Strona główna

      • Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
        • Koncert "Pamiętamy o Janie Pawle II"
          • Koncert "Pamiętamy o Janie Pawle II"

            W dniu 10 czerwca w Kościele Parafialnym w Dąbrowie Wielkiej odbył sie koncert z udziałem uczniów oraz solistów z naszej szkoły. Wszyscy obecni mogli zapoznać się z ulubionymi piosenkami oazowymi i pieśniami Jana Pawła II. Licznie zebrani mieszkańcy, rodzice, uczniowie oraz zaproszeni goście: wójt Gminy Sieradz pan Jarosław Kaźmierczak, pani radna Grażyna Wielowska, pani dyrektor Anna Gołębiowska i nauczyciele, z dużym zainteresowaniem słuchali prezentowanych utworów i nastepujących wykonawców: Maria Marciniak "Barka", Anna Ośrodek "Ofiaruję Tobie Panie", uczniowie klasy I "Wadowice", uczniowie klasy III "Ty tylko mnie prowadź" oraz "Mamusiu kiedys cud się stał", Oliwia Piaseczna w duecie z mamą "Nie zastąpi Ciebie nikt". Chórek szkolny także zaprezentował ulubione utwory Jana Pawła II. Na koniec, prowadzący koncert - Krzysztof Hołuj i Aleksandra Skoczna z klasy V - zaprosili wszystkich

        • Zakończenie klasy III
          • Zakończenie klasy III

            23 czerwca 2022 roku odbyło się ostatnie spotkanie uczniów, rodziców i wychowawcy, klasy trzeciej, pani Agnieszki Ośrodek. Świętowany był również Dzień Ojca. Rano uczniowie z dwiema mamami i wychowawczynią przygotowywali ciasto na gofry, owoce i dodatki. Kiedy uczniowie wraz z rodzicami poszli na występ teatrzyku, który przygotowywali na zajęciach teatralnych gofry pomogły piec panie z obsługi. Po występie trzecioklasiści z rodzicami udali się na degustacje gofrów. Wszyscy chwalili, że gofry były bardzo smaczne. Dzieci zaśpiewały sto lat wszystkim przybyłym ojcom. Wykonane poprzedniego dnia w klasie laurki uczniowie wręczyli tatusiom rano w domach. Po słodkim poczęstunku niektórzy rodzice wrócili do pracy lub do swoich domów. Pozostali wraz z dziećmi i wychowawczynią udali się na zorganizowany w tym dniu festyn. To był dzień pełen wrażeń, miłe zakończenie klasy trzeciej, pierwszego etapu

        • Wyniki ogólnopolskiego konkursu LEON
          • Wyniki ogólnopolskiego konkursu LEON

            18 marca 2022 r. 23 uczniów z klas I, II, III, IV i VI przystąpiło do Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego Leon. Test z matematyki pisało 13 uczniów z klas I - VI, test ze zintegrowanych sprawności - 8 uczniów z klas I - III, a test z języka angielskiego - dwie uczennice z klasy trzeciej. Konkurs miał formę testu z zadaniami zgodnymi z normami programowymi poszczególnych klas. Do olimpiady matematycznej Leon przystąpiło w sesji wiosennej aż 15 494 uczniów z całej Polski (w tym aż 3760 z klasy trzeciej). Celem konkursu z matematyki było sprawdzenie umiejętności ścisłych uczniów oraz zachęcenie do rozwijania pasji matematycznych i samodzielności, odkrywanie ukrytych talentów oraz rozwinięcie nawyku twórczego i logicznego myślenia. Z zadaniami testu matematyki najlepiej poradził sobie Michał Wiertelak, który uzyskał tytuł laureata osiągając wynik 86 % i 8. miejsce. Serdecznie gratulujemy

        • Udanych, bezpiecznych wakacji
          • Udanych, bezpiecznych wakacji

            Najpierw odbiór świadectwa i nagród a teraz W A K A C J E !!

            Po 10 miesiącach ciężkiej pracy uczniowie odebrali swoje świadectwa i przez następne 2 miesiące będą odpoczywać.

