• W A K A C J E !!!
          • W A K A C J E !!!

          • Drodzy Uczniowie!

            Macie za sobą wiele miesięcy wytężonej pracy. Gratulujemy Wam wszystkim wyników w nauce, jesteśmy z Was bardzo dumni!

            Podziękowania kierujemy również do wszystkich rodziców, którym zależy na dobru swoich dzieci. Dziękujemy za Waszą pomoc, wsparcie, pracę i zaangażowanie w ich rozwój, a także za trud włożony w edukację i współpracę ze szkołą.

            Życzymy wszystkim udanych wakacji! Wypoczywajcie i gromadźcie siły na następny rok szkolny. Nigdy jednak nie zapominajcie o bezpieczeństwie. Bądźcie radośni i swobodni, ale jednocześnie rozważni, przewidujący i ostrożni. Wszyscy pragniemy spotkać się we wrześniu zdrowi i szczęśliwi.

        • Konkurs Pięknego Czytania
          • Konkurs Pięknego Czytania

          • Konkurs Pięknego Czytania przeprowadzany był cyklicznie raz w miesiącu od marca do czerwca 2023 r w sali lekcyjnej klasy I. Pomysłodawcą była pani Agnieszka Ośrodek, wychowawczyni klasy I, która napisała regulamin, przygotowuwała teksty do czytania i karty oceny punktacji jury. W przeprowadzeniu konkursów pomagały również panie: pani Anna Wierczyńska i pani Barbara Modrzejewska. Konkurs miał na celu popularyzację książek i czytelnictwa oraz propagowanie kultury czytelniczej. Popularyzowane były wśród uczniów książki znajdujące się w bibliotece szkolnej. Wdrażano dzieci do staranności przekazu językowego. Pierwszoklasiści wyrabiali nawyk czytania jako formy spędzania wolnego czasu. Zadania konkursowe polegały na przeczytaniu przygotowanych wcześniej lub wylosowanych wierszy lub fragmentów książek i oczarowanie słuchaczy. W marcu pierwszoklasiści czytali wylosowane teksty z podręcznika, utrwalające poznane literki. W kwietniu dzieci czytały otrzymane wcześniej do nauczenia fragmenty z książek patrona szkoły, Teodora Goździkiewicza. Jurorami w tych dwóch konkursach były panie: pani bibliotekarka, Barbara Modrzejewska, pani Agnieszka Ośrodek i pani Anna Arczyńska. W maju uczniowie zaprezentowali się przed rodzicami i panią dyrektor na uroczystości klasowej z okazji Święta Mamy i Taty. Zadanie majowe polegało na przeczytaniu wylosowanego wiersza o tematyce rodzinnej - o mamie i tacie. Wszystkie osiem wierszy dzieci otrzymały wcześniej do przećwiczenia czytania w domu. Rodzice i pani dyrektor byli jurorami w tym konkursie.  W czerwcu dzieci przeczytały przygotowane wcześniej wierszyki o tematyce letniej i wakacyjnej. Zwycięzców tym razem wyłoniła pani wychowawczyni klasy I razem z panią Anną Wierczyńską. Pod symbolicznymi pucharami (złotym, srebrnym i brązowym) przyczepionymi do tablicy magnetycznej co miesiąc po konkursie zawieszone były nazwiska zwycięzców, a uczniowie otrzymywali skromne nagrody. Za wszystkie konkursy uczniowie mieli zsumowane punkty. 23 czerwca na uroczystym zakończeniu roku szkolnego w sali lekcyjnej wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Najlepiej czytającym uczniem w klasie został Mikołaj Jędras. Drugie miejsce zajął Adam Olejnik, a na trzecim miejscu uplasowała się Alicja Strumińska.  
            W przyszłym roku konkurs będzie kontynuowany.  
            Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom konkursu i życzymy dalszych sukcesów.

