Dnia 15 października w szkole odbyła się Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor Anny Gołębiowskiej, która przywitała wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych nauczycieli emerytów i gości: Wójta Gminy Sieradz Jarosława Kaźmierczaka, księdza Remigiusza Karolaka, radną Annę Olejnik, radnego Leszka Janasa. Następnie przekazała głos uczniom. Przedstawienie „Za trud, za cierpliwość, za serce…” przygotowali uczniowie pod kierunkiem pań: Urszuli Ograbek i Doroty Błaszczyk. Nad oprawą muzyczną czuwał nauczyciel muzyki pan Ryszard Mikołajczyk. Po odśpiewaniu przez uczniów „Sto lat”, nauczycielom zostały wręczone kwiaty. Do części artystycznej włączyli się także przedszkolaki z oddziału 5-6 latków. Przedszkolaki były bardzo dumne i pełne powagi podczas artystycznego wystąpienia. Na uwagę zasługuje również fakt, że był ich to pierwszy występ przed tak dużą publicznością a przygotowani zostali przez panią Paulinę Żarnecką. Następnie uczniowie piosenką, słowem, humorystycznymi scenkami o szkole, parodią dnia szkolnego, nauczycieli, uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku wszystkich nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za ich codzienny trud pracy, cierpliwość, serce, czujność, poświęcenie a także uśmiech i troskę o dobro swoich wychowanków.
Wycieczka do Łodzi do Experymentarium
W dniu 14.10.2019 r. uczniowie klasy IV i klasy V wraz z wychowawcami panią Justyną Raj i panią Dorotą Błaszczyk oraz panią Anną Chwiałkowską wyjechały na wycieczkę do Centrum Nauki Experymentarium, znajdującego się w Manufakturze w Łodzi. Tam na nas czekało naprawdę wiele atrakcji! Uczniowie mogli w tym królestwie nauki nie tylko obserwować różne reakcje chemiczne i fizyczne, ale żeby tego doświadczyć, uczniowie musieli przedostać się przez kosmiczny tunel. Tunel jest urządzeniem o wyjątkowym charakterze. To aż 6 metrów długości i 3 m szerokości niezapomnianych emocji! Gra świateł, barw i dźwięków sprawiała wrażenie utraty gruntu pod nogami i zachwiania równowagi. Poczuliśmy się, jakbyśmy znaleźli się w środku czarnej dziury. To było niesamowite przeżycie!!! Dzieci zwiedzając wystawę Experymentarium uruchomiały wiele zmysłów - mogły nie tylko słuchać, patrzeć, ale też dotykać, do czego nie trzeba było ich specjalnie namawiać. Interaktywne zajęcia w pasjonujący i zabawny sposób objaśniły skomplikowane zagadnienia z różnych dziedzin nauki. Wystawa zachęcała do zadawania pytań i próby odpowiedzi na nie. Podczas gry zespołowej zadania oparte były na informacjach przekazanych uczniom przez animatora i opisach na eksperymentach. Dzięki grze tematycznej dzieci utrwaliły swoją wiedzę, aktywnie spędziły czas na wystawie, nauczyły się współpracy w grupie. Zajęcia te pokazały, że nauka wcale nie musi być trudna ani nudna! W ten sposób nauka staje się przyjemnością a nie obowiązkiem. Oczywiście nie zabrakło też czasu na pyszny posiłek w ulubionej przez każdego restauracji McDonald’s.
13
Gminny Program Wspierania Edukacji Uzdolnionych Uczniów
10 października 2019 roku w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Gminy Sieradz odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla najlepszych uczniów w roku szkolnym 2018/19, podczas której uhonorowani zostali uczniowie szkół Gminy Sieradz z najwyższą średnią ocen, wyróżniający się swoją postawą, wzorowym zachowaniem oraz wysokimi osiągnięciami naukowymi. Wśród takich uczniów znaleźli się uczniowie z naszej szkoły : Magdalena Macuga, Julia Berlińska, Oliwia Mularczyk oraz Jan Wrąbel. Wszyscy z nich w roku szkolnym 2018/2019 uzyskali średnią ocen 5,30 lub wyższą. Wójt Gminy Sieradz - pan Jarosław Kaźmierczak wręczył pamiątkowe dyplomy, stypendium pieniężne, a także podziękował rodzicom za trud włożony w wychowanie dzieci, ich wsparcie w dzieło edukacji oraz współpracę ze szkołą. Wszystkim uczniom gratulujemy znakomitych wyników w nauce i mamy nadzieję, że otrzymane wyróżnienie będzie motywacją do dalszego rozwoju, pogłębiania wiedzy i umiejętności!!
