Strona główna

      • Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
        • Wycieczka do Fabryki Bombek
          • Wycieczka do Fabryki Bombek

            23 listopada dzieci z grupy 5 – 6 latków wraz z wychowawcą panią Pauliną Żarnecką wybrały się na wycieczkę do Fabryki Bombek Choinkowych SZKŁO DEKOR w Piotrkowie Trybunalskim. Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki, w której produkcja odbywa się ręcznie a także zapoznanie się z procesem powstawania ozdób choinkowych. Zwiedzanie obejmowało cały proces wytwórczy, od szklanej rurki do gotowego produktu jaki możemy spotkać na sklepowych półkach. Przechodząc przez kolejne działy fabryki poznaliśmy tajniki oraz etapy powstawania bombek. Następnie przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach, dzięki którym dzieci mogły własnoręcznie, według własnego pomysłu ozdobić bombkę. Było super!

        • Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe 2022/2023
          • Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe 2022/2023

            Listopad to miesiąc zmagań w kuratoryjnych konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Łodzi. Chętni uczniowie naszej szkoły przystąpili do konkursu kuratoryjnego: z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego, historii, biologii, geografii i chemii.
            Każdy konkurs składa się z 3 etapów: szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego, a przejście do każdego kolejnego etapu uczeń zapewnia sobie uzyskując wysoki wynik określony w regulaminie każdego z konkursów. Wytrwałości naszym uczniom nie zabrakło, nie zabrakło również ciężkiej pracy włożonej w przygotowania do konkursów, ponieważ trzeba w nich wykazać się dużymi umiejętnościami, wiedzą i zagadnieniami, które nie są często omawiane na lekcjach, a w przygotowania włożyć dużo własnej pracy i poświęcić dużo czasu wolnego.

        • Jemy zdrowo i kolorowo
          • Jemy zdrowo i kolorowo

            W ramach realizacji zadań wynikających z tematów: Jesienny jadłospis; jemy zdrowo i kolorowo, uczniowie z klasy pierwszej poznali zasady racjonalnego odżywiania się i 23 listopada samodzielnie przygotowali w klasie kanapki wykorzystując zdrowe produkty. Zajęcia sprawiły dzieciom dużo radości i przyniosły zadowolenie z dobrze wykonanego zadania. Zajęcia z dziećmi przeprowadziła Pani Anna Wierczyńska.

        • Dyskoteka andrzejkowa
          • Dyskoteka andrzejkowa

            Raz w roku zdarza się taki dzień, w którym możemy sprawdzić, co nas spotka w przyszłości. To oczywiście Andrzejki! W naszej szkole impreza andrzejkowa odbyła się 22 listopada. Uczniowie z klas IV-VIII mogli sobie wywróżyć w trakcie dyskoteki swoja bliższą i dalszą przyszłość. Jak tradycja nakazuje na imprezie andrzejkowej nie zabrakło wróżb i zabaw takich jak: lanie wosku, ustawianie butów, przekłuwanie serca i wiele innych. Zabawy te cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród starszych uczniów, jak i najmłodszych uczestników imprezy. Muzyka wprowadziła biorących udział w imprezie w odpowiedni nastrój, dzięki czemu wszyscy dobrze się bawili.

        • Dzień życzliwości
          • Dzień życzliwości

            21 listopada obchodzimy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jest to jedno z tych nietypowych świąt, które wywołuje w nas pozytywne emocje. Jest okazją, by podnieść naszą życzliwość i uprzejmość na wyższy poziom. Obchody Dnia Życzliwości sprzyjają integracji społeczności szkolnej i klasowej. Warto walczyć o to, by relacje międzyludzkie były nie tylko poprawne, ale nacechowane tolerancją i wzajemną sympatią. Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie „hallo” (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. W tym dniu Samorząd Uczniowski wraz z Wolontariatem zachęcał wszystkich uczniów do dzielenia się uśmiechem i dobrym słowem. Na szkolnych korytarzach dominował w strojach kolor żółty, który jest akcentem promującym życzliwość. Każdy z uczniów, a także pracowników Szkoły otrzymał miłe słowo oraz buźkę, którą sam wylosował. W tym dniu na pewno uda

        • Wielki sukces wokalny naszej uczennicy
          • Wielki sukces wokalny naszej uczennicy