        • Zakończenie Projektu "Dotknij, poczuj, zobacz"
          • Zakończenie Projektu "Dotknij, poczuj, zobacz"

          • Grupa dzieci 5 - 6 latków w roku szkolnym 2022/23 wzięła udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Dotknij, poczuj, zobacz".

            Głownymi celami projektu były:
            - wzbudzenie w dzieciach pasji do tworzenia, eksperymentowania i doświadczania wielozmysłowego
            - integracja grupy przedszkolnej oraz rozwijanie umiejętności pracy w grupie
            - niwelowanie napięć emocjonalnych

            Proponowane zabawy sensoryczne, eksperymenty wyzwoliły wśród dzieci wiele pozytywnych emocji i wrażeń. Proponowane formy zajęć bardzo podobały się naszym przedszkolakom.
            Koordynatorem szkolnym projektu była pani Paulina Żarnecka.

        • Pożegnanie uczniów klasy VIII
          • Pożegnanie uczniów klasy VIII

          •  „Nic dwa razy się nie zdarza ….”

            23 czerwca 2023 roku pozostanie na długo w pamięci przede wszystkim 17 uczniów klasy VIII. Tego dnia w  uroczystej atmosferze odbyło się pożegnanie uczniów, którzy ukończyli szkołę podstawową. Odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy VIII wraz z wychowawcą p. Dorotą Błaszczyk. Było to wykonanie, w którym nie zabrakło wspomnień, refleksji, piosenek oraz wzruszających przeprosin i podziękowań. Nie obyło się bez łez i wzruszeń. W trakcie części artystycznej wystąpili także uczniowie klasy VII, którzy pożegnali starszych kolegów dobrym słowem, życzeniami, piosenką oraz drobnymi upominkami. Na koniec tej części zabrała głos pani dyrektor, która pogratulowała uczniom promocji i ukończenia szkoły podstawowej, podziękowała również rodzicom za zaangażowanie oraz współpracę ze szkołą.
            Każdy z 17 ósmoklasistów przez 8 lat współtworzył naszą szkołę, sprawiał, że jest ona właśnie taka, a nie inna. Każdy z nich zostawił tu kawałek siebie. Każdy z nich, kawałek naszej szkoły zabiera też ze sobą – na całe życie.

            Ósmoklasiści - nie mówimy żegnajcie, mówimy ...  Do zobaczenia!

        • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/23
          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/23

          • Po miesiącach wytężonej pracy, 23 czerwca 2023 roku nadszedł czas na upragniony i wyczekiwany wypoczynek. O godzinie 9.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej  im. Teodora Goździkiewicza w Dąbrowie Wielkiej odbyło się Uroczyste Zakończenie roku szkolnego 2022/2023. Na początku spotkania Pani Dyrektor – Anna Gołębiowska przywitała uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości: Zastępcę Wójta Gminy Sieradz p. Krzysztofa Polusik, Księdza Proboszcza Remigiusza Karolaka, Radną Grażynę Wielowską, Przewodniczącą Rady Rodziców- p. Renatę Skoczną oraz p. Artura Musiała – leśniczego, jednocześnie zapraszając wszystkich na część artystyczną spotkania.

            W podniosłej atmosferze odbyła się najpierw ceremonia przekazania Sztandaru Szkoły i ślubowania absolwentów. Następnie uczniowie klasy VIII za pomocą wierszy, piosenek i krótkiego filmu wspominali lata spędzone w murach tej szkoły oraz dziękowali  nauczycielom i rodzicom za pomoc, wsparcie i trud włożony w  ich nauczanie i wychowanie. Miłą niespodziankę dla absolwentów przygotowali uczniowie klasy VII, którzy dobrym słowem, piosenką i prezentem pożegnali starszych kolegów.

            Momentem długo wyczekiwanym przez uczniów było wręczenie przez Panią Dyrektor i wychowawców nagród oraz świadectw z biało-czerwonym paskiem za wysokie wyniki w nauce, bardzo dobre zachowanie i nagrody za sukcesy osiągnięte w konkursach.  Podziękowania również zostały złożone rodzicom, którzy aktywnie działali na rzecz szkoły.

