Strona główna
Świąteczne drzwi klas
Samorząd Uczniowski zaprosił zespoły klasowe i odziały przedszkolne do uczestnictwa w wspólnych, szkolnych Mikołajkach
, które polegało na pomysłowym ozdobieniu drzwi do sal lekcyjnych. Inicjatywa miała na celu integrację uczniów, rozwijanie talentów, zadbanie o świąteczny wystrój i przyjemną atmosferę w szkole. Wszystkie klasy wspierane przez swych wychowawców bardzo się zaangażowały i pięknie udekorowały drzwi poszczególnych swoich klas i tym samym sprawiły, że w szkole zapanował świąteczny nastrój
Brawo za zaangażowanie! Wszystkim serdecznie gratulujemy pomysłów! 🎅🎅🎅
Mikołajki w klasie III
W poniedziałek, 5 grudnia uczniowie klasy III obchodzili Mikołajki. Wszyscy przygotowali niespodzianki dla siebie nawzajem i każdy z zadowoleniem i ciekawością otwierał swoje prezenty 🎁🎁🎁🎁. Uczniowie otrzymali wymarzone zabawki, gry planszowe, klocki, dużo słodkości. Mikołaj uznał, że wszyscy uczniowie klasy III byli grzeczni i nie pominął nikogo ;-).
"Paczuszka dla Maluszka"
„Paczuszka dla Maluszka” to bożonarodzeniowa akcja, organizatorem której jest Fundacja Małych Stópek. Jej adresatami są znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej maluszki oraz mamy oczekujące narodzin swojego dziecka. Wiele szkół organizuje tą akcję ponieważ jest to doskonały sposób, by uwrażliwić uczniów na wartość życia - nasza szkoła postanowiła również włączyć się do tej szlachetnej inicjatywy i pomocy!
W szkole, w dniu 5 grudnia został zorganizowany Kiermasz Ciast. Celem tej akcji była zbiórka pieniędzy, za które zakupimy niezbędne produkty do Paczuczki dla Maluszka 🎁: przygotujemy paczkę z artykułami higienicznymi, takimi jak: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła. Imponująca kwota jaką uzbieraliśmy to 410 zł.
Wszystkie wypieki przyniesione na kiermasz przygotowali chętni rodzice uczniów szkoły i dzieci z przedszkola. Przez cały dzień uczennice z kla
5 grudnia - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
Drodzy Wolontariusze!
Radości z efektów działań, kreatywnych nowych wyzwań oraz poczucia, że czynicie wielkie dobro – z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza składamy życzenia wszystkim tym, którzy poświęcają swój czas, siły i zaangażowanie na rzecz najbardziej potrzebujących.
Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariusza Pomocna Dłoń: Paulina Żarnecka, Dorota Błaszczyk, Justyna Raj, Kamila Szewc.
Dzień ten był dobrym momentem do spotkania się opiekunów z wolontariuszami i podziękowania im za dotychczasową wolontariacką pracę, ze szczególnym uwzględnieniem działań na rzecz i w trosce o osoby przybyłe z Ukrainy, biedne, chore, samotne. Podczas spotkania zostały wręczone dla wszystkich wolontariuszy słodkości. Należy pamiętać, że bycie wolontariuszem to przede wszystkim ogromna satysfakcja z pomocy drugiemu człowiekowi.
Dziękujemy Wam za pomoc i aktywny udział w naszych akcjach.
Konkurs wojewódzki RAZEM PRZECIW AIDS
1 grudnia 2022r. odbyła się VII edycja wojewódzkiego konkursu wiedzy na temat HIV/AIDS i STD pod nazwą „Włączmy się do wspólnego działania – Razem przeciw AIDS”. Konkurs zorganizowany został przez Łódzki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża. Adresatami turnieju byli uczniowie szkół podstawowych i szkół średnich z województwa łódzkiego. Konkurs przebiegał dwuetapowo. Podczas etapu szkolnego uczniowie musieli wykazać się podstawową wiedzą na temat HIV/AIDS oraz chorób przenoszonych drogą płciową, rozwiązując test, specjalnie przygotowany przez ekspertów Krajowego Centrum ds. AIDS. Uczniowie, którzy najlepiej odpowiedzieli na pytania przeszli do etapu wojewódzkiego, który odbył się w Centrum Dydaktyczno-Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Do finału konkursu zakwalifikowało się 77 uczniów z 40 placówek oświatowych. Ich zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z 60 pyt
X edycja programu edukacyjno – profilaktycznego „Dziel się Uśmiechem”
Uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami wzięli udział w ogólnopolskim programie edukacyjno – profilaktycznym „Dziel się Uśmiechem”. W ramach tego programu przeprowadzone zostały zajęcia, których celem było przekazanie wiedzy na temat prawidłowej higieny jamy ustnej, zasad mycia zębów oraz zwrócenie uwagi na potrzebę dbania o zęby od najmłodszych lat. Celem inicjatywy jest budowanie świadomości znaczenia profilaktyki w zapobieganiu próchnicy już od najmłodszych lat oraz wdrażanie w codzienną rutynę kliku kroków dla zdrowych i czystych zębów.
