• Wycieczka do Warszawy
          • Wycieczka do Warszawy

          • W dniach 8.05.24 - 9.05.24r. 26 uczniów z klas 4-8 Szkoły Podstawowej im. Teodora Goździkiewicza wzięło udział w wycieczce krajoznawczej do Warszawy. Opiekę nad uczniami sprawowali: Barbara Modrzejewska, Ewa Masierowska i Krzysztof Owczarek. Celem wyjazdu było wyrobienie w uczniach poczucia przynależności do swojego kraju i zdobywanie przez nich wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego. Uczniowie ponadto uczyli się, jak odpowiednio zachować się podczas zwiedzania. Po wyjeździe potrafią już wytłumaczyć, co to jest dziedzictwo kulturowe, przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa, w tym poruszać się po drogach publicznych oraz odpowiednio zachować się w miejscu noclegowym.

            Pierwszym punktem w programie wycieczki był Stadion Narodowy. Zwiedzaliśmy go z przewodnikiem, który opowiedział wiele interesujących ciekawostek na temat naszej drużyny i gry. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się szatnie zawodników, a płyta boiska oglądana z ostatniego rzędu trybun wyglądała przepięknie. Następnie udaliśmy się do Łazienek Królewskich, przed wejściem do których czekała na nas przewodniczka – pani Marzena, która oprowadzała nas po Warszawie przez dwa dni pobytu. Widzieliśmy Pomnik Chopina, Belweder, Wielką Oranżerię (Starą Pomarańczarnię), Biały Domek, Pałac na Wyspie, Amfiteatr, Podchorążówkę, Pałac Myślewickiego. Następnie udaliśmy się pod budynek Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego i zwiedzaliśmy Ogrody na Dachu BUW, po tym atrakcją był przejazd metrem do Pałacu Kultury i Nauki i wjazd na XXX piętro, z którego podziwialiśmy panoramę Warszawy. Wieczorem, po kolacji, podeszliśmy pod Fabrykę Czekolady E. Wedel i zobaczyliśmy pijalnię czekolady.

            Drugi dzień to zwiedzanie z przewodnikiem, na naszym szlaku były: Stare Miasto, Plac Zamkowy, Dziedziniec Zamku Królewskiego, Kanonie, Gnojna Góra, Rynek Starego Miasta z Syrenką, Barbakan, Szeroki Dunaj, Pomnik Małego Powstańca, Archikatedra św. Jana, Krakowskie Przedmieście – Pałac Prezydencki, Pomnik Adama Mickiewicza, Uniwersytet Warszawski, Kościół św. Krzyża, Pomnik Kopernika, ławeczki Chopinowskie, Plac Piłsudskiego, Ogród Saski, Grób Nieznanego Żołnierza. Udało się nam obejrzeć zmianę warty, było to niezapomniane przeżycie. Na koniec naszej wizyty w stolicy odwiedziliśmy galerię ArtBox Experience i obejrzeliśmy wystawę immersyjną o życiu i twórczości Fridy Khalo. Rzeczywiście zostaliśmy „wchłonięci” do świata meksykańskiej artystki, było to niesamowite doświadczenie. Zdjęcia, filmy, obrazy cyfrowe, przedmioty kolekcjonerskie i nowo skomponowana muzyka, zachęciły nas do odkrywania niesamowitej historii artystki.

            Dwa dni pobytu w Warszawie upłynęły niezwykle szybko i -jak podkreślają uczestnicy- były okazją do poznania atrakcji stolicy i zacieśnienia więzi rówieśniczych.

        • TRZECIOTEŚCIK
          • TRZECIOTEŚCIK

          • 7 i 8 maja 2024 roku uczniowie klasy trzeciej przystąpili do swojego pierwszego poważnego egzaminu w szkole podstawowej. Ogólnopolski sprawdzian kompetencji trzecioklasisty to sprawdzian podsumowujący wiedzę z zakresu języka polskiego, edukacji społecznej, matematyki, a także przyrody. Uczniowie przygotowywali się do tego egzaminu przez całe trzy lata. Podniosłość tego wydarzenia dodatkowo podkreślili galowym strojem.

        • Certyfikat za udział w Ogólnopolskim projekcie Edukacyjnym
          • Certyfikat za udział w Ogólnopolskim projekcie Edukacyjnym

          • Miło nam poinformować, że oddział przedszkolny 5-6 latków zakończył program edukacyjny "Kreatywne Dni Nietypowe". Dzięki temu przedsięwzięciu dzieci obchodziły m.in dni jeża, gofra, puzzli, kota, dinozaura, wody, konia czy zdrowego śniadania. Przedszkolaki świetnie się przy tym bawiły.

        • Eliminacje szkolne konkursu recytatorskiego "Wiosna w poezji dziecięcej"
          • Eliminacje szkolne konkursu recytatorskiego "Wiosna w poezji dziecięcej"

          • W dniu 9 maja odbyły się szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego „Wiosna w poezji dziecięcej” kierowanego dla dzieci z oddziałów przedszkolnych w 2 kategoriach: dla dzieci 3-4 letnich oraz dla dzieci 5-6 letnich. Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich przedszkolaków, zachęcanie dzieci do występów z udziałem publiczności oraz prezentacja umiejętności  recytatorskich dzieci. Nasze przedszkolaki dzielnie pokonały tremę i  pięknie recytowały wierszyki. Jury w składzie: p.Justyna Raj, p.Elżbieta Śmigiera i p. Dorota Błaszczyk przyznały następujące miejsca:

            Zwycięzcy:

            Kategoria dzieci 3-4 latków:

            I miejsce – Antoś Bakowicz
            II miejsce – Ewa Bakowicz
            III miejsce – Adaś Walczak

            Kategoria dzieci 5-6 letnich:

            I miejsce – Antosia Ośrodek
            II miejsce – Alan Kolenda
            III miejsce – Antosia Berlińska

            Te dzieci będą reprezntować naszą szkołę podczas Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Wiosna w poezji dziecięcej”, który odbędzie się już 28 maja.

