oraz laserowym labiryncie. Celem wycieczki była integracja grupy, rozwijanie umiejętności współpracy oraz kreatywności poprzez aktywną zabawę i rozrywkę. Podczas gry laserowej uczniowie wykazali się zwinnością, strategią i umiejętnością współpracy,  natomiast w pokoju zagadek to głównie logiczne myślenie i szybkość działania w zespole były receptą na zwycięstwo.

            Cała grupa wykazywała entuzjazm i zaangażowanie w każdą aktywność, co sprzyjało integracji i budowaniu pozytywnych relacji między uczniami. Atmosfera była pełna radości, a uczniowie mieli okazję przeżyć niezapomniane chwile w towarzystwie kolegów i koleżanek.

            Po zakończeniu atrakcji w Alfa Fun wszyscy udali się do Manufaktury na posiłek w wybranej przez siebie restauracji.

        • Planety w Układzie Słonecznym
          • Planety w Układzie Słonecznym

          • W minionym tygodniu klasa III przypominała sobie planety występujące w Układzie Słonecznym. Z tego względu wykonali makiety, które przeniosły wszystkich w świat Kosmosu. Każdy wykazał się kreatywnością i starannością. Uczniowie pięknie zaprezentowali swoje prace, a przy tym bardzo dobrze się bawili.

        • Śpiewali piosenki angielskie i wygrali nagrody!
          • Śpiewali piosenki angielskie i wygrali nagrody!

          • 19 marca 2024r. odbył się szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej Karaoke „Let’s Sing” skierowany do uczniów klas I – VIII. Ideą konkursu było zachęcanie dzieci do rozwijania umiejętności językowych i wokalnych.

            Wszystkich chętnych uczniów wysłuchało i oceniało jury a nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali nauczyciele języka angielskiego. Po zakończeniu części konkursowej nastąpił czas podsumowania, ogłoszenia wyników.
            25 marca nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów, nagród i upominków.

            Gratulujemy zwycięzcom konkursu i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach z języka angielskiego!

        • Podsumowanie akcji charytatywnej w naszej szkole
          • Podsumowanie akcji charytatywnej w naszej szkole

          • 22 marca zakończyła się akcja charytatywna w naszej szkole – zbiórka chusteczek nawilżanych dla najmłodszych podopiecznych Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci w Łodzi. Wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariusza „Pomocna Dłoń” wraz  z nauczycielami p. Żarnecką, p. Raj, p. Błaszczyk i p. Bielecką pragną serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom, którzy wzięli udział w tej akcji charytatywnej. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że możemy liczyć na wasze zaangażowanie i hojność. Udało się zgromadzić bardzo pokaźną ilość chusteczek nawilżanych. Była to kolejna akcja w naszej szkole, która zakończyła się ogromnym sukcesem.

            D Z I Ę K U J E M Y !!!

        • XII Międzypowiatowy Konkurs Recytatorski pt. „Z poezją polską przez wieki”.
          • XII Międzypowiatowy Konkurs Recytatorski pt. „Z poezją polską przez wieki”.

          • 22 marca odbył się XII Międzypowiatowy Konkurs Recytatorski pt. „Z poezją polską przez wieki”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. kpt. pil. Stanisława Skarżyńskiego w Warcie przy współpracy Warckiego Centrum Kultury oraz Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Sieradzu. W konkursie wzięli udział ze szkół z kilku powiatów województwa łódzkiego. Uczestnicy konkursu recytowali dwa wiersze polskich poetów. Po występach jury wyłoniło zwycięzców. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Oliwia Piaseczna z klasy IV oraz Anna Ośrodek z klasy IV. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Mimo, iż nasze uczennice nie zajęły czołowych miejsc w konkursie, to ich recytacja była utrzymana na wysokim poziomie. Wspaniale poradziły sobie w konkursie recytatorskim - przełamując tremę i ciężko pracując na swój występ na scenie. Udział w konkursie z pewnością był dla uczestniczek ciekawym doświadczeniem. Opiekę nad przygodą recytatorską uczennic pełniła pani Justyna Raj.
            Oliwii i Ani gratulujemy osiągnięć oraz życzymy dalszych sukcesów recytatorskich.

        • Dzień dobry Wiosno!
          • Dzień dobry Wiosno!

          • Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. Z tej okazji p. Anna Chwiałkowska-Binkowska, p. Agata Michnik i p. Natalia Jatczak zorganizowały wspólne stworzenie marzanny. Powstały one by ostatecznie pożegnać zimę. Uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy aby powstały kukły marzanny. Zebrane wokół słomianej panny dzieci donośnymi okrzykami „Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy” pożegnały zimę. A najmłodsi zaprezentowali swoją wiosenną piosenkę, dodając radość do atmosfery świętowania. Na koniec Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich uczniów aby usiedli wspólnie do ogniska i upiekli kiełbaski.