Proste zasady to:
• szczotkowanie zębów przynajmniej dwa razy dziennie
• używanie dodatkowych akcesoriów do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych
• sięganie po bezcukrową gumę do żucia, kiedy nie mamy możliwości umycia zębów po jedzeniu i piciu,
• regularne kontrole u dentysty.
Każdy z uczniów otrzymał materiały edukacyjne w formie książeczki oraz p
Konkursy Diecezji Włocławskiej dla uczniów klas I-VIII szkół podstawowych
Zapraszamy do konkursów organizowanych przez Diecezję Włocławską w związku z Nawiedzeniem Matki Bożej w kopii Ikony Jasnogórskiej na terenie Diecezji Włocławskiej.
W Parafii P.W. Świętego Michała Archanioła w Dąbrowie Wielkiej, Nawiedzenie Matki Bożej w kopii Ikony Jasnogórskiej odbędzie się 3 maja 2023 roku.
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Odpoczywaj na wsi"
W listopadzie Komisja Konkursu plastycznego pod nazwą „Odpoczywaj na wsi”, organizowanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi we współpracy ze szkołami podstawowymi oraz Wojewódzkimi Ośrodkami Doradztwa Rolniczego, dokonała oceny prac wykonanych przez dzieci i młodzież ze szkół podstawowych. Uczniowie naszej szkoły również aktywnie wzięli udział w tym konkursie, a za ich prace, kreatywność, pomysłowość i zaangażowanie otrzymaliśmy dyplom z podziękowaniami od organizatorów konkursu.
Andrzejki szkolne
Andrzejki to doskonała okazja do zabawy i do sprawdzenia losu. W polskiej tradycji to ostatnia okazja do zabawy przed Adwentem. W naszej szkole również odbyły się zabawy andrzejkowe. Z tej okazji każda klasa wraz z wychowawcą przygotowała wróżby andrzejkowe: wszyscy uczniowie z niecierpliwością przekłuwali papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losowali magiczne bileciki, szukali swojej szczęśliwej liczby, poznawali znaczenie swojego ulubionego koloru, przelewali wosk. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego i specjalnego.
Ale oczywiście wiadomo, że to tylko zabawa, a nasz los zależy przede wszystkim od nas. I o to chodzi!
Andrzejki przedszkolne
29 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych przeniosły się w świat wróżb. Dziewczynki miały okazję poznać imiona swoich przyszłych mężów, a chłopcy przyszłych żon. Wraz z bajkowa wróżka dowiedziały się co je czeka w przyszłości, poznały zawody jakie będą będą wykonywać. Pojawił się także element magii, w magicznym kapeluszu obrazki zamieniły się w miniaturowe autko każdy przedszkolak miał na sobie kapelusz wróżki bądź czarodzieja. Czas umiliły nam tańce, wesoła zabawa oraz słodki poczęstunek.
Eksperyment SLIME
Dzieci z oddziału przedszkolnego 5-6 latków samodzielnie wykonały SLIME w ramach realizacji kolejnego eksperymentu z Międzynarodowego Programu Edukacyjnego "Dotknij, poczuj, zobacz". Slime to niezwykła masa plastyczna, uwielbiana przez dzieci. Służy do zabawy sensorycznej, rozwija percepcję zmysłową oraz wspomaga rozwój motoryki małej. Przedszkolaki z wielkim entuzjazmem i zaciekawieniem podeszły do zadania.
"Miś z surowców wtórnych"- wyniki konkursu
28 listopada miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu "Miś z surowców wtórnych".
W kategorii wiekowej 3-4 latki:
I miejsce - Alan Kolenda,
II miejsce - Wojciech Wolski,
III miejsce - Jan Konik.
W kategorii 5-6 latków:
I miejsce - Maja Kolenda,
II miejsce - Agata Brol - Szczygielska
III miejsce - Adam Woźniak.
Dzieci otrzymały nagrody rzeczowe i dyplomy. Wszystkie misie były przepiękne. Dziękujemy za chęci i poświęcony czas.
Gratulujemy wszystkim przedszkolakom!
PODZIĘKOWANIA ZA UDZIAŁ W AKCJI „DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA”
W imieniu Fundacji Mam Marzenie składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczniom, ich rodzicom, nauczycielom, którzy zaangażowali się w zbiórkę maskotek, zabawek, gier i przyborów plastycznych dla chorych dzieci w związku z Dniem Pluszowego Misia.
D Z I Ę K U J E M Y!
