Strona główna

      • Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
        • Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej
          • Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej

            31.05.2022, 44 uczniów i troje opiekunów pod okiem Pani pilot z Biura Podróży Bonus Travel udaliśmy się na trzydnową wycieczkę w Kotlinę Kłodzką. Dotarliśmy do Walimia, gdzie zwiedzaliśmy Sztolnie Walimskie. Następnie przejazd do Kłodzka, zwiedzanie z przewodnikiem Twierdzy Kłodzkiej, w której fortyfikacje są jednym z najlepiej zachowanych XVII-XVIII wiecznych systemów obronnych.Po wielu wrażeniach zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg w Hotelu Gold Stok. W drugi dzień przywitało nas słoneczko i po  śniadaniu, przejazd w Góry Stołowe, wejście na Szczeliniec Wielki - najwyższy szczyt (919 m n.p.m) na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych, który należy do Korony Gór Polski i stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych Sudetów. Następnie spacer z przewodnikiem szlakiem turystycznym przez „Błędne Skały” - zespół bloków skalnych na wysokości 853 m n.p.m., tworzący malowniczy labiryn

        • Dzień Dziecka w klasie I
          • Dzień Dziecka w klasie I

            W dniu 1 czerwca 2022r. z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy pierwszej w miły sposób spędzili czas przy ognisku, które zorganizowane zostało dzięki kochanym rodzicom dzieci. Uczniowie oprócz pieczenia kiełbasek świetnie wspólnie się bawili oraz śpiewali poznane piosenki. Dziękujemy!!!

        • Dzień Rodziny w oddziałach przedszkolnych
          • Dzień Rodziny w oddziałach przedszkolnych

            Są takie dni szczególne w roku, w których Mama i Tata mają swoje święto. Z tej okazji do naszego przedszkola w dniu 1 czerwca zostali zaproszeni rodzice, aby mogli wspólnie z dziećmi uczestniczyć w uroczystości z okazji ich święta. Z okazji Dnia Mamy i Taty dzieci z oddziałów przedszkolnych zaprezentowały swoim Kochanym Rodzicom program artystyczny. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem recytowały wiersze, piosenki i taniec. Za pomocą prostych słów dzieci pragnęły podziękować swoim Kochanym Rodzicom za ich miłość, oddanie, trud i poświęcenie włożone każdego dnia w ich wychowanie. Przedszkolaki od dłuższego czasu przygotowywały się do tej uroczystości. Każda grupa, pod czujnym okiem swoich nauczycielek tj. pani Pauliny Żarneckiej, pani Ewy Masierowskiej, pani Edyty Sowijak i pani Aleksandry Kiełbasy, przygotowała program artystyczny, aby jak najlepiej zaprezentować się przed swoimi ro

        • Wycieczka do Wrocławia
          • Wycieczka do Wrocławia

            W dniu 30-ego maja, 29 uczniów z klasy I, II i III pod opieką pani Kamili Szewc, pani Elżbiety Śmigiery i pani Doroty Błaszczyk, wzięło udział w wycieczce do Wrocławia zorganizowanej w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i  Nauki Przemysława Czarnka pt. „Poznaj Polskę”.

            Pierwszym punktem zwiedzania było Hydropolis, czyli multimedialne centrum wiedzy o wodzie. Tam, dowiedzieliśmy się skąd wzięła się woda na Ziemi, w interaktywny sposób dzieci zapoznały się z informacjami na temat roli wody w przyrodzie, sposobach jej wykorzystania na Ziemi oraz metodami stosowanymi dla jej ochrony. Te i wiele, wiele innych ciekawych rzeczy spotkało uczniów w Hydropolis: m.in. obejrzeliśmy film o powstaniu wody na panoramicznym ekranie 360 stopni, podziwialiśmy „stwory” zamieszkujące morza i oceany, od kilkumetrowych rekinów po drobnoustroje, mogliśmy również posiedzieć w kapsule batyskafu Trieste,

        • Ósmoklasiści, powodzenia na egzaminie!
          • Ósmoklasiści, powodzenia na egzaminie!