3
Dyskoteka
Pierwsza dyskoteka w nowym roku szkolnym już za nami!
Odbyła się 9 października. Tym samym ku uciesze społeczności uczniowskiej, Samorząd Uczniowski rozpoczął swą działalność, przystępując do realizacji programu wyborczego. Na dyskotece, wspólnie wzięli udział uczniowie klas V-VIII. O wyznaczonej porze chętni do zabawy uczniowie stawili się w odświętnych strojach. Wspaniała atmosfera i oprawa muzyczna gwarantowały dobrą zabawę. Na parkiecie można było dostrzec różnorodne tańce, w których dominował „współczesny taniec młodzieżowy”. Wszyscy świetnie się bawili. Pierwszą dyskotekę w tym roku szkolnym można zaliczyć do udanych. Dyskoteka wszystkim bardzo się podobała i z niecierpliwością czekamy na następną - Dyskotekę Andrzejkową.
Podsumowanie Projektu "Sami Sobie"
W sobotę 5 października uczestniczyliśmy w uroczystym podsumowaniu projektu „Sami sobie”, które odbyło się w sali C Starostwa Powiatowego w Sieradzu. Projekt realizowany był przez kilka miesięcy na terenie Gminy Sieradz i z założenia skierowany był do szerokiego kręgu odbiorców. Koła gospodyń, strażacy, stowarzyszenia, szkoły i uczniowie – wszyscy przekazywali sobie wiedzę na temat tego, jak pomagać, ratować i nie dać się oszukać.
Nasza młodzież uświetniła tę uroczystość występami z programem muzycznym, przygotowanym pod okiem pana Ryszarda Mikołajczyka.
Jesteśmy dumni z uczennicy kasy VII naszej szkoły – Magdaleny Sobieraj, która wygrała główną nagrodę w organizowanym w ramach projektu konkursie plastycznym na plakat o radzeniu sobie w kryzysowych sytuacjach w najbliższym otoczeniu. Opiekunem Magdaleny była pani Ewa Masierowska. W tym współzawodnictwie wzięło udział 29 uczniów z 5 szkół z terenu Gminy Sieradz. Magda okazała się być bezkonkurencyjna! Gratulujemy!
Wycieczka do Łodzi
7 października uczniowie klas 6-8 pod opieką pań: Aleksandry Kowal, Ewy Masierowskiej, Moniki Tądel i Barbary Modrzejewskiej uczestniczyli w wycieczce do Łodzi. Wzięli udział w nietypowej lekcji wf-u w Parku Trampolin Saltos oraz obejrzeli film pt. "Był sobie pies 2", który uczy empatii oraz pomaga zrozumieć, czym jest prawdziwa przyjaźń. Podczas projekcji nie obyło się bez momentów wyciskajacych łzy z oczu, ale były też śmieszne, humorystyczne sceny, jak np. ta z zemstą psiego fryzjera. Wszyscy wrócili lekko zmęczeni, ale i bardzo zadowoleni.
1
Podsumowanie Akcji "Tydzień dla Ziemi"
Od 20.09.2019 r. do 26.09.2019 r. w szkole zgodnie z harmonogramem zostały podjęte różne działania, które odbywały się pod hasłem; "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!"
Podjęliśmy działania, dzięki którym nauczyliśmy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a w konsekwencji dzięki temu nie będziemy zaśmiecać ani w takim stopniu jak dotąd zużywać i niszczyć środowiska.