            Z radością informujemy, że uczennica naszej szkoły Magdalena Macuga z klasy VIII zajęła wysokie II miejsce w Festiwalu Piosenki ŚpiewaSię 2022 (konkurs wokalny dla dzieci i dla młodzieży reprezentujących szkoły/domy kultury z całego terenu powiatu sieradzkiego). Magda startowała w kategorii wiekowej dla uczniów klas V - VIII szkół podstawowych i zaśpiewała piosenkę „Co mi Panie dasz”. Konkurs zorganizowany został przez Sieradzkie Centrum Kultury i Spółdzielczy Dom Kultury w Sieradzu. W konkursie wzięło udział dużo wykonawców w różnych kategoriach wiekowych, którzy walczyli o nagrodę i miejsce na podium. Magda zmierzyła się z uczestnikami z całego powiatu, którzy także prezentowali bardzo wysoki poziom. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wokalnych!!!

        • Dyskoteka Andrzejkowa
          • Dyskoteka Andrzejkowa

            Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów klas IV - VIII na DYSKOTEKĘ ANDRZEJKOWĄ, która odbędzie się 22 listopada (wtorek) od godz. 16:00 do godz. 19:00.
            UWAGA! Wszystkich uczestników dyskoteki obowiązują obuwie zmienne!

        • Wielka Liga Czytelników
          • Wielka Liga Czytelników

            Po raz kolejny nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach Powiatowych Wielkiej Ligi Czytelników. Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-III, IV-VI, VII-VIII, czyli do dzieci ze wszystkich klas szkoły podstawowej.

            Wielka Liga Czytelników to sprawdzone przedsięwzięcie, które skutecznie oddziałuje na szeroko pojęte kompetencje czytelnicze dzieci.

        • Próbne Egzaminy Ósmoklasisty
          • Próbne Egzaminy Ósmoklasisty

            W dniach 15-17 listopada, uczniowie klasy VIII przystąpili do próbnego egzaminu ósmoklasisty z trzech przedmiotów: języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Autorem arkuszy egzaminacyjnych jest wydawnictwo Nowa Era. Była to bardzo dobra okazja dla uczniów do zweryfikowania swojej wiedzy oraz szansa na zapoznanie się z warunkami, w jakich będzie zdawany państwowy Egzamin Ósmoklasisty.

        • Obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz Dnia Patrona Szkoły
          • Obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz Dnia Patrona Szkoły

            16 listopada 2022 roku w naszej szkole odbyła się Uroczysta Akademia z okazji 104.rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, 38.rocznicy śmierci Patrona Szkoły, Teodora Goździkiewicza oraz 23.rocznicy nadania szkole imienia Teodora Goździkiewicza. Było to prawdziwe Święto Szkoły. Wszyscy uczniowie przyszli na galowo. Uroczystość była z udziałem pocztu sztandarowego. Wszyscy zaśpiewali trzy zwrotki hymnu. Swoją obecnością zaszczycili nas pan wójt Gminy Sieradz, Jarosław Kaźmierczak oraz ksiądz proboszcz, Remigiusz Karolak. Tańczące z flagą do pieśni "Ojczyzno ma" śpiewanej przez panią Agnieszkę Ośrodek dziewczynki oraz prowadząca uroczystość uczennica Aleksandra Skoczna wprowadziły nas w tematykę historyczną i patriotyczną. Kilku uczniów przedstawiło drogi do wolności w krótkiej "podróży pociągiem" do przeszłości naszej Ojczyzny. "Pociąg" zatrzymywał się na stacjach: Niewola, Powsta

        • RAZEM PRZECIW AIDS
          • RAZEM PRZECIW AIDS

            Włączamy się do wspólnego działania
            Z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS, Oddział Okręgowy PCK zorganizował konkurs dotyczący tematyki HIV/AIDS pod nazwą „Włączmy się do wspólnego działania – "RAZEM PRZECIW AIDS”. W naszej Szkole odbył się etap szkolny konkursu, w którym udział wzięło 15 uczniów klas VII - VIII. Celem konkursu był wzrost wiedzy dotyczącej zagrożeń związanych z ryzykownymi zachorowaniami, promocja dobrych zachowań prozdrowotnych, w tym profilaktyka HIV/AIDS oraz innych chorób przenoszonych drogą płciową. Zadaniem uczestnika konkursu było rozwiązanie testu składający się z 20 pytań (otwartych i zamkniętych) dotyczącego profilaktyki HIV/AIDS oraz innych chorób przenoszonych drogą płciową.
            Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się dwóch uczniów: Klaudia Idziaszczyk, Patryk Piotrowski.
            Etap wojewódzki i zarazem podsumowanie konkursu odbędzie się w Łodzi, w dniu 1 grudnia 20

