Strona główna

      • Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
        • Świąteczne drzwi klas
          • Świąteczne drzwi klas

            Samorząd Uczniowski zaprosił zespoły klasowe i odziały przedszkolne do uczestnictwa w wspólnych, szkolnych Mikołajkach 🎅, które polegało na pomysłowym ozdobieniu drzwi do sal lekcyjnych. Inicjatywa miała na celu integrację uczniów, rozwijanie talentów, zadbanie o świąteczny wystrój i przyjemną atmosferę w szkole. Wszystkie klasy wspierane przez swych wychowawców bardzo się zaangażowały i pięknie udekorowały drzwi poszczególnych swoich klas i tym samym sprawiły, że w szkole zapanował świąteczny nastrój🎄🎅 Brawo za zaangażowanie! Wszystkim serdecznie gratulujemy pomysłów! 🎅🎅🎅

        • Mikołajki w klasie III
          • Mikołajki w klasie III

            W poniedziałek, 5 grudnia uczniowie klasy III obchodzili Mikołajki. Wszyscy przygotowali niespodzianki dla siebie nawzajem i każdy z zadowoleniem i ciekawością otwierał swoje prezenty 🎁🎁🎁🎁. Uczniowie otrzymali wymarzone zabawki, gry planszowe, klocki, dużo słodkości. Mikołaj uznał, że wszyscy uczniowie klasy III byli grzeczni i nie pominął nikogo ;-).

        • "Paczuszka dla Maluszka"
          • "Paczuszka dla Maluszka"

            „Paczuszka dla Maluszka” to bożonarodzeniowa akcja, organizatorem której jest Fundacja Małych Stópek. Jej adresatami są znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej maluszki oraz mamy oczekujące narodzin swojego dziecka. Wiele szkół organizuje tą akcję ponieważ jest to doskonały sposób, by uwrażliwić uczniów na wartość życia - nasza szkoła postanowiła również włączyć się do tej szlachetnej inicjatywy i pomocy!
            W szkole, w dniu 5 grudnia został zorganizowany Kiermasz Ciast. Celem tej akcji była zbiórka pieniędzy, za które zakupimy niezbędne produkty do Paczuczki dla Maluszka 🎁: przygotujemy paczkę z artykułami higienicznymi, takimi jak: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła. Imponująca kwota jaką uzbieraliśmy to 410 zł.
            Wszystkie wypieki przyniesione na kiermasz przygotowali chętni rodzice uczniów szkoły i dzieci z przedszkola. Przez cały dzień uczennice z kla

        • 5 grudnia - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
          • 5 grudnia - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

            Drodzy Wolontariusze!
            Radości z efektów działań, kreatywnych nowych wyzwań oraz poczucia, że czynicie wielkie dobro – z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza składamy życzenia wszystkim tym, którzy poświęcają swój czas, siły i zaangażowanie na rzecz najbardziej potrzebujących.


            Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariusza Pomocna Dłoń: Paulina Żarnecka, Dorota Błaszczyk, Justyna Raj, Kamila Szewc.

            Dzień ten był dobrym momentem do spotkania się opiekunów z wolontariuszami i podziękowania im za dotychczasową wolontariacką pracę, ze szczególnym uwzględnieniem działań na rzecz i w trosce o osoby przybyłe z Ukrainy, biedne, chore, samotne. Podczas spotkania zostały wręczone dla wszystkich wolontariuszy słodkości. Należy pamiętać, że bycie wolontariuszem to przede wszystkim ogromna satysfakcja z pomocy drugiemu człowiekowi.
            Dziękujemy Wam za pomoc i aktywny udział w naszych akcjach.

        • Konkurs wojewódzki RAZEM PRZECIW AIDS
          • Konkurs wojewódzki RAZEM PRZECIW AIDS

            1 grudnia 2022r. odbyła się VII edycja wojewódzkiego konkursu wiedzy na temat HIV/AIDS i STD pod nazwą „Włączmy się do wspólnego działania – Razem przeciw AIDS”. Konkurs zorganizowany został przez Łódzki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża. Adresatami turnieju byli uczniowie szkół podstawowych i szkół średnich z województwa łódzkiego. Konkurs przebiegał dwuetapowo. Podczas etapu szkolnego uczniowie musieli wykazać się podstawową wiedzą na temat HIV/AIDS oraz chorób przenoszonych drogą płciową, rozwiązując test, specjalnie przygotowany przez ekspertów Krajowego Centrum ds. AIDS. Uczniowie, którzy najlepiej odpowiedzieli na pytania przeszli do etapu wojewódzkiego, który odbył się w Centrum Dydaktyczno-Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Do finału konkursu zakwalifikowało się 77 uczniów z 40 placówek oświatowych. Ich zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z 60 pyt