            Po spotkaniu ogólnym, uczniowie poszczególnych klas udali się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych, by we własnym gronie dokonać refleksji nad minionymi  miesiącami oraz podzielić się wakacyjnymi planami.

        • Podsumowanie X edycji programu „Dziel się Uśmiechem”
          • Podsumowanie X edycji programu „Dziel się Uśmiechem”

          • Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowań wyników szkolnych, ale także X edycji programu edukacyjnego „Dziel się Uśmiechem”. Uczniowie klas I-III poznały 4 kroki dla zdrowych i czystych zębów i będą mogły rozpocząć wakacje z zadbanymi uśmiechami!   Przez cały rok szkolny uczniowie wzięli udzial w wyjątkowych lekcjach poświęconych dbaniu o uśmiech. Inicjatywa „Dziel się Uśmiechem” prowadzona jest od 2013 roku przez Polski Czerwony Krzyż oraz firmę Mars Polska wraz z partnerami merytorycznymi – Polskim Towarzystwem Stomatologicznym oraz Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej. W ramach działań edukacyjnych dzieci, poza poznaniem 4 kroków dla zdrowych i czystych zębów, dowiadywały się między innymi czym jest próchnica, skąd się bierze i jak jej zapobiegać oraz dlaczego warto żuć bezcukrową gumę.  Próchnica w Polsce dotyka ponad 80% dzieci w wieku szkolnym. W Mars chcemy wywoływać uśmiech, stąd nasze wieloletnie zaangażowanie w program „Dziel się Uśmiechem” promujący prawidłową higienę jamy ustnej. Koordynatorem programu była p. Anna Chwiałkowska.
            Warto zapamiętać! 
            W trosce o zdrowy uśmiech pomagają zadbać 4 kroki dla zdrowych i czystych zębów. Warto jest stosować na co dzień i nie zapominać o nich również podczas wakacji.  
            Dzielmy się Uśmiechem! 
            Szczotkuj – myj dokładnie zęby pastą z fluorem przynajmniej dwa razy dziennie.  
            Czyść – stosuj dodatkowe środki do higieny jamy ustnej, aby oczyścić przestrzenie międzyzębowe.  
            Żuj – żuj bezcukrową gumę po jedzeniu i piciu przez 10 minut, gdy nie możesz umyć zębów.  
            Kontroluj – regularnie odwiedzaj lekarza dentystę.

        • Zakończenie roku w klasie III
          • Zakończenie roku w klasie III

          • Klasa III wraz z wychowawczynią Elżbietą Śmigiera i rodzicami w związku z zakończeniem roku szkolnego zorganizowali spotkanie w Stadninie Linda. Była jazda konna, kiełbaski z grila oraz gry i zabawy. Klasa przygotowała krótką cześć artystyczną, piosenki i taniec. Uczniowie przygotowali niespodziankę w postaci pięknej piosenki, która wzruszyła nie tylko panią. Spotkanie minęło bardzo szybko  w atmosferze wesołej zabawy, wspólnych śpiewów i tańca.

        • Lekcje z klasą - Jak odczytywać emocje? - niezapomniane doświadczenie dla uczniów klasy 4!
          • Lekcje z klasą - Jak odczytywać emocje? - niezapomniane doświadczenie dla uczniów klasy 4!

          • W roku szkolnym 2022/23 uczniowie klasy 4 wraz z wychowawcą brali udział w ogólnopolskim projekcie o nazwie „Lekcje z klasą - Jak odczytywać emocje?" w ramach programu Uniwersytet Dzieci w Klasie, objętego patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji. Projekt ten skupiał się na rozwijaniu kompetencji społecznych uczniów poprzez serię 8 inspirujących lekcji.