        • Dzień Bezpiecznego Internetu 2024
          • Dzień Bezpiecznego Internetu 2024

          • Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała zaświadczenie udziału w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu 2024.

            DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

             

            Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami zapoznać się można na stronie www.saferinternetday.org.Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.Dzień Bezpiecznego Internetu przypadł w tym roku na dzień 6 lutego, ale jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych są zaplanowane aż do końca marca 2024.

            W naszej szkole dzień DBI staje się okazją do przybliżenia problematyki bezpieczeństwa online. To także czas, który wykorzystujemy na promocję pozytywnego wykorzystania Internetu. Inicjatorkami szkolnych obchodów DBI są nauczycielka informatyki p. Agnieszka Ośrodek oraz dyrektor szkoły p. Anna Gołębiowska. Corocznie wielu nauczycieli naszej szkoły włącza się aktywnie w tę akcję. Są to zarówno nauczyciele kl. I-III, w których uczniowie wykonali plakaty promujące bezpieczeństwo w sieci oraz nauczyciele klas IV-VIII, którzy w ramach pogadanek i zajęć warsztatowych przybliżyli temat zachowania się w sieci. Prace plastyczne dzieci z klas początkowych zostały wywieszone na tablicy ściennej na korytarzu. Część z plakatów została przekazana na Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Bezpieczeństwo w sieci” zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Tomasza Masteja w Chojnem. Pięcioro dzieci z naszej szkoły zostało laureatami tego konkursu – dwoje z nich zajęło pierwsze miejsce, dwoje trzecie, a jedno wyróżnienie. 22 lutego uczniowie z klas I-III wspólnie uczestniczyli w lekcji DBI przeprowadzonej online przez eksperta z Polskiego Centrum Programu Safer Internet, Łukasza Wojtasika na temat: „Sieciaki – Internet bez przesady”.

            W ramach akcji w klasach IV-VI na zajęciach z informatyki przeprowadzono pogadankę na temat bezpieczeństwa w Internecie oraz różnych rodzajach cyberprzemocy. Uczniowie poznali zagrożenia związane z "fake newsami" i dowiedzieli się, jakich metod i narzędzi użyć do rozpoznawania fałszywych wiadomości. Podczas dyskusji wzajemnie wymieniali się spostrzeżeniami na temat zasad jakie powinien zachować każdy korzystający z Internetu, czyli m.in. używanie programów antywirusowych, nie zapamiętywanie haseł, korzystanie z zaufanych urządzeń i sieci, tworzenie trudnych haseł, nie podawanie przez Internet swoich danych osobowych oraz zachowanie szczególnej ostrożności podczas korzystania z komunikatorów a przede wszystkim nie zawieranie znajomości z osobami poznanymi w sieci. Uczniowie z klasy VIII na lekcji informatyki przygotowali plakat, na którym umieszczono zdjęcie baneru reklamowego DBI 2024 i wypunktowane zostały zasady korzystania z Internetu. Plakat został wywieszony na ścianie korytarza przy wejściu do szkoły. Ósmoklasiści na zajęciach wychowawczych i na lekcji informatyki mieli przeprowadzone zajęcia warsztatowe na temat „Czy wystarczy mi wyobraźnia? - Ryzykowne zachowania w Internecie: szkodliwe treści.” Uczniowie analizowali opisane historie, odpowiadali na pytania i dodawali drugą część historii, wypełniając tabelę. Zajęcia miały na celu uświadomienie nastolatkom, że kontakt ze szkodliwymi treściami wywołuje u nich silne emocje, obniża próg tolerancji (przyzwyczajania się do ich istnienia), przez co może stać się elementem zagrażającym ich rozwojowi z uwagi na to, że poznawaniu tego rodzaju treści nie towarzyszy im jeszcze umiejętność radzenia sobie z trudnymi emocjami. Poza tym uczniowie mieli uzmysłowić sobie, że oglądanie nieodpowiednich materiałów bez wyjaśnienia kontekstu ich powstania czy opublikowania zniekształca ich obraz świata, relacji między ludźmi, zasad współżycia społecznego.

            Uczniowie klasy V i VI opracowali prezentacje multimedialne nt. „Dzień Bezpiecznego Internetu”. Prezentacje były przedstawiane na forum klasy wraz ze szczegółowym omówieniem, jakich zachowań unikać, aby pozostać w sieci bezpiecznym, jakie działania w sieci są karalne, jak zachować bezpieczeństwo naszych danych, czym jest uzależnienie od gier komputerowych oraz sieci itp.

