Strona główna
Koncert "Pamiętamy o Janie Pawle II"
W dniu 10 czerwca w Kościele Parafialnym w Dąbrowie Wielkiej odbył sie koncert z udziałem uczniów oraz solistów z naszej szkoły. Wszyscy obecni mogli zapoznać się z ulubionymi piosenkami oazowymi i pieśniami Jana Pawła II. Licznie zebrani mieszkańcy, rodzice, uczniowie oraz zaproszeni goście: wójt Gminy Sieradz pan Jarosław Kaźmierczak, pani radna Grażyna Wielowska, pani dyrektor Anna Gołębiowska i nauczyciele, z dużym zainteresowaniem słuchali prezentowanych utworów i nastepujących wykonawców: Maria Marciniak "Barka", Anna Ośrodek "Ofiaruję Tobie Panie", uczniowie klasy I "Wadowice", uczniowie klasy III "Ty tylko mnie prowadź" oraz "Mamusiu kiedys cud się stał", Oliwia Piaseczna w duecie z mamą "Nie zastąpi Ciebie nikt". Chórek szkolny także zaprezentował ulubione utwory Jana Pawła II. Na koniec, prowadzący koncert - Krzysztof Hołuj i Aleksandra Skoczna z klasy V - zaprosili wszystkich
Zakończenie klasy III
23 czerwca 2022 roku odbyło się ostatnie spotkanie uczniów, rodziców i wychowawcy, klasy trzeciej, pani Agnieszki Ośrodek. Świętowany był również Dzień Ojca. Rano uczniowie z dwiema mamami i wychowawczynią przygotowywali ciasto na gofry, owoce i dodatki. Kiedy uczniowie wraz z rodzicami poszli na występ teatrzyku, który przygotowywali na zajęciach teatralnych gofry pomogły piec panie z obsługi. Po występie trzecioklasiści z rodzicami udali się na degustacje gofrów. Wszyscy chwalili, że gofry były bardzo smaczne. Dzieci zaśpiewały sto lat wszystkim przybyłym ojcom. Wykonane poprzedniego dnia w klasie laurki uczniowie wręczyli tatusiom rano w domach. Po słodkim poczęstunku niektórzy rodzice wrócili do pracy lub do swoich domów. Pozostali wraz z dziećmi i wychowawczynią udali się na zorganizowany w tym dniu festyn. To był dzień pełen wrażeń, miłe zakończenie klasy trzeciej, pierwszego etapu
Wyniki ogólnopolskiego konkursu LEON
18 marca 2022 r. 23 uczniów z klas I, II, III, IV i VI przystąpiło do Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego Leon. Test z matematyki pisało 13 uczniów z klas I - VI, test ze zintegrowanych sprawności - 8 uczniów z klas I - III, a test z języka angielskiego - dwie uczennice z klasy trzeciej. Konkurs miał formę testu z zadaniami zgodnymi z normami programowymi poszczególnych klas. Do olimpiady matematycznej Leon przystąpiło w sesji wiosennej aż 15 494 uczniów z całej Polski (w tym aż 3760 z klasy trzeciej). Celem konkursu z matematyki było sprawdzenie umiejętności ścisłych uczniów oraz zachęcenie do rozwijania pasji matematycznych i samodzielności, odkrywanie ukrytych talentów oraz rozwinięcie nawyku twórczego i logicznego myślenia. Z zadaniami testu matematyki najlepiej poradził sobie Michał Wiertelak, który uzyskał tytuł laureata osiągając wynik 86 % i 8. miejsce. Serdecznie gratulujemy
Udanych, bezpiecznych wakacji
Najpierw odbiór świadectwa i nagród a teraz W A K A C J E !!
Po 10 miesiącach ciężkiej pracy uczniowie odebrali swoje świadectwa i przez następne 2 miesiące będą odpoczywać.