            Uczniom gratulujemy sukcesów, życzymy wielu chwil beztroski i radości, odpoczynku, odkrywania nieznanych miejsc, przeżywania wspaniałych przygód, zawierania nowych znajomości oraz przede wszystkim dbania o bezpieczeństwo własne i bliskich.
            Natomiast Absolwentom klasy VIII życzymy wytrwałości i dostania się do wymarzonych szkół ponadpodstawowych.

            Życzymy Wam udanego wypoczynku!
            Do zobaczenia w nowym roku szkolnym 2022/2023 !

        • Przedstawienie ,,Za górami, za lasami… czyli jak Czerwony Kapturek szukał przyjaciela"
          • Przedstawienie ,,Za górami, za lasami… czyli jak Czerwony Kapturek szukał przyjaciela"

            W dniu 23 czerwca uczniowie klasy III uczęszczający na zajęcia koła teatralnego zaprezentowali inscenizację pt. ,,Za górami, za lasami… czyli jak Czerwony Kapturek szukał przyjaciela". Spektakl opowiadał o niebezpieczeństwie związanym z nawiązywaniem nowych znajomości w internecie oraz przekazywaniem swoich danych osobowych. Założeniem tego przedstawienia było przypomnienie innym jak bezpiecznie korzystać z internetu, jakich zasad przestrzegać i czego unikać. Spektakl pełen dynamicznych i humorystycznych dialogów, z ciekawą oprawą muzyczną spotkał się z gorącym przyjęciem wszystkich widzów. Przedstawienie przygotowały: pani Justyna Raj oraz pani Agnieszka Ośrodek. Młodzi aktorzy wypadli znakomicie, a publiczność nagrodziła ich brawami.

        • Festyn Szkolny
          • Festyn Szkolny

            W dniu 23 czerwca odbył się w naszej szkole F E S T Y N, który został zorganizowany dla wszystkich uczniów i dzieci z oddziałów przedszkolnych przez Radę Rodziców. Dzieci zaproszone zostały do wspólnych gier i zabaw przy pomocy animatorów, cieszyć się mogli maskotką Minnie i Miki, watą cukrową, modelowaniem balonów, skokami na dmuchańcach oraz mogli zrobić sobie tatuaże. Humory dopisywały zarówno dzieciom jak i wszystkim szkolniakom, a uśmiech nie schodził z twarzy. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę!

        • Wyjazd dzieci 5-6 letnich do Dobronianki
          • Wyjazd dzieci 5-6 letnich do Dobronianki

            W dniu 22.06.2022 r. dzieci z oddziału przedszkolnego 5-6 latków uczestniczyły w wycieczce do "Dobronianki". To wyjątkowe MiniZoo, które w jednym miejscu mieści wiele atrakcji. Dzieci zobaczyły jeżozwierza, żółwia, kozy, króliki, antylopy, skunksa, daniele, renifera. Najbardziej przyjazne okazały się alpaki, które lgnęły do małych odwiedzających i domagały się głaskania. Mama kaczka podróżowała ze swoimi małymi w zbiornikach wodnych, jednak niesforne kaczuszki zamiast podążać za mamą, przychodziły do nas by pięknie się przywitać Po poznaniu zwierzątek przedszkolaki udały się na plac zabaw by wylądować pozostałą energię. Zwieńczeniem wycieczki było ognisko z pieczeniem kiełbasek. Najedzeni, zmęczeni, ale przede wszystkim zadowoleni bezpiecznie powróciliśmy do domów. Oby jak najwięcej takich wyjazdów.

        • Toruń – Miasto Kopernika i Piernika
          • Toruń – Miasto Kopernika i Piernika

            Dnia 22 czerwca, 49 uczniów z klas IV - VIII Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Wielkiej uczestniczyło w jednodniowej wycieczce do Torunia. Wycieczka była realizowana w ramach programu ,,Poznaj Polskę”
            - przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki. Opiekę nad uczniami podczas wycieczki pełniło czterech nauczycieli: pani Dorota Błaszczyk, pani Ewa Masierowska, pani Barbara Modrzejewska i pani Monika Tądel – Ziarniak.

            Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Okręgowym w Toruniu (pozycja nr 61 na wykazie punktów programie Poznaj Polskę), które
            dysponuje bogatą ofertą wystawienniczą, obejmującą 7 oddziałów (Ratusz Staromiejski, Dom Mikołaja Kopernika, Muzeum Toruńskiego Piernika, Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika, Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu w Kamienicy pod Gwiazdą, Muzeum Historii Torunia w Domu Eskenów oraz Muzeum Twierdzy Toruń). Uczestnicy wycieczki zobaczyli ciekawe wystawy t

        • Przygoda z tatą
          • Przygoda z tatą

            Już 19 czerwca w Łodzi odbędzie się gra miejska pod nazwą Przygoda z Tatą. Rodzinne wydarzenie wystartuje o godzinie 10:00, a start i meta znajdować się będą w Parku Poniatowskiego. Dzięki zabawie tegoroczny Dzień Ojca będzie wyjątkowym wydarzeniem dla wszystkich rodzin z dziećmi, które wezmą w niej udział. Na uczestników czekają zagadki, konkurencje umysłowe i sprawnościowe, nowe aktywności i niespodzianki to wszystko podczas kilku godzin bezpłatnej imprezy. Do wspólnej zabawy zapraszamy drużyny składające się z ojców oraz dzieci w każdym wieku. Do teamu mogą dołączyć również mamy. Nie ma ograniczeń w liczebności rodzinnej drużyny. Wszyscy, którzy wezmą udział w imprezie, mogą liczyć na wiele atrakcji, przygód i pamiątek oraz wezmą udział w losowaniu voucherów na weekendowy, rodzinny pobyt na Mazurach. Na zwycięzców czekają specjalne nagrody.

            Dodatkowe informacje, regulamin i formu

        • Klasowy wyjazd na kręgle
          • Klasowy wyjazd na kręgle

            15 czerwca 2022r. uczniowie klasy VII wybrali się wraz z wychowawcą - panią Dorotą Błaszczyk oraz uczniowie klasy VI pod opieką pani Anny Chwiałkowskiej na kręgielnię do klubu Prorock w Sieradzu. Celem wycieczki była przede wszystkim integracja zespołu klasowego poprzez zabawę połączoną z lekką rywalizacją. Nie była to jednak niezdrowa rywalizacja, a jedynie świetna zabawa oraz integracja klasy. Każdy gracz cieszył się z uzyskanych przez siebie punktów. Gra w kręgle okazała się bardzo wciągająca, ekscytująca a uczniowie świetnie radzili sobie ze zbijaniem kręgli. Wspólnie spędzony czas na kręgielni był wspaniałą rozrywką, odpoczynkiem dla uczniów.

        • Sukces Martyny w konkursie plastycznym
          • Sukces Martyny w konkursie plastycznym

            Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Plastycznym pt. „Rodzina w akcji: pomagamy sobie w potrzebie” zorganizowanym w ramach 2. Marszu dla Życia i Rodziny w Sieradzu. Organizatorem konkursu była Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu we współpracy z Prezydentem Miasta Sieradza, Starostą Powiatu Sieradzkiego, Wójtem Gminy Sieradz oraz Burmistrzem Miasta Warta. W konkursie wzięło udział 73 dzieci z 7 szkół podstawowych. W kategorii klas I-IV wyróżnienie otrzymała uczennica naszej szkoły Martyna Słodowa. Uroczyste wręczenie dyplomu oraz nagrody odbyło się na scenie Sieradzkiego Parku Etnograficznego podczas pikniku rodzinnego. Opiekunem prac plastycznych była Pani Ewa Masierowska. Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom. Serdecznie gratulujemy naszej uczennicy i życzymy dalszych sukcesów

        • Nasze filozofki górą!
          • Nasze filozofki górą!

            3 czerwca wzięliśmy udział w uroczystym podsumowaniu XVI Konkursu Filozofii Klasycznej "W poszukiwaniu prawdy o człowieku", które odbyło się w ŁCDNiKP w Łodzi.

            Jak już pisaliśmy na naszej stronie wcześniej, konkurs przebiegał w trzech etapach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. Na każdym etapie uczestnicy musieli wykazywać się wiedzą z zakresu filozofii: Sokratesa, Platona, Arystotelesa, św. Tomasza z Akwinu, św. Augustyna oraz Jana Pawła II.

        • Klasowy znawca legend - wyniki konkursu dla klasy IV
          • Klasowy znawca legend - wyniki konkursu dla klasy IV

            W piątek 20 maja odbył się konkurs wiedzowy ze znajomości legend. Przeprowadzono go wśród uczniów klasy czwartej. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania legendami z różnych regionów Polski oraz umożliwienie uczniom rozwijania zainteresowań.

            Przygotowania do konkursu trwały dwa tygodnie: uczniowie poznawali różne legendy, prezentowali ich treść na zajęciach języka polskiego, wzięli też udział w głośnym czytaniu legend. Wśród 11. wybranych legend znalazły się: “Poznańskie koziołki”, “O Bazyliszku”, “O Popielu i Mysiej Wieży”, “Śpiący Rycerze w Tatrach”, “Złota kaczka”, “Jurata królowa Bałtyku”, “Pan Twardowski”, "Szewczyk Dratewka", “Diabeł Boruta", "O smoku wawelskim", "O Syrence warszawskiej".

        • Kochanym Rodzicom
          • Kochanym Rodzicom

            Mama i tata to wielkie słowa, które są odpowiednikiem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Dbamy, troszczymy się i pielęgnujemy więzi i relacje między nimi. Dlatego też uczniowie klasy I i klasy II wraz z wychowawcami - panią Kamilą Szewc i panią Elżbietą Śmigierą, zorganizowali Dzień Mamy i Taty, aby podkreślić, jak ważną rolę pełnią w naszym życiu nasza mama i tata.
            8 czerwca do naszej szkoły przybyli zaproszeni, dumni rodzice by obejrzeć przedstawienie pod tytułem „Kochanym Rodzicom”. Dzieci słowem, tańcem, wierszem i piosenką starały sie wyrazić miłość i wdzięczność za matczyną dobroć, trud i za serce, a także za mądrość i ojcowski autorytet.
            Gromkie brawa od rodziców a potem gorące uściski były najlepszym podziękowaniem dla małych artystów.

    • Projekty

      • Odnośnik: http://www.edupage.org
      • {#1508} 3
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • {#1508} 2
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
    • Data Godzina

      Niedziela 28.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • liczba odwiedzin: 1092609
      •                Dzwonki

        1. 7:45 – 8:30
        2. 8:40 – 9:25
        3. 9:35 – 10:20
        4. 10:30 – 11:15
        5. 11:35 – 12:20
        6. 12:25 – 13:10
        7. 13:15 – 14:00
        8. 14:05 – 14:50
         
             Świetlica szkolna pracuje 
               w godz. 7.00 - 16.15

    • Jadlospis_22.06-25.06.2026r.(1).pdf

       


      Życzymy smacznego!

       

       

       

       

       

       

    • ŚWIADCZENIE USŁUG STOMATOLOGICZNYCH

      Stomatologia.pdf

    • Sprawozdania finansowe jednostki znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Sieradz w zakładce Budżet, podatki - Sprawozdania z wykonania budżetu, www.ugsieradz.finn.pl

    • Administratorem danych osobowych uczniów jest Szkoła Podstawowa im. T.Goździkiewicza w Dąbrowie Wielkiej, Dąbrowa Wielka 19, 98-200 Sieradz Stanowisko Inspektora Ochrony Danych pełni p. Sebastian Łabowski,kontakt: kontakt@bezpieczne-dane.eu

    • SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW

      Nasza szkoła w akcji LIDL "Szkoły pełne talentów" – dołącz i wspieraj nas!

      Bezpośredni link do przekazywania Talenciaków naszej szkole:
      https://szkoly.lidl.pl/Talenciaki/daneSzkoly/45993