III Test Wiedzy o Powstaniu Warszawskim
25 listopada odbył się już po raz trzeci – Test Wiedzy o Powstaniu Warszawskim. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Wojciecha Janczaka w Charłupi Małej we współpracy ze Stowarzyszeniem Carpe Diem po Charłupsku. Celem konkursu było przede wszystkim budzenie dumy z dziedzictwa narodowego, zainteresowanie uczniów historią naszego Narodu oraz budzenie w nich poczucia dumy z bycia Polakiem, a także pogłębienie wiedzy historycznej i propagowanie wiedzy o przyczynach, przebiegu i skutkach Powstania Warszawskiego.
W tym roku rywalizowały ze sobą dwuosobowe zespoły uczniowskie. Do testu przystąpili uczniowie ze Szkoły w Charłupi Małej, Szkoły w Jakubicach, Szkoły w Charłupi Wielkiej i Szkoły Podstawowej Gminy Sieradz.
Naszą szkołę dumnie reprezentowali uczniowie z klasy VIII – Gabriel Gocek i Liliana Marcinkowska. Z wielką radością informujemy, że to właśnie oni byli najlepsi i zaję
Dzień Pluszowego Misia w grupach przedszkolnych
W dniu 25 listopada przedszkolaki z grupy 5-6 latków uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim pluszakiem. Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, różowe, białe, niebieskie itd. W tym dniu na przedszkolaków czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały historię ich święta, oglądały o nich bajki, brały udział w różnych zabawach ruchowych, wykonywały prace plastyczne. Dzień Pluszowego Misia w grupie był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe!
Pokaz historyczny w wykonaniu grupy artystycznej REKONSTRUKTO
24 listopada zawitała w naszej szkole Grupa Artystyczna Rekonstrukto, która przeprowadziła dla chętnych uczniów klas I-VIII oraz przedszkolaków pokaz pt. „Epoka Szlachecka”. Aktorzy przybliżyli naszym uczniom kulturę i obyczaje szlachty. Zaprezentowali tradycyjny strój, uzbrojenie, metody walki a także podstawy dawnego prawa i wierzeń. Uczniowie mogli się dowiedzieć jak i za co w tamtych czasach skazywano czarownice oraz jakie dawniej stosowane tortury. Niektórzy uczniowie dobrowolnie usiedli na krześle inkwizycyjnym. Każdy uczeń po lekcji mógł bezpośrednio zetknąć się z wszystkimi rekwizytami.
Spotkanie udowodniło, że historia wcale nie musi być nudna, wystarczy ją w ciekawy sposób przekazać, by rozbudzić zainteresowanie.
Ta inna lekcja historii, na długo pozostanie w naszej pamięci.
Zebrania z rodzicami
Nauczyciele niepełniący funkcji wychowawcy będą pełnić dyżur w godzinach 15:00 - 16:00.
Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Klasyka dla Smyka. Konopnicka Dzieciom"
22 listopada 2022 roku dwie uczennice naszej szkoły z klasy II i III uczestniczyły w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Klasyka dla Smyka - Konopnicka dzieciom." Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej Gminy Sieradz w Sieradzu. 22 uczniów z różnych szkół recytowało wybrane utwory. Uczennica z klasy II, Maria Marciniak recytowała wiersz "Skrucha Józi" i zdobyła wyróżnienie. Anna Ośrodek z klasy III recytowała wiersz „Komedia przy myciu” i uzyskała dyplom uczestnictwa w konkursie. Dziewczynki otrzymały dyplomy i nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Data Godzina
Niedziela 28.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych
- liczba odwiedzin: 1092544
Dzwonki
- 7:45 – 8:30
- 8:40 – 9:25
- 9:35 – 10:20
- 10:30 – 11:15
- 11:35 – 12:20
- 12:25 – 13:10
- 13:15 – 14:00
- 14:05 – 14:50
Świetlica szkolna pracujew godz. 7.00 - 16.15
UBEZPIECZENIE 2025/26
1. Zakres ubezpieczeniaoferta.pdf
Oswiadczenie__Ubezpieczonego_Oswiata.pdf
OWU_Compensa_Oswiata.pdf
zakres_polisy_2025_2026.pdf
oswiadczenie_indywidualne(2).docx2. Dziecko w sieci
Dziecko_w_sieci.pdfRekrutacja
Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i klasy I
na rok szkolny 2026/2027
Sprawozdania finansowe jednostki znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Sieradz w zakładce Budżet, podatki - Sprawozdania z wykonania budżetu, www.ugsieradz.finn.pl
Nabór do szkół średnich
Administratorem danych osobowych uczniów jest Szkoła Podstawowa im. T.Goździkiewicza w Dąbrowie Wielkiej, Dąbrowa Wielka 19, 98-200 Sieradz Stanowisko Inspektora Ochrony Danych pełni p. Sebastian Łabowski,kontakt: kontakt@bezpieczne-dane.eu
SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW
Nasza szkoła w akcji LIDL "Szkoły pełne talentów" – dołącz i wspieraj nas!
Bezpośredni link do przekazywania Talenciaków naszej szkole:
https://szkoly.lidl.pl/Talenciaki/daneSzkoly/45993