        • X edycja programu edukacyjno – profilaktycznego „Dziel się Uśmiechem”
          • X edycja programu edukacyjno – profilaktycznego „Dziel się Uśmiechem”

            Uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami wzięli udział w ogólnopolskim programie edukacyjno – profilaktycznym „Dziel się Uśmiechem”. W ramach tego programu przeprowadzone zostały zajęcia, których celem było przekazanie wiedzy na temat prawidłowej higieny jamy ustnej, zasad mycia zębów oraz zwrócenie uwagi na potrzebę dbania o zęby od najmłodszych lat. Celem inicjatywy jest budowanie świadomości znaczenia profilaktyki w zapobieganiu próchnicy już od najmłodszych lat oraz wdrażanie w codzienną rutynę kliku kroków dla zdrowych i czystych zębów.
            Proste zasady to:
            • szczotkowanie zębów przynajmniej dwa razy dziennie
            • używanie dodatkowych akcesoriów do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych
            • sięganie po bezcukrową gumę do żucia, kiedy nie mamy możliwości umycia zębów po jedzeniu i piciu,
            • regularne kontrole u dentysty.
            Każdy z uczniów otrzymał materiały edukacyjne w formie książeczki oraz p

        • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Odpoczywaj na wsi"
          • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Odpoczywaj na wsi"

            W listopadzie Komisja Konkursu plastycznego pod nazwą „Odpoczywaj na wsi”, organizowanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi we współpracy ze szkołami podstawowymi oraz Wojewódzkimi Ośrodkami Doradztwa Rolniczego, dokonała oceny prac wykonanych przez dzieci i młodzież ze szkół podstawowych. Uczniowie naszej szkoły również aktywnie wzięli udział w tym konkursie, a za ich prace, kreatywność, pomysłowość i zaangażowanie otrzymaliśmy dyplom z podziękowaniami od organizatorów konkursu.

        • Andrzejki szkolne
          • Andrzejki szkolne

            Andrzejki to doskonała okazja do zabawy i do sprawdzenia losu. W polskiej tradycji to ostatnia okazja do zabawy przed Adwentem. W naszej szkole również odbyły się zabawy andrzejkowe. Z tej okazji każda klasa wraz z wychowawcą przygotowała wróżby andrzejkowe: wszyscy uczniowie z niecierpliwością przekłuwali papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losowali magiczne bileciki, szukali swojej szczęśliwej liczby, poznawali znaczenie swojego ulubionego koloru, przelewali wosk. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego i specjalnego.
            Ale oczywiście wiadomo, że to tylko zabawa, a nasz los zależy przede wszystkim od nas. I o to chodzi!

        • Andrzejki przedszkolne
          • Andrzejki przedszkolne

            29 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych przeniosły się w świat wróżb. Dziewczynki miały okazję poznać imiona swoich przyszłych mężów, a chłopcy przyszłych żon. Wraz z bajkowa wróżka dowiedziały się co je czeka w przyszłości, poznały zawody jakie będą będą wykonywać. Pojawił się także element magii, w magicznym kapeluszu obrazki zamieniły się w miniaturowe autko każdy przedszkolak miał na sobie kapelusz wróżki bądź czarodzieja. Czas umiliły nam tańce, wesoła zabawa oraz słodki poczęstunek.

        • Eksperyment SLIME
          • Eksperyment SLIME

            Dzieci z oddziału przedszkolnego 5-6 latków samodzielnie wykonały SLIME w ramach realizacji kolejnego eksperymentu z Międzynarodowego Programu Edukacyjnego "Dotknij, poczuj, zobacz". Slime to niezwykła masa plastyczna, uwielbiana przez dzieci. Służy do zabawy sensorycznej, rozwija percepcję zmysłową oraz wspomaga rozwój motoryki małej. Przedszkolaki z wielkim entuzjazmem i zaciekawieniem podeszły do zadania.

        • "Miś z surowców wtórnych"- wyniki konkursu
          • "Miś z surowców wtórnych"- wyniki konkursu

            28 listopada miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu "Miś z surowców wtórnych".

            W kategorii wiekowej 3-4 latki:
            I miejsce - Alan Kolenda,
            II miejsce - Wojciech Wolski,
            III miejsce - Jan Konik.


            W kategorii 5-6 latków:
            I miejsce - Maja Kolenda,
            II miejsce - Agata Brol - Szczygielska
            III miejsce - Adam Woźniak.


            Dzieci otrzymały nagrody rzeczowe i dyplomy. Wszystkie misie były przepiękne. Dziękujemy za chęci i poświęcony czas.
            Gratulujemy wszystkim przedszkolakom!