            Uczniowie uczestniczyli także w lekcji „Cyberprzemoc. Co mogę zrobić i jak reagować?” Dzięki temu zgłębili wiedzę o różnych form i rodzajach cyberprzemocy. Poznały profil osoby stosującej i doświadczającej hejtu. Dowiedziały się, czy istnieją skuteczne sposoby reagowania i techniki pomocne w przeciwdziałaniu i radzeniu sobie z hejtem?

            Na lekcjach informatyki w klasie VII uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne dotyczące zagadnień związanych z bezpieczeństwem w sieci. Siódmoklasiści wykonali też plakat z hasłem DBI. 12 marca plakat został zawieszony na tablicy, ponieważ to wtedy uczniowie z klasy VII zaprezentowali w obecności kolegów i koleżanek z klas IV-VIII swoje pokazy slajdów. Prezentacje dotyczyły zagadnień: Bezpieczne korzystanie z Internetu. Haker, cracker. Hejt. Ransomware. Antywirusy. Phishing. Spam. Boty.

            Nauczyciel informatyki w klasach IV-VI wziął udział w dwóch spotkaniach szkoleniowych organizowanych w ramach DBI : „Zagrożenia w mediach społecznościowych”, „To tylko żart!” Czy na pewno? O cyberprzemocy rówieśniczej.

            Webinar pozwolił przybliżyć zagrożenia, na które mogą być narażeni nastolatkowie w mediach społecznościom takich jak. Instagram, TikTok, YouTube czy Snapchat. Przedstawione zostały przykłady i konsekwencje ryzykownych zachowań. Celem drugiego webinaru było przyjrzenie się zjawisku cyberprzemocy z kilku perspektyw. Jak ma się cyberprzemoc do przemocy rówieśniczej w świecie rzeczywistym? Kiedy mówimy o cyberprzemocy, a kiedy o agresji elektronicznej? Jak rozpoznać cyberprzemoc i jak działać, gdy ona ma miejsce? Na te i jeszcze kilka innych pytań odpowiedzią będzie webinar.

            Nauczyciel informatyki w klasach VII-VIII uczestniczył w spotkaniu online zorganizowanym przez Nową Erę przy współpracy Akademii Projektów Edukacji na temat: „Jak nie zbłądzić w cyfrowym świecie? Kompetencje kluczowe dla cyfrowych tubylców.” prowadzone przez dr Macieja Dębskiego, socjologa problemów społecznych, wykładowcę akademickiego, edukatora społecznego, pomysłodawcę badań pt. „Młodzi Cyfrowi”; „Granie na Ekranie” „Ocena jakości relacji szkolnych”; współtwórca badań pt. „Młode Głowy. Otwarcie o zdrowiu psychicznym”.

            W trakcie webinarium poruszone były zagadnienia: Co to są uzależnienia behawioralne? Jak zachować równowagę życiową w świecie pełnym technologii? Jak sprawić, aby nowe technologie były narzędziem wspierającym rozwój dziecka? Jak budować alternatywy wobec otaczającego nas cyberświata? Kiedy kształtują się wzory korzystania z mediów cyfrowych i jak na nie wpłynąć? Jak wdrożyć 10 zasad higieny cyfrowej w codziennym życiu. Jak rozszerzyć uważność rodzicielską na świat wirtualny? Jak budować realne więzi z dzieckiem i efektywnie odpoczywać od technologii? Udostępnione po spotkaniu materiały nauczyciel na pewno wykorzysta podczas zajęć z uczniami.

            Nauczyciel informatyki w najbliższym czasie będzie też uczestniczył w webinarium „Uczeń w sieci. Cyberbezpieczeństwo i zagrożenia.” zorganizowanym przez. Twoje Webinaria - szkolenia dla nauczycieli i rad pedagogicznych , które poprowadzi Monika Frysz - trenerka kompetencji cyfrowych, grafik i ogólnopolski trener w programie edukacji cyfrowej dla nauczycieli "Lekcja:Enter".

            Na szkoleniu poruszone będą zagadnienia: Czym jest phishing i monofobia - jak temu zaradzić?Komunikatory internetowe a prywatność- jakie dane o nas gromadzą? Jak dzieci i młodzież spędzają czas w Internecie? Co na ten temat wiedzą rodzice i nauczyciele? Patotreści w sieci. W czym jest problem? Co robić? TikTok - współczesne uzależnienia dzieci i młodzieży. Czy na TikToku spotkamy tylko niewinne i śmieszne filmiki? Jaki TikTok ma wpływ na funkcjonowanie młodego człowieka?

            Czym jest DarkNet i jakie niesie niebezpieczeństwo?