        • Spotkanie z ratownikiem medycznym
          • Spotkanie z ratownikiem medycznym

            15 listopada w oddziałach przedszkolnych zagościł ratownik medyczny - pan Mateusz Zagórski. Ratownik medyczny, to osoba, która w myśl ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym, uprawniona jest do udzielania świadczeń zdrowotnych w sytuacji bezpośredniego, nagłego stanu zagrożenia życia lub zdrowia. Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Pan Mateusz pokazał, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób wzywać pomoc. Przedszkolaki utrwaliły numery telefonów alarmowych. Dzieci obserwowały w jaki sposób wykonuje się resuscytację. Same mogły spróbować swoich sił w ćwiczeniach udzielania pierwszej pomocy na fantomie. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych umiejętności, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś ż

        • Udział uczniów w spotkaniu z przedstawicielami Polskiego Związku Niewidomych Okręgu Łódzkiego.
          • Udział uczniów w spotkaniu z przedstawicielami Polskiego Związku Niewidomych Okręgu Łódzkiego.

            14 listopada 2022 roku na specjalne zaproszenie Pani Anny Wierczyńskiej, nauczyciela wspomagającego dziewczynki niedowidzącej w klasie pierwszej oraz Pani dyrektor do naszej szkoły przyjechały panie z niepełnosprawnością wzrokową z Polskiego Związku Niewidomych. Panie opowiadały uczniom o tym czego potrzebuje człowiek niewidomy i jak wygląda codzienne życie osób z niepełnosprawnością wzrokową. To pierwsza taka inicjatywa, mająca na celu kształtowanie wrażliwości społecznej poprzez pokazanie z jakimi problemami na co dzień mierzą się osoby niewidome i niedowidzące. Uczniowie na wstępie obejrzeli film animowany pt. "N jak niewidomy". Usłyszały też historię niepełnosprawności przybyłych Pań. Pani Alicja Nyziak jest niewidomą od trzydziestu lat, druga z pań Elżbieta Wróbel Raźna jest słabowidząca i szybko traci wzrok. Dwóm niepełnosprawnym Paniom towarzyszyła Pani przewodnik, Pani Anna Baran

    • Projekty

      • Odnośnik: http://www.edupage.org
      • {#1508} 3
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • {#1508} 2
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
    • Data Godzina

      Niedziela 28.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • liczba odwiedzin: 1092608
      •                Dzwonki

        1. 7:45 – 8:30
        2. 8:40 – 9:25
        3. 9:35 – 10:20
        4. 10:30 – 11:15
        5. 11:35 – 12:20
        6. 12:25 – 13:10
        7. 13:15 – 14:00
        8. 14:05 – 14:50
         
             Świetlica szkolna pracuje 
               w godz. 7.00 - 16.15

    • Jadlospis_22.06-25.06.2026r.(1).pdf

       


      Życzymy smacznego!

       

       

       

       

       

       

    • ŚWIADCZENIE USŁUG STOMATOLOGICZNYCH

      Stomatologia.pdf

    • Sprawozdania finansowe jednostki znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Sieradz w zakładce Budżet, podatki - Sprawozdania z wykonania budżetu, www.ugsieradz.finn.pl

    • Administratorem danych osobowych uczniów jest Szkoła Podstawowa im. T.Goździkiewicza w Dąbrowie Wielkiej, Dąbrowa Wielka 19, 98-200 Sieradz Stanowisko Inspektora Ochrony Danych pełni p. Sebastian Łabowski,kontakt: kontakt@bezpieczne-dane.eu

    • SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW

      Nasza szkoła w akcji LIDL "Szkoły pełne talentów" – dołącz i wspieraj nas!

      Bezpośredni link do przekazywania Talenciaków naszej szkole:
      https://szkoly.lidl.pl/Talenciaki/daneSzkoly/45993