            Drodzy Ósmoklasiści!
            Przed wami niezwykłe i ważne wydarzenie – pierwszy egzamin - egzamin ósmoklasisty, który sprawdzi zdobytą przez Was wiedzę i umiejetności z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego opanowane w szkole podstawowej.

            Życzymy Wam

            Dużo szczęścia i optymizmu, łatwych tematów, prostych zadań i aby te lata nauki zaowocowały dobrymi wynikami na egzaminie. Niech towarzyszy Wam spokój, skupienie oraz wiara we własne siły, wiedzę i możliwości.

        • ALBUS 2022 z języka angielskiego i historii
          • ALBUS 2022 z języka angielskiego i historii

            W dniach 10-11.05.2022r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie ALBUS 2022 z języka angielskiego i historii. Konkurs organizowany jest przez Centrum Edukacji Szkolnej i skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, klasy IV-VIII.
            Materiał zawarty w testach uwzględnia wymagania określone w podstawie programowej. Testy konkursowe są testami jednokrotnego wyboru.
            Chętnych uczniów do udziału w konkursach nie brakowało. Gratulujemy uczniom zapału i mamy nadzieję, że zadania nie były trudne. Życzymy powodzenia i czekamy na wyniki, które będą już znane w połowie czerwca.

        • XVI Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Mistrz pięknego czytania i recytacji”
          • XVI Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Mistrz pięknego czytania i recytacji”

            W dniu 09.05.2022 r. w Szkole Podstawowej im. Zbigniewa Świętochowskiego w Barczewie przeprowadzono XVI Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Mistrz pięknego czytania i recytacji”. W konkursie brali udział uczniowie klas trzecich, a wśród nich dwie uczennice z naszej szkoły: Oliwia Zarudzka i Kaja Woźniak, które przygotowała ich wychowawczyni - pani Agnieszka Ośrodek. Swoje umiejętności dziewczynki zaprezentowały bardzo dobrze. Sukces odniosła Kaja Woźniak, która zajęła II miejsce. Uczestnicy rywalizowali ze sobą indywidualnie. Cztery zadania konkursowe związane były z recytacją oraz czytaniem tekstów wierszy i prozy. W rywalizacji konkursowej wykorzystane były utwory literackie dla dzieci M. Konopnickiej – Patronki Roku 2022. Trzynastu uczestników konkursu reprezentowało bardzo wysoki poziom. Jury oceniało tempo i technikę czytania, płynne czytanie z uwzględnieniem interpunkcji i właściwej

        • Witaj Majowa Rocznico, pamiętny Trzeci Maju...
          • Witaj Majowa Rocznico, pamiętny Trzeci Maju...

            W coroczny kalendarz uroczystości w naszej szkole wpisany jest apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Chcąc przybliżyć uczniom naszej szkoły to ważne wydarzenie z historii naszego kraju, uczniowie przygotowali montaż słowno-muzyczny pod nadzorem pana Krzysztofa Owczarka i pani Doroty Błaszczyk. Była to okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed 231 lat, do pielęgnowania patriotyzmu wśród najmłodszych oraz do przeżycia dumy z tego, że jest się Polakiem.

        • Wyniki konkursu międzyszkolnego "Symbole Wielkanocne"
          • Wyniki konkursu międzyszkolnego "Symbole Wielkanocne"

            Tuż przed świętami Wielkanocnymi, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Walk nad Wartą Września 1939r. w Rzechcie ogłosiła międzyszkolny konkurs na „Symbole Wielkanocne” dla dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas I-III. Celem konkursu było przede wszystkim rozwijanie zainteresowań plastycznych oraz popularyzowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych, a zadaniem konkursowym wykonanie pracy plastycznej przedstawiającą symbol Wielkanocy dowolną techniką ale wyłącznie w formie przestrzennej.