            Wszystkie podjęte działania w ramach obchodów akcji Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole pozwoliły poszerzyć wiedzę na temat bezpieczeństwa, zwrócić uwagę, jak ważna jest profilaktyka zachowań w sieci oraz wymienić się wiedzą i doświadczeniem z innymi uczestnikami DBI w kraju.

            Szkoła otrzymała zaświadczenie, w którym zaznaczono, że była organizatorem lokalnych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w szkolne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu!

        • Konkurs Piosenki Angielskiej Karaoke "Let's Sing"
          • Konkurs Piosenki Angielskiej Karaoke "Let's Sing"

          • Śpiewać każdy może – zwłaszcza ten, kto chce się nauczyć języka. To jedna z najprzyjemniejszych metod nauki języka angielskiego!

            W dniu 19 marca odbył się po raz pierwszy w naszej szkole konkurs piosenki angielskiej w wersji karaoke „Let’s Sing”. W konkursie brali udział chętni uczniowie klas I-VIII. Uczniowie prezentowali swoje umiejętności wokalne przy jednoczesnym propagowaniu nauki języka angielskiego poprzez śpiew. Poziom był wysoki a uczniowie wybrali bardzo ambitne i trudne do wykonania utwory. Sumiennie przygotowywali się do prezentacji wybranej piosenki przed swoimi koleżankami i kolegami. Zaśpiewanie piosenki po angielsku z podkładem w wersji karaoke okazało się niełatwym zadaniem dla naszych uczniów. Jednak doskonale poradzili sobie z towarzyszącym im stresem i pełni odwagi, z uśmiechem na twarzy, odważnie wystąpili przed publicznością. Wszyscy byli fantastyczni!!!

            Komisja konkursowa, w składzie pan Krzysztof Owczarek i pani Alicja Stanisz, miała trudny orzech do zgryzienia, komu przyznać miejsca na podium. Jednak po długich rozmowach postanowiła przyznać czołowe miejsca uczniom:
             

            W kategorii klas I-IV:

            I miejsce – Oliwia Piaseczna

            II miejsce – Dawid Marciniak

            III miejsce – Anna Ośrodek

             

            W kategorii klas V-VIII:

            I miejsce – duet Maja Drobnik i Oliwia Chutek

            II miejsce – duet Wiktoria Szymczak i Patryk Piotrowski

            III miejsce – Lena Gotkowicz

            Konkurs przygotowały nauczycielki języka angielskiego: pani Dorota Błaszczyk i pani Anna Bielecka.

            Uwaga! Uroczyste wręczenie nagród nastąpi w poniedziałek 25 marca

        • Rozstrzygnięcie konkursu "Wielkanocny koszyczek z recyklingu"
          • Rozstrzygnięcie konkursu "Wielkanocny koszyczek z recyklingu"

          • 18 marca nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu "Wielkanocny koszyczek z recyklingu". Konkurs skierowany był do dzieci z oddziałów przedszkolnych. Wpłynęły aż 22 koszyczki, za które serdecznie dziękujemy rodzicom. Wszystkie były bardzo pomysłowe i pracochłonne. Jury miało nie lada trudny wybór. Pod uwagę brano przede wszystkim stopień wykorzystania materiałów wtórnych, estetykę wykonania prac oraz pomysłowość.

            I miejsce - Ada Sobieraj
            II miejsce - Maja Krystek
            III miejsce - Agata Brol- Szczygielska


            Wyróżnienia powędrowały do: Jana Konika, Stanisława Zbrońskiego oraz do Aleksandra Kamoli.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom oraz ich rodzicom!

            Organizatorem konkursu była pani Paulina Żarnecka.

        • Światowy Dzień Wody – „Tajemnice H2O”
          • Światowy Dzień Wody – „Tajemnice H2O”

          • Wody pitnej brakuje setkom milionów ludzi na całym świecie. Światowy Dzień Wody to dobry moment, by przypomnieć, że wodę trzeba szanować. Ten Dzień obchodzony jest od 1993 roku w celu uświadomienia, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów.

            Dnia 18 marca uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami p. Anną Chwiałkowską-Binkowską i p. Natalią Jatczak mieli okazję uczestniczyć w ciekawej i aktywnej formie zajęć, a to wszystko dzięki wizycie Mobilnego Planetarium. Program „Tajemnice H2O” to barwnie przedstawione przygody kropelki wody, która wprowadza najmłodszych widzów w świat trzech stanów skupienia. To przystępnie zobrazowane i opowiedziane najważniejsze zagadnienia, związane z racjonalnym gospodarowaniem wody na naszej planecie, jej zasobami, pochodzeniem oraz wędrówce po trzech stanach skupienia, jaką odbywa każdego dnia. Wszyscy uczestnicy pokazu byli zachwyceni i z większym zainteresowaniem oraz świadomością będą dbać o naszą wodę.