        • III Test Wiedzy o Powstaniu Warszawskim
          • III Test Wiedzy o Powstaniu Warszawskim

            25 listopada odbył się już po raz trzeci – Test Wiedzy o Powstaniu Warszawskim. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Wojciecha Janczaka w Charłupi Małej we współpracy ze Stowarzyszeniem Carpe Diem po Charłupsku. Celem konkursu było przede wszystkim budzenie dumy z dziedzictwa narodowego, zainteresowanie uczniów historią naszego Narodu oraz budzenie w nich poczucia dumy z bycia Polakiem, a także pogłębienie wiedzy historycznej i propagowanie wiedzy o przyczynach, przebiegu i skutkach Powstania Warszawskiego.
            W tym roku rywalizowały ze sobą dwuosobowe zespoły uczniowskie. Do testu przystąpili uczniowie ze Szkoły w Charłupi Małej, Szkoły w Jakubicach, Szkoły w Charłupi Wielkiej i Szkoły Podstawowej Gminy Sieradz.
            Naszą szkołę dumnie reprezentowali uczniowie z klasy VIII – Gabriel Gocek i Liliana Marcinkowska. Z wielką radością informujemy, że to właśnie oni byli najlepsi i zaję

        • Dzień Pluszowego Misia w grupach przedszkolnych
          • Dzień Pluszowego Misia w grupach przedszkolnych

            W dniu 25 listopada przedszkolaki z grupy 5-6 latków uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim pluszakiem. Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, różowe, białe, niebieskie itd. W tym dniu na przedszkolaków czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały historię ich święta, oglądały o nich bajki, brały udział w różnych zabawach ruchowych, wykonywały prace plastyczne. Dzień Pluszowego Misia w grupie był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe!

        • Pokaz historyczny w wykonaniu grupy artystycznej REKONSTRUKTO
          • Pokaz historyczny w wykonaniu grupy artystycznej REKONSTRUKTO

            24 listopada zawitała w naszej szkole Grupa Artystyczna Rekonstrukto, która przeprowadziła dla chętnych uczniów klas I-VIII oraz przedszkolaków pokaz pt. „Epoka Szlachecka”. Aktorzy przybliżyli naszym uczniom kulturę i obyczaje szlachty. Zaprezentowali tradycyjny strój, uzbrojenie, metody walki a także podstawy dawnego prawa i wierzeń. Uczniowie mogli się dowiedzieć jak i za co w tamtych czasach skazywano czarownice oraz jakie dawniej stosowane tortury. Niektórzy uczniowie dobrowolnie usiedli na krześle inkwizycyjnym. Każdy uczeń po lekcji mógł bezpośrednio zetknąć się z wszystkimi rekwizytami.
            Spotkanie udowodniło, że historia wcale nie musi być nudna, wystarczy ją w ciekawy sposób przekazać, by rozbudzić zainteresowanie.
            Ta inna lekcja historii, na długo pozostanie w naszej pamięci.

    • Projekty

      • Odnośnik: http://www.edupage.org
      • {#1508} 3
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • {#1508} 2
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
    • Data Godzina

      Niedziela 28.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • liczba odwiedzin: 1092544
      •                Dzwonki

        1. 7:45 – 8:30
        2. 8:40 – 9:25
        3. 9:35 – 10:20
        4. 10:30 – 11:15
        5. 11:35 – 12:20
        6. 12:25 – 13:10
        7. 13:15 – 14:00
        8. 14:05 – 14:50
         
             Świetlica szkolna pracuje 
               w godz. 7.00 - 16.15

    • Jadlospis_22.06-25.06.2026r.(1).pdf

       


      Życzymy smacznego!

       

       

       

       

       

       

    • ŚWIADCZENIE USŁUG STOMATOLOGICZNYCH

      Stomatologia.pdf

    • Sprawozdania finansowe jednostki znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Sieradz w zakładce Budżet, podatki - Sprawozdania z wykonania budżetu, www.ugsieradz.finn.pl

    • Administratorem danych osobowych uczniów jest Szkoła Podstawowa im. T.Goździkiewicza w Dąbrowie Wielkiej, Dąbrowa Wielka 19, 98-200 Sieradz Stanowisko Inspektora Ochrony Danych pełni p. Sebastian Łabowski,kontakt: kontakt@bezpieczne-dane.eu

    • SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW

      Nasza szkoła w akcji LIDL "Szkoły pełne talentów" – dołącz i wspieraj nas!

      Bezpośredni link do przekazywania Talenciaków naszej szkole:
      https://szkoly.lidl.pl/Talenciaki/daneSzkoly/45993