        • Pasowanie na czytelnika biblioteki uczniów klasy pierwszej
          • Pasowanie na czytelnika biblioteki uczniów klasy pierwszej

          • 30 kwietnia odbyło się w naszej szkole uroczyste pasowanie pierwszaków na czytelników biblioteki. Od kilku lat uroczystość ta odbywa się wiosną, gdy najmłodsi znają już litery i potrafią czytać, więc mogą samodzielnie poznawać nowe światy ukryte w książkach. Uroczystość rozpoczęła się w sali nr 12, potem przeniosła się do biblioteki. Wzięli w niej udział: pani Dyrektor, pani Elżbieta Śmigiera – wychowawca klasy 1., pani Barbara Modrzejewska- bibliotekarka, uczniowie klasy 4 i 5 oraz najważniejsi uczestnicy – pierwszoklasiści. Część artystyczna rozpoczęła się od zaprezentowania przez młodych czytelników wierszyków o książkach oraz zaśpiewania tematycznie związanej z biblioteką piosenki. Następnie najmłodsi uczniowie poznali zasady korzystania ze zbiorów książkowych, by potem wziąć udział w zabawie, którą przygotowali dla nich uczniowie klasy piątej. Punktem kulminacyjnym uroczystości było pasowanie na czytelnika, przeprowadzone przez Panią Dyrektor Annę Gołębiowską. Miejmy nadzieję, że pierwszoklasiści będą chętnie wypożyczali i czytali książki, bo przecież dzięki czytaniu możliwa jest podróż do fantastycznych krain.

        • "Od mechanika do elektryka"
          • "Od mechanika do elektryka"

          • W dniu 25 kwietnia uczniowie klasy VII i VIII w ramach doradztwa zawodowego wybrali się z panią Moniką Tądel-Ziarniak oraz panią Justyną Raj do Centrum Edukacji Zawodowego oraz Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Sieradzu. Po dotarciu na miejsce najpierw poznaliśmy CEZ, gdzie zobaczyliśmy, jak uczniowie uczą się praktycznej nauki zawodu, budują, naprawiają, programują. Okazało się, że nauka zawodu to nie tylko "sucha" teoria, a przede wszystkim zdobywanie umiejętności i doświadczeń w praktyce.

            Następnie przeszliśmy do PZS nr 1, gdzie odwiedziliśmy niemalże każdą pracownię i wysłuchaliśmy krótkiej historii o każdej z nich.

            Pełni wrażeń i planów na przyszłość wróciliśmy do szkoły.

        • XVII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Przyrodniczo – Ekologicznej dla klas trzecich
          • XVII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Przyrodniczo – Ekologicznej dla klas trzecich

          • 25 kwietnia 2024r. uczniowie klasy III: Maja Sieszchała, Marcel Sobieraj i Damian Olejnik wzięli udział w XVII Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Przyrodniczo – Ekologicznej dla klas III. Do sprawdzenia swojej wiedzy o tematyce leśnej przystąpiło 15 uczestników z 5 szkół. Uczeń naszej szkoły- Marcel Sobieraj zajął III miejsce.

            Serdecznie gratulujemy uczestnikom, a zwłaszcza Marcelowi, ponieważ konkurencja była bardzo duża.

        • 47. Rajd Powstańców 1863r. "Śladami Łuki Bakowicza"
          • 47. Rajd Powstańców 1863r. "Śladami Łuki Bakowicza"

          • 27 kwietnia szesnaścioro uczniów z klas 4-8 wzięło udział w rajdzie "Śladami Łuki Bakowicza". Maszerowaliśmy z drużynami z gmin Poddębice, Wartkowice, Sieradz i Uniejów. Uroczyste otwarcie Rajdu miało miejsce w kościele w Niewieszu, a trasa była bogata w miejsca pamięci o powstańcach. Miała poza tym ogromne walory przyrodnicze, wiodła przez lasy i urokliwe łąki. Uczestnicy mogli podziwiać naturę oraz oddychać świeżym powietrzem. W trakcie rajdu wszyscy uczniowie z naszej szkoły zaśpiewali pieśń patriotyczną "Przybyli ułani pod okienko". Przebyliśmy ponad 15 kilometrów, ale na szczęście, mimo zmęczenia, humory wszystkim dopisywały. Jedną z atrakcji na trasie było Muzeum Marii Konopnickiej, ulokowane w jej rodzinnym dworku w Bronowie. Dużym zainteresowaniem cieszył się również występ grupy rekonstrukcyjnej. Rajd stał się też dla nas okazją do osobistego spotkania z członkami rodziny naszego Patrona - Teodora Goździkiewicza. Zamieniliśmy kilka słów i wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie. Cieszymy się, że mogliśmy się dziś zobaczyć. Trzeba także wspomnieć, że w dzisiejszej wędrówce wzięło udział także czworo debiutantów z klasy IV - Gabrysia, Ania, Bartek i Michał, którzy spisali się na medal - połknęli rajdowego bakcyla. Opiekę nad szkolnymi wędrowcami sprawowały panie Ewa Masierowska i Barbara Modrzejewska.