Uczniom gratulujemy sukcesów, życzymy wielu chwil beztroski i radości, odpoczynku, odkrywania nieznanych miejsc, przeżywania wspaniałych przygód, zawierania nowych znajomości oraz przede wszystkim dbania o bezpieczeństwo własne i bliskich.
Natomiast Absolwentom klasy VIII życzymy wytrwałości i dostania się do wymarzonych szkół ponadpodstawowych.
Życzymy Wam udanego wypoczynku!
Do zobaczenia w nowym roku szkolnym 2022/2023 !
Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/22
Dnia 24 czerwca 2022 r. po 10 miesiącach nauki, odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022. Na uroczystym apelu na sali gimnastycznej spotkali się uczniowie klas I-VIII oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z Dyrektor Szkoły - panią Anną Gołębiowską, nauczycielami, pracownikami szkoły i licznie przybyłymi rodzicami uczniów.
Podziękowania dla Szkolnego Klubu Wolontariusza "Pomocna Dłoń"
W kwietniu zorganizowana została zbiórka pieniędzy dla Stowarzyszenia Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci – Łupkowa. Wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariusza "Pomocna Dłoń" oraz chetni uczniowie wykonali wianki wielkanocne, które zostały rozprowadzone w Kościele Parafialnym w Dąbrowie Wielkiej. Na terenie szkoły odbył się kiermasz stroików wielkanocnych (owies). Łącznie zebrano kwotę 700 zł. Pieniądze zostały przekazane na konto hospicjum.
Przedstawienie ,,Za górami, za lasami… czyli jak Czerwony Kapturek szukał przyjaciela"
W dniu 23 czerwca uczniowie klasy III uczęszczający na zajęcia koła teatralnego zaprezentowali inscenizację pt. ,,Za górami, za lasami… czyli jak Czerwony Kapturek szukał przyjaciela". Spektakl opowiadał o niebezpieczeństwie związanym z nawiązywaniem nowych znajomości w internecie oraz przekazywaniem swoich danych osobowych. Założeniem tego przedstawienia było przypomnienie innym jak bezpiecznie korzystać z internetu, jakich zasad przestrzegać i czego unikać. Spektakl pełen dynamicznych i humorystycznych dialogów, z ciekawą oprawą muzyczną spotkał się z gorącym przyjęciem wszystkich widzów. Przedstawienie przygotowały: pani Justyna Raj oraz pani Agnieszka Ośrodek. Młodzi aktorzy wypadli znakomicie, a publiczność nagrodziła ich brawami.
Konkursy “Nakręć się na czytanie!” i “Z książką na wakacje!” rozstrzygnięte
W tym tygodniu ogłosiliśmy wyniki dwóch konkursów czytelniczych: dla uczniów przedszkola oraz klas 1-8 szkoły podstawowej.
Ich celem jest promowanie czytelnictwa, zachęcenie dzieci do spędzania wolnego czasu z książką oraz kształcenie kreatywnego podejścia do książki i podejmowania działań twórczych z książką z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych.
Festyn Szkolny
W dniu 23 czerwca odbył się w naszej szkole F E S T Y N, który został zorganizowany dla wszystkich uczniów i dzieci z oddziałów przedszkolnych przez Radę Rodziców. Dzieci zaproszone zostały do wspólnych gier i zabaw przy pomocy animatorów, cieszyć się mogli maskotką Minnie i Miki, watą cukrową, modelowaniem balonów, skokami na dmuchańcach oraz mogli zrobić sobie tatuaże. Humory dopisywały zarówno dzieciom jak i wszystkim szkolniakom, a uśmiech nie schodził z twarzy. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę!