            W ramach projektu nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w mini wykładach prowadzonych przez naukowców i ekspertów, które nie tylko rozbudziły ich ciekawość, ale również poszerzyły ich wiedzę na temat odczytywania emocji. Podczas tych lekcji, uczniowie mieli możliwość rozwijania swoich umiejętności, takich jak planowanie, krytyczne myślenie, wyciąganie wniosków oraz współpraca z innymi. Lekcje były oparte na metodzie pytań i doświadczeń, która umożliwiła uczniom naukę poprzez zabawę, eksperymentowanie, konstruowanie i badanie. Dzięki temu nasi uczniowie nie tylko zdobywali wiedzę, ale również umieli ją wykorzystać w praktyce, ucząc się pracy metodą projektu.

            Efektem udziału w projekcie jest rozwinięcie umiejętności radzenia sobie z emocjami, nawiązywania relacji i kreatywnego myślenia. Uczniowie stali się bardziej świadomi swoich emocji oraz umieli lepiej rozumieć i interpretować emocje innych osób. To niewątpliwie ważne umiejętności, które będą miały pozytywny wpływ na ich życie i relacje z innymi. Jesteśmy przekonani, że metoda pytań i doświadczeń, którą wykorzystaliśmy podczas lekcji, rozbudziła naturalną ciekawość naszych uczniów. Dzięki temu projekty takie jak "Lekcje z klasą - Jak odczytywać emocje?" są nie tylko świetnym narzędziem edukacyjnym, ale również doskonałą okazją do rozwijania pasji i zainteresowań naszych uczniów.

            Cieszymy się, że mieliśmy możliwość uczestniczenia w tym projekcie, który został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji. Jest to dla nas dowód na to, że nasza szkoła wspiera innowacyjne metody nauczania i rozwój społeczny naszych uczniów. Z niecierpliwością czekamy na kolejne inspirujące projekty, które pomogą naszym uczniom rozwijać się i odkrywać swoje talenty! 

        • Magdalena Macuga finalistką konkursu kuratoryjnego z filozofii
          • Magdalena Macuga finalistką konkursu kuratoryjnego z filozofii

          • Bardzo nam miło poinformować, że uczennica klasy ósmej - Magdalena Macuga - odniosła wielki sukces w XVII Konkursie Filozofii Klasycznej „W poszukiwaniu prawdy o człowieku". Magda została finalistką konkursu, zdobywając 8 na 10 możliwych punktów. To ogromne osiągnięcie, które zasługuje na uznanie i gratulacje.

            W III etapie konkursu Magda musiała odpowiedzieć na trzy pytania, które były częścią wylosowanego zestawu. Pierwsze pytanie dotyczyło samodzielnej pisemnej pracy, którą uczniowie przygotowywali w ramach I stopnia konkursu. Drugie pytanie dotyczyło znajomości filozofii takich myślicieli jak Sokrates, Platon, Arystoteles, stoicy, epikurejczycy, św. Tomasz z Akwinu, św. Augustyn (w wyznaczonym zakresie). Natomiast trzecie pytanie sprawdzało znajomość podstawowych pojęć filozoficznych występujących w tekstach wymienionych filozofów oraz Jana Pawła II.

            Każdy uczestnik miał 20 minut na udzielenie odpowiedzi, w tym 5 minut na przygotowanie i 15 minut na samą odpowiedź. Magda świetnie poradziła sobie w tym ograniczonym czasie, zdobywając tytuł finalistki konkursu. Ten wynik przyniósł jej nie tylko uznanie, ale także dodatkowe punkty w procesie rekrutacji do szkół średnich, co jest kolejnym znaczącym osiągnięciem.

            Sukces Magdaleny nie byłby możliwy bez wsparcia pani Barbary Modrzejewskiej, która przygotowywała uczennicę do konkursu.

            Magdzie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i rozwijania swojej pasji filozoficznej w przyszłości!

        • Mamy wicemistrzów Polski!
          • Mamy wicemistrzów Polski!

          • Wielka Liga Czytelników to projekt, a zarazem konkurs, o zasięgu ogólnopolskim. Jest skierowany do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych i był podzielony na dwie części: Ogólnopolskie Mistrzostwa Powiatowe Wielkiej Ligi Czytelników i 6. Ogólnopolski Konkurs Wielka Liga Czytelników.