Spotkanie w lesie z Panem Leśniczym Szkółkarzem i krótka pogadanka uświadomiła nam, jak ważne jest segregowanie śmieci dla całej przyrody. Zebraliśmy sześć worów różnych odpadów. Nie zapomnieliśmy o najbliższym otoczeniu, sprzątaliśmy boisko szkolne, teren wokół szkoły oraz przydrożne rowy. Dużym zaangażowaniem cieszyła się akcja zbierania plastikowych nakrętek, baterii i zużytych telefonów komórkowych. Nakrętki przekazaliśmy Klubowi Wolontariatu „Pomocna Dłoń”, baterie i telefony zostaną przekazane odpowiednim instytucjom.
Młodsi uczniowie wykonali piękne plakaty na temat: „Segreguj z nami”. W klasach IV – VIII. Przeprowadzono pogadanki: „Śmieci segregujesz ziemię ratujesz”. Na zakończenie całego przedsięwzięcia uczniowie z każdej klasy napisali wiersz „Segregujesz ratujesz środowisko”. Wszystkie prace zostały zaprezentowane na korytarzu szkolnym dziękujemy wszystkim za wkład pracy i zaangażowanie. Akcja nie skończyła się tak naprawdę, bo My uczniowie o nasze środowisko dbamy przez cały rok.
12
Noc Bibliotek
W piątek 4 października w godzinach popołudniowych odbyła się w naszej szkole Noc Bibliotek. Ta ogólnopolska akcja ma na celu propagowanie czytelnictwa, przybliżenie bibliotek i integrację społeczności. Trzeba przyznać, że wszystkie te cele zostały doskonale zrealizowane - uczestnicy wychodzili po zakończonym wydarzeniu z uśmiechami na twarzach, dało się słyszeć westchnienia, że szkoda, że to już koniec i że było super. To najlepsza ocena, jaką mogliśmy otrzymać. Co robiliśmy w trakcie Nocy Bibliotek? Pani Ewa Masierowska i pani Anna Chwiałkowska przeprowadziły warsztaty z tworzenia komiksów, pani Monika Tądel i pan Mateusz Ziarniak - nadzorował grę w kalambury, pokazywali uczniom, że nie zawsze łatwo zrozumieć się nawzajem. Podzieleni na dwie drużyny, szukaliśmy zaginionego klucza od biblioteki. Aby go odnaleźć musieliśmy rozwiązywać językowe zagadki ukryte w różnych szkolnych pomieszczeniach w tajemniczych kopertach. Na koniec pokonaliśmy nie lada wyzwanie - rozszyfrowaliśmy zakodowaną alfabetem Morse'a wiadomość i udało nam się znaleźć klucz i uratować Noc Bibliotek. Obejrzeliśmy także film "Ptyś i Bill", nakręcony na podstawie świetnego komiksu, który otrzymaliśmy od organizatorów do biblioteki szkolnej. Film porusza problem trudności w porozumiewaniu się, świetnie wpisał się w motto akcji: "Znajdźmy wspólny język". Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe zakładki, naklejki i dyplomy.
9
Dzień Chłopca w naszej szkole
Nowy rok szkolny to nowe wydarzenia klasowe. Do pierwszych należą coroczne obchody Dnia Chłopaka, który przypada 30 września. W naszej szkole to dzień pełen wrażeń i niespodzianek!