Wyjazd dzieci 5-6 letnich do Dobronianki
W dniu 22.06.2022 r. dzieci z oddziału przedszkolnego 5-6 latków uczestniczyły w wycieczce do "Dobronianki". To wyjątkowe MiniZoo, które w jednym miejscu mieści wiele atrakcji. Dzieci zobaczyły jeżozwierza, żółwia, kozy, króliki, antylopy, skunksa, daniele, renifera. Najbardziej przyjazne okazały się alpaki, które lgnęły do małych odwiedzających i domagały się głaskania. Mama kaczka podróżowała ze swoimi małymi w zbiornikach wodnych, jednak niesforne kaczuszki zamiast podążać za mamą, przychodziły do nas by pięknie się przywitać Po poznaniu zwierzątek przedszkolaki udały się na plac zabaw by wylądować pozostałą energię. Zwieńczeniem wycieczki było ognisko z pieczeniem kiełbasek. Najedzeni, zmęczeni, ale przede wszystkim zadowoleni bezpiecznie powróciliśmy do domów. Oby jak najwięcej takich wyjazdów.
Toruń – Miasto Kopernika i Piernika
Dnia 22 czerwca, 49 uczniów z klas IV - VIII Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Wielkiej uczestniczyło w jednodniowej wycieczce do Torunia. Wycieczka była realizowana w ramach programu ,,Poznaj Polskę”
- przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki. Opiekę nad uczniami podczas wycieczki pełniło czterech nauczycieli: pani Dorota Błaszczyk, pani Ewa Masierowska, pani Barbara Modrzejewska i pani Monika Tądel – Ziarniak.
Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Okręgowym w Toruniu (pozycja nr 61 na wykazie punktów programie Poznaj Polskę), które dysponuje bogatą ofertą wystawienniczą, obejmującą 7 oddziałów (Ratusz Staromiejski, Dom Mikołaja Kopernika, Muzeum Toruńskiego Piernika, Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika, Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu w Kamienicy pod Gwiazdą, Muzeum Historii Torunia w Domu Eskenów oraz Muzeum Twierdzy Toruń). Uczestnicy wycieczki zobaczyli ciekawe wystawy t
Przygoda z tatą
Już 19 czerwca w Łodzi odbędzie się gra miejska pod nazwą Przygoda z Tatą. Rodzinne wydarzenie wystartuje o godzinie 10:00, a start i meta znajdować się będą w Parku Poniatowskiego. Dzięki zabawie tegoroczny Dzień Ojca będzie wyjątkowym wydarzeniem dla wszystkich rodzin z dziećmi, które wezmą w niej udział. Na uczestników czekają zagadki, konkurencje umysłowe i sprawnościowe, nowe aktywności i niespodzianki to wszystko podczas kilku godzin bezpłatnej imprezy. Do wspólnej zabawy zapraszamy drużyny składające się z ojców oraz dzieci w każdym wieku. Do teamu mogą dołączyć również mamy. Nie ma ograniczeń w liczebności rodzinnej drużyny. Wszyscy, którzy wezmą udział w imprezie, mogą liczyć na wiele atrakcji, przygód i pamiątek oraz wezmą udział w losowaniu voucherów na weekendowy, rodzinny pobyt na Mazurach. Na zwycięzców czekają specjalne nagrody.
Dodatkowe informacje, regulamin i formu
Wyniki ogólnopolskiego konkursu ALBUS 2022 z historii i języka angielskiego
Wielu uczniów naszej szkoły chętnie bierze udział w Ogólnopolskich Konkursach ALBUS z poszczególnych przedmiotów organizowanych przez Centrum Edukacji Szkolnej. Każdy test konkursowy niezależnie od przedmiotu i klasy jest testem jednokrotnego wyboru i składa się z 26 pytań.