            Oba konkursy były przeprowadzane w trzech kategoriach wiekowych: klasy 1-3, 4-6 i 7-8. Były też podzielone na trzy etapy. Mistrzowie powiatu zostali automatycznie uczestnikami ogólnopolskiej WLC – ta miała etap wojewódzki i ogólnopolski.

            Na każdym etapie uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące książek konkursowych, były one bardzo szczegółowe, uczestnicy musieli wykazać się dogłębną znajomością ich treści. Za nimi wielomiesięczny trud przygotowań do każdego z etapów.

            Opłacił się, mamy świetne wiadomości!

            Tytuł wicemistrza Polski i II miejsce w kraju zdobyły drużyny w składzie:

            Aleksandra Skoczna – klasa VI

            Wiktoria Wiertelak – klasa V

            Kaja Woźniak – klasa IV

            Klaudia Idziaszczyk – klasa VIII

            Magdalena Macuga – klasa VIII

            Nikola Ptaszyńska – klasa VIII

            Naszym wyróżniającym się czytelniczkom serdecznie gratulujemy!

        • Jak nie czytam, jak czytam
          • Jak nie czytam, jak czytam

          • 21 czerwca, w środę, odbył się piknik czytelniczy zorganizowany przez bibliotekę szkolną w ramach ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo „Jak nie czytam, jak czytam". Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem i zgromadziło wielu uczniów oraz nauczycieli.

            Piknik czytelniczy miał na celu stworzenie przyjemnej atmosfery, w której każdy mógł miło spędzić czas, czytając w gronie koleżanek i kolegów. Uczniowie mieli możliwość sięgnąć po książki, które ich interesują. Akcja była szczególnie skierowana do tych uczniów, którzy jeszcze nie odkryli radości z czytania. Chcieliśmy, aby książki przestały kojarzyć się tylko z obowiązkowymi lekturami i karą za ich nieprzeczytanie. Dzięki temu wydarzeniu młodzież mogła przekonać się, że czytanie jest działaniem pozytywnym i może być relaksem i źródłem rozrywki.

            Piknik czytelniczy odbył się na placu za szkołą. Uczniowie przynieśli swoje ulubione książki, kocyki, czapeczki lub kapelusze, a także przekąski i napoje, by stworzyć odpowiednią atmosferę.

            W wydarzeniu brali udział również nauczyciele, wzięli ze sobą książki, które chcieli przeczytać. Była to doskonała okazja do dzielenia się swoimi ulubionymi lekturami i do dzielenia się inspiracjami czytelniczymi.

            Dodatkowo, uczniowie mieli możliwość obejrzenia przedstawienia "Dziady" cz. II autorstwa Adama Mickiewicza, w którym występowali przebrani za duchy uczniowie klasy ósmej. To było fascynujące doświadczenie, które wzbudziło zainteresowanie i pobudziło wyobraźnię.

            Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów i nauczycieli do aktywnego udziału w takich inicjatywach. Dzięki piknikowi czytelniczemu, czytanie stało się dla nas wszystkich inspirującym i radosnym zajęciem, które warto pielęgnować przez całe życie

        • Inscenizacja "Dziadów" cz.II w wykonaniu uczniów klasy VIII
          • Inscenizacja "Dziadów" cz.II w wykonaniu uczniów klasy VIII

          • Uczniowie klasy ósmej zaprezentowali społeczności szkolnej przedstawienie teatralne na podstawie dramatu Adama Mickiewicza pt. „Dziady" cz. II. Najstarsi uczniowie w naszej szkole postanowili się zmierzyć z tym trudnym i wyjątkowym dziełem literackim, które wychodzi poza ramy typowego repertuaru szkolnego.