Na lekcjach godziny z wychowawcą, w każdej klasie dziewczyny przygotowały prezenty, z czego wszyscy chłopcy cieszyli się bardzo, co było widać na przerwach. W klasie V obchodzono to święto bardzo wesoło. Chłopcy mieli do wykonania wiele zadań, z którymi radzili sobie doskonale. Dziewczynki nad wyraz uważnie obserwowały zmagania chłopców i przyznawały im punkty. Przygotowały dla nich także liczne konkursy i zabawy. Chłopcy musieli wykazać się między innymi umiejętnością zaplatania warkocza czy zrobienia kitki, wykonaniem makijażu,chodzeniem na obcasach, wypiciem soku z cytryny. Najwięcej śmiechu było podczas przymierzania damskich ubrań. Było miło, zaskakująco i wesoło, czyli tak jak chciałyśmy, aby ten szczególny dzień wyglądał. Dziewczynki z klasy VIa przygotowały dla chłopców ze swojej klasy smaczny poczęstunek. Na stołach królowały ciasteczka oraz inne wspaniałe słodkości i smaczne napoje. Nie zabrakło prezentów i życzeń, które niczym wisienka na torcie idealnie zwieńczył świętowanie Dnia Chłopca w naszej klasie. W klasie VII chłopcy bawili się w wymyślone przez koleżanki z klasy zabawy, np. brali udział w rywalizacji na najlepiej związany krawat czy rozwiązywali test z wiedzy o kobietach. Ponadto otrzymali od dziewcząt piękne różowe muchy oraz zabawne skarpety.Jeszcze raz wszystkim chłopcom naszej szkoły życzymy samych radosnych chwil i spełnienia marzeń! Wszystkich zaś zachęcamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.14
Wyjazd do Sieradzkiego Centrum Kultury na koncert profilaktyczny
W dniu 26 października klasa VIII wraz z wychowawcą p. Moniką Tądel udała się do Sieradzkiego Centrum Kultury na koncert profilaktyczny zorganizowany przez Państwową Straż Pożarną z Sieradza. Podczas całego wydarzenia mogliśmy posłuchać kilku autorskich piosenek zespołu PSP oraz tych nam dobrze znanych, ale w aranżacji strażaków. Koncert przeplatany był klipami i spotami na temat bezpieczeństwa, pokazujący rzeczywisty obraz akcji ratowniczych, ku przestrodze młodych ludzi. Wydarzenie to zostało całkowicie zarejestrowane, a płyta, która powstanie będzie służyła jako pomoc dydaktyczna dla przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa.
(Foto: nasze.fm)
44 Rajd Szlakiem Walk nad Wartą 1939 r.
W sobotę 21 września 2019 r., odbył się pieszy 44 rajd „Szlakiem Walk nad Wartą 1939”. Punktualnie o godzinie 8:40 zebraliśmy się wszyscy przy Galerii Dekada w Sieradzu, by stamtąd przejść na Cmentarz Parafialny w Sieradzu, gdzie odbyła się odprawa kierowników drużyn. Następnie rozpoczęliśmy marsz, idąc do Mnichowa, przez Mękę, pokonując około 12 km. Po drodze mogliśmy posłuchać wielu ciekawych historii, o których opowiadali członkowie PTTK. Odbyły się również dwa konkursy – pierwszy – konkurs piosenki patriotycznej oraz drugi – konkurs wiedzy historycznej, w którym reprezentowała nas uczennica klasy VII – Emilia Hołuj, zajmując III miejsce. Na koniec rajdu w Szkole Podstawowej nr 6 miał miejsce poczęstunek oraz odbyło się rozdanie nagród i podsumowanie rajdu. Około godziny 15 we wspaniałych nastrojach wróciliśmy autokarami do Sieradza. Już nie możemy doczekać się kolejnego rajdu.
1
Tydzień dla Ziemi
Harmonogram działań:
20.09.2019r.
Dzień I: Segregacja nic trudnego, zrób dla świata coś dobrego.
klasy „0” - III sprzątają otoczenie szkoły wraz z wychowawcami w dowolnie ustalonych godzinach;
klasy IV, VI a, VI b idą na spotkanie z Panem Leśniczym pod opieką nauczycieli do pobliskiego lasu. Tam odbędzie się pogadanka i sprzątanie „Ścieżki dydaktycznej”. Wyjście godzina 11:20 ,powrót 13:15;
klasy V, VII, VIII z wychowawcami sprzątają otoczenie szkoły poza ogrodzeniem.
Wychowawcy zaopatrują dzieci w rękawice jednorazowe i worki.
23.09.2019r
Dzień II: Nasza głowa jest pełna pomysłów.
Plakaty (format A3) “Segreguj z nami” - klasy 0 – III;
Pogadanki na temat “Śmieci segregujesz ziemię ratujesz” - klasy IV – VIII.