        • Teatr Kurtyna z wizytą u uczniów
          • Teatr Kurtyna z wizytą u uczniów

            To już kolejny spektakl w wykonaniu aktorów Krakowskiego Teatru Kurtyna w naszej szkole. 26 kwietnia uczniowie klas V-VIII mieli okazję obejrzeć profilaktyczne przedstawienie pt. ,,Nowy trend”. Historia Weroniki i nowej uczennicy Kamili opowiada o wpływie grupy rówieśniczej na zachowania innych osób, wrażliwości na krzywdę człowieka, radzeniu sobie z negatywnymi emocjami oraz zachowaniami agresywnymi. Spektakl porusza problemy zagrożenia dla życia związane z uzależnieniem od alkoholu, papierosów, uzależnienia behawioralne (od telefonów czy Internetu) jako nowa jednostka chorobowa. Uczniowie klas I-IV oraz oddziały przedszkole obejrzeli przedstawienie pt. „Mapa skarbów” Uczniowie zastali zapoznani z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa, właściwego zachowania się w sytuacji zagrożenia oraz poznali dobre i złe strony Internetu. Dodatkowo przedstawienie kształtowało postawę odpowiedzialności

        • Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Sieradz
          • Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Sieradz

            W dniu 21 kwietnia nasi uczniowie w składzie: Kacper Sobieraj, Krzysztof Hołuj, Gabriel Gocek oraz Bartosz Drobnik wzięli udział w Turnieju tenisa stołowego o puchar wójta gminy Sieradz Jarosława Kaźmierczaka w Chojnem. Zwycięstwo w kategorii klas 7-8 odniósł Bartosz Drobnik, a IV miejsce zajął Gabriel Gocek. W kategorii klas 4-6 Kacper Sobieraj był IV, a Krzysztof Holuj V. Zwycięzca turnieju otrzymał puchar oraz upominek rzeczowych, a reszta uczestników pamiątkowe dyplomy. Zwycięzcy turnieju gratulujemy oraz życzymy wielu dalszych sukcesów, a młodszym uczestnikom wytrwałości i powodzenia w kolejnych zawodach. Uczniów do zawodów przygotowywał pan Mateusz Ziarniak.

    • Projekty

      • Odnośnik: http://www.edupage.org
      • {#1508} 3
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • {#1508} 2
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
    • Data Godzina

      Niedziela 28.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • liczba odwiedzin: 1092606
      •                Dzwonki

        1. 7:45 – 8:30
        2. 8:40 – 9:25
        3. 9:35 – 10:20
        4. 10:30 – 11:15
        5. 11:35 – 12:20
        6. 12:25 – 13:10
        7. 13:15 – 14:00
        8. 14:05 – 14:50
         
             Świetlica szkolna pracuje 
               w godz. 7.00 - 16.15

    • Jadlospis_22.06-25.06.2026r.(1).pdf

       


      Życzymy smacznego!

       

       

       

       

       

       

    • ŚWIADCZENIE USŁUG STOMATOLOGICZNYCH

      Stomatologia.pdf

    • Sprawozdania finansowe jednostki znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Sieradz w zakładce Budżet, podatki - Sprawozdania z wykonania budżetu, www.ugsieradz.finn.pl

    • Administratorem danych osobowych uczniów jest Szkoła Podstawowa im. T.Goździkiewicza w Dąbrowie Wielkiej, Dąbrowa Wielka 19, 98-200 Sieradz Stanowisko Inspektora Ochrony Danych pełni p. Sebastian Łabowski,kontakt: kontakt@bezpieczne-dane.eu

    • SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW

      Nasza szkoła w akcji LIDL "Szkoły pełne talentów" – dołącz i wspieraj nas!

      Bezpośredni link do przekazywania Talenciaków naszej szkole:
      https://szkoly.lidl.pl/Talenciaki/daneSzkoly/45993