            Przedstawienie zaprezentowano dwa razy, w piątek 16 czerwca oraz w środę 21 czerwca. Mimo pewnych niedociągnięć oraz braku niektórych aktorów (którzy niestety byli nieobecni), uczniom udało się oddać klimat literackiego pierwowzoru. Ich zaangażowanie i pasja, jakimi się wykazali, zasługują na ogromne uznanie.

            Młodzi aktorzy starali się jak najlepiej przygotować do swoich ról, poświęcając czas na próby, naukę tekstów i doskonalenie umiejętności aktorskich. Oczywiście, jak to w teatrze bywa, zdarzyły się drobne niedociągnięcia i nieplanowane sytuacje. Ale właśnie w tych momentach ukazała się prawdziwa kreatywność i elastyczność naszych młodych artystów. Szybko reagowali na zmienne okoliczności, improwizując w inteligentny sposób.

            Warto zaznaczyć, że sam wybór "Dziadów" cz. II jako podstawy dla przedstawienia szkolnego wymagał od uczniów sporej ambicji. Ta głęboka i wielowymiarowa opowieść o dawnych pogańskich zwyczajach  ujawnia ludową prawdę o tym, że nie ma winy bez kary. Uczniowie nie tylko zdecydowali się na to wyzwanie, ale także z powodzeniem oddali charakterystyczną atmosferę utworu.

            Poza tym ujawnili swoje talenty artystyczne, miejmy nadzieję, że to doświadczenie zostanie z ósmoklasistami na długo i przyczyni się do rozwoju ich umiejętności aktorskich.

        • Wycieczka do Łodzi
          • Wycieczka do Łodzi

          • 19 czerwca 2023 r. 27 uczniów z klas I - V pojechało z opiekunami na wycieczkę do Łodzi. Najpierw dzieci zwiedziły część ogromnego Ogrodu Botanicznego, który o tej porze roku jest bardzo piękny, pełen okazałych drzew, kolorowych kwiatów, kwitnących krzewów i pnączy. Zobaczyć tam można było wiele gatunków roślin, również tych mniej popularnych, czy tropikalnych. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z otaczającą przyrodą. Pobyt w ogrodzie uwrażliwił uczniów na piękno, kolorystykę i potrzebę ochrony. Potem uczniowie pojechali do restauracji McDonalds, gdzie posilili się i odpoczęli, by nabrać sił na zwiedzanie wystawy animatronicznych dinozaurów w Dinoparku w Porcie Łódź. Dzieci mogły zobaczyć tam jak wyglądały te prehistoryczne stworzenia, które zamieszkiwały naszą planetę, usłyszeć jak ryczą i poczuć jak oddychają. Dinozaury są zrobione w rzeczywistych rozmiarach, z prawdziwymi teksturami i kolorami. Oprócz podziwiania dinozaurów uczniowie bawili się też na dinozaurze do ujeżdżania, w zamku dmuchanym, na dużych huśtawkach, czy korzystali też z innych atrakcji, takich jak gra w piłkarzyki. Słoneczna pogoda sprzyjała wędrówkom. Dzieci mogły kupić sobie lody i pamiątki. Wycieczka sprzyjała integracji uczniów z różnych klas. Zmęczone, ale zadowolone dzieci wróciły pod szkołę. Opiekunami wycieczki były panie: Agnieszka Ośrodek, Elżbieta Śmigiera, Joanna Mikołajczyk i Anna Wierczyńska.

        • INFOMACJA DLA UCZNIÓW I RODZICÓW  UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2022/23
          • INFOMACJA DLA UCZNIÓW I RODZICÓW UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2022/23

          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/23 odbędzie się w piątek 23 czerwca 20223.

            Uroczystość poprzedzi Msza Św. w Kościele Parafialnym o godz. 08.00.

            09.00 - inscenizacja słowno - muzyczna na sali gimnastycznej, pożegnanie uczniów klasy VIII, 
            następnie uczniowie przejdą z wychowawcami do swoich sal - wręczenie świadectw.
            klasa I - s.11  
            klasa II - s.13  
            klasa II - s.12  
            klasa IV - s.4  
            klasa V - s.10  
            klasa VI - s.6  
            klasa VII -s.47  
            klasa VIII - s.9
            Przypominamy, że w tym dniu uczniów obowiązuje strój galowy.

        • "Mama i Tata - najpiękniejsze słowa świata"
          • "Mama i Tata - najpiękniejsze słowa świata"

          • 14 czerwca  w grupie 3- 4 latków odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci na  początku zaprezentowały się  w części  artystycznej. Nie zważając na tremę  pięknie recytowały przygotowane  wierszyki, tańczyły i śpiewały piosenki. Po występach przyszedł czas na słodki poczęstunek i wręczenie Rodzicom wykonanych przez nasze przedszkolaki prezentów. 
            Dziękujemy wszystkim gościom za tak liczne przybycie. Rodzicom jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta.

        • Podsumowanie zbiórki zużytych baterii
          • Podsumowanie zbiórki zużytych baterii

          • Baterie różnej wielkości i różnego typu towarzyszą nam na co dzień. Możemy je znaleźć w zegarkach, zabawkach, pilotach do telewizora, telefonach komórkowych czy aparatach. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę z ich szkodliwości i wyrzucamy je do kosza. Baterie to jednak odpady niebezpieczne, które zawierają substancje toksyczne takie jak ołów czy rtęć. Nasza szkoła wspierając ochronę środowiska tradycyjnie już wzięła udział w zbiórce zużytych baterii. Nasi uczniowie i tym razem nie zawiedli. Udało nam się zebrać i zabezpieczyć 87 kg zajmując 17 miejsce na 31 wśród placówek szkolnych. Baterie zostały przekazane do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych „Orli Staw”.

        • Kwiatek dla klasy – akcja szkolna
          • Kwiatek dla klasy – akcja szkolna

          • Każdemu z nas bardzo potrzebny jest kontakt z naturą. Dlatego chętnie otaczamy się roślinami, które swoją żywą zielenią choć trochę przypominają nam dziką przyrodę. Poza tym przyjemniej i łatwiej pracować w pomieszczeniu udekorowanym kwiatami. W naszej szkole w ostatnim czasie odbyła się akcja „Kwiatek dla klasy.” Wewnętrzne parapety w naszej szkole – zdobią teraz piękne paprotki, pelargonie, kaktusy i inne rośliny. Wspólnie dbamy o to, by nasza szkoła była piękniejsza i bardziej przytulna.
            Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w naszej akcji.

        • "Nawigacja w każdą pogodę" w klasach VI-VIII zakończona
          • "Nawigacja w każdą pogodę" w klasach VI-VIII zakończona

          • Uczniowie z klas VI-VIII w roku szkolnym 2022/2023, brali udział w programie profilaktyczno-wychowawczym „Nawigacja w każdą pogodę”. Celem programu jest poprawa kondycji psychicznej uczniów i zapobieganie problemom mogącym wynikać z jej pogorszenia. Cel ten był realizowany poprzez zmotywowanie uczniów do ćwiczeń sposobów radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych. Uczniowie w przeciągu roku szkolnego brali udział w 5 lekcjach wychowawczych, na których były wdrażane 9 wskazówek, jak dobrze radzić sobie w trudnych sytuacjach życiowych.

            Koordynator programu
            Pedagog szkolny- p. Agata Michnik we współpracy z wychowawcami klas

        • Wycieczka do ZOO
          • Wycieczka do ZOO

          • 12 czerwca dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do ZOO w Borysewie. Miały możliwości zobaczenia przeróżnych zwierzątek, np. lwy, tygrysy, krokodyle, małpki, popisy foki o imieniu Dawid oraz wiele innych. Młodsze dzieci odbyły przejazd kolejką, natomiast starsze zwiedzały obiekt za pomocą własnych nóżek Na koniec zwiedzania dzieci otrzymały pyszny obiadek i udały się w drogę powrotną do domu. To był bardzo mile spędzony czas.