24.04.2019r
Dzień III: Kolorowe nakrętki.
Wszyscy uczniowie przynoszą dowolną ilość plastikowych nakrętek, składają w swoich klasach do pojemników wcześniej przygotowanych.
Zebrane nakrętki zostaną przekazane Klubowi Wolontariusza “Pomocna dłoń”.
25.09.2019r
Dzień IV: Pozbywamy się elektrośmieci.
Do wystawionych i oznaczonych pojemników przynosimy zużyte baterie i telefony komórkowe.
26.09.2019r
Dzień V: Moja świadomość ekologiczna wpływa na bezpieczeństwo całego świata.
Uczniowie z każdej klasy piszą wiersz “Segregujesz ratujesz środowisko”. Wiersze będą prezentowane na tablicy informacyjnej na korytarzu szkolnym.
Wybory opiekuna SU
W dniu 19 września w naszej szkole odbyły się wybory opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Wszyscy uczniowie oddali swój głos na wybranego przez siebie nauczyciela. Najwięcej głosów otrzymała pani Aleksandra Kowal - nauczycielka języka angielskiego i opiekunka świetlicy. Życzymy dużo ciekawych pomysłów do pracy w roku szkolnym 2019/2020!
Program Edukacji Ekologicznej „Młodzież i dzieci kontra śmieci"
Nasza szkoła będzie realizowała w roku szkolnym 2019/2020 Program Edukacji Ekologicznej "Młodzież i dzieci kontra śmieci". W ramach programu realizowane będą wycieczki, warsztaty, konkursy oraz liczne akcje ekologiczne. Szczegóły programu w załączniku.
Zbiórka Nakrętek w roku szkolnym 2019/2020
W roku szkolnym 2019/2020 zbieramy nakrętki dla Natalii Dybskiej - mieszkanki Złoczewa, która rok temu uległa poważnemu wypadkowi i porusza się na wózku inwalidzkim.
POMÓŻ I TY !!!
Organizatorem akcji jest Klub Wolontariatu przy Szkole Podstawowej
im. Teodora Goździkiewicza w Dąbrowie Wielkiej "POMOCNA DŁOŃ".Opiekunowie: Pani Kamila Szewc, Pani Alicja Stanisz, Pani Dorota Błaszczyk, Pani Justyna Raj, Pani Paulina Żarnecka
Podziękowania
Serdeczne podziękowania dla uczniów, nauczycieli, rodziców i wszystkich innych życzliwych osób za aktywne zaangażowanie się w zbiórkę nakrętek, która trwała 7 lat, dla Mateusza Przybylaka z Sieradza. Przez ten czas przekazaliśmy mamie Mateuszka aż 1511 kg nakrętek.
Alicja Stanisz - organizator zbiórki.
Tornister Misyjny - Akcja Caritas w naszej Szkole
POMÓŻ DZIECIOM Z AFRYKI
Zbiórka przyborów szkolnych, zeszytów dla afrykańskich dzieci (nowych!)Dzieło Pomocy „Ad Gentes” po raz drugi organizuje akcję
„Tornister misyjny".
Zbieramy przybory szkolne, kredki, farbki, zeszyty i piórniki, które przekażemy dzieciom na misjach w Afryce i Papui Nowej Gwinei. W ubiegłym roku, dzięki zaangażowaniu Caritas Diecezji Toruńskiej i Caritas Archidiecezji Poznańskiej zostały przekazane dwa kontenery przyborów szkolnych do szkół katolickich w Tanzanii i Kenii. Dla tych dzieci kolorowy piórnik, zeszyt i długopis to wielka radość.Akcja ,,Tornister misyjny’’ trwa do 13.10.2019r.
Organizator Klub Wolontariusza POMOCNA DŁOŃ przy Szkole Podstawowej im. Teodora Goździkiewicza w Dąbrowie Wielkiej.
Opiekunowie : Pani Kamila Szewc, Alicja Stanisz, Dorota Błaszczyk, Justyna Raj, Paulina Żarnecka
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie