• Rok 2023 - Rokiem Wisławy Szymborskiej.

• Nasza szkoła, chcąc uczcić jubilatkę i jej dokonania, dołączyła w marcu 2023r. do Ogólnopolskiego Projektu Mistrzyni Szymborska. Pod kierunkiem pań: Justyny Raj oraz Agnieszki Ośrodek uczniowie przeprowadzili różnorodne działania. Powstała gazetka ścienna w korytarzu szkolnym poświęcona życiu i twórczości Wisławy Szymborskiej oraz ciekawostkom o naszej Noblistce. Wykonany został również plakat oraz prezentacje multimedialne na temat życia i twórczości Wisławy Szymborskiej. Uczniowie wielokrotnie śpiewali z Sanah piosenkę Nic dwa razy. Ten utwór towarzyszył nam również podczas zakończenia roku szkolnego i pożegnania ósmoklasistów. Wyeksponowano w korytarzu szkolnym wykonane przez uczniów portrety poetki, kolaże poetyckie, wyklejanki do wybranego wiersza Wisławy Szymborskiej. Z papieru powstały kolorowe torty urodzinowe dla Noblistki. Utworzono także krótkie zabawne rymowanki (tzw. lepieje). Udało się skomponować piosenkę oraz układ taneczny do utworu Rozmowa z kamieniem (zapraszamy do obejrzenia: https://www.youtube.com/watch?v=zLzHPHgMk2U).
            W szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Literacko-Plastyczny „Napiszemy i ozdobimy wiersz zainspirowany twórczością Teodora Goździkiewicza”. Byliśmy również w KFC w Kaliszu skosztować pikantnych skrzydełek – ulubionej przekąski Pani Wisławy Szymborskiej.

Praca nad projektem była dla nas przyjemnością. Realizacja poszczególnych przedsięwzięć pokazała też, jak ważna jest współpraca w trakcie wykonywania różnych zadań. Był to czas pełen wyzwań, radości z tworzenia i doświadczania nowych rzeczy.

Dziękujemy.