Nagrody dla zwycięzców i uczestników każdej serii konkursu zostaną rozdane na następujących zasadach (niezależnie od ilości osób na danym miejscu):
Klasowy wyjazd na kręgle
15 czerwca 2022r. uczniowie klasy VII wybrali się wraz z wychowawcą - panią Dorotą Błaszczyk oraz uczniowie klasy VI pod opieką pani Anny Chwiałkowskiej na kręgielnię do klubu Prorock w Sieradzu. Celem wycieczki była przede wszystkim integracja zespołu klasowego poprzez zabawę połączoną z lekką rywalizacją. Nie była to jednak niezdrowa rywalizacja, a jedynie świetna zabawa oraz integracja klasy. Każdy gracz cieszył się z uzyskanych przez siebie punktów. Gra w kręgle okazała się bardzo wciągająca, ekscytująca a uczniowie świetnie radzili sobie ze zbijaniem kręgli. Wspólnie spędzony czas na kręgielni był wspaniałą rozrywką, odpoczynkiem dla uczniów.
Konkurs “Lapbookowe szaleństwo” rozstrzygnięty!
Biblioteka Pedagogiczna w Sieradzu, wchodząca od tego roku w skład Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego, rozstrzygnęła ogłoszony w marcu konkurs, polegający na wykonaniu lapbooka o wybitnej postaci ze swojej miejscowości lub o samym miejscu, w którym się mieszka. Konkurs skierowany był do uczniów klas IV - VIII szkół podstawowych z terenu powiatu sieradzkiego.
Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I
W tym roku szkolnym zmieniliśmy troszkę termin pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy pierwszej - odbyło się ono nie jak zwykle jesienią (był to czas, gdy szalała pandemia), a dopiero 6.06. Ta sytuacja ma też swoje plusy - wszyscy pierwszoklasiści znają już litery i nauczyli się czytać, mogą więc śmiało wypożyczać książki.
Sukces Martyny w konkursie plastycznym
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Plastycznym pt. „Rodzina w akcji: pomagamy sobie w potrzebie” zorganizowanym w ramach 2. Marszu dla Życia i Rodziny w Sieradzu. Organizatorem konkursu była Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu we współpracy z Prezydentem Miasta Sieradza, Starostą Powiatu Sieradzkiego, Wójtem Gminy Sieradz oraz Burmistrzem Miasta Warta. W konkursie wzięło udział 73 dzieci z 7 szkół podstawowych. W kategorii klas I-IV wyróżnienie otrzymała uczennica naszej szkoły Martyna Słodowa. Uroczyste wręczenie dyplomu oraz nagrody odbyło się na scenie Sieradzkiego Parku Etnograficznego podczas pikniku rodzinnego. Opiekunem prac plastycznych była Pani Ewa Masierowska. Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom. Serdecznie gratulujemy naszej uczennicy i życzymy dalszych sukcesów
Nasze filozofki górą!
3 czerwca wzięliśmy udział w uroczystym podsumowaniu XVI Konkursu Filozofii Klasycznej "W poszukiwaniu prawdy o człowieku", które odbyło się w ŁCDNiKP w Łodzi.
Jak już pisaliśmy na naszej stronie wcześniej, konkurs przebiegał w trzech etapach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. Na każdym etapie uczestnicy musieli wykazywać się wiedzą z zakresu filozofii: Sokratesa, Platona, Arystotelesa, św. Tomasza z Akwinu, św. Augustyna oraz Jana Pawła II.
Klasowy znawca legend - wyniki konkursu dla klasy IV
W piątek 20 maja odbył się konkurs wiedzowy ze znajomości legend. Przeprowadzono go wśród uczniów klasy czwartej. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania legendami z różnych regionów Polski oraz umożliwienie uczniom rozwijania zainteresowań.
Przygotowania do konkursu trwały dwa tygodnie: uczniowie poznawali różne legendy, prezentowali ich treść na zajęciach języka polskiego, wzięli też udział w głośnym czytaniu legend. Wśród 11. wybranych legend znalazły się: “Poznańskie koziołki”, “O Bazyliszku”, “O Popielu i Mysiej Wieży”, “Śpiący Rycerze w Tatrach”, “Złota kaczka”, “Jurata królowa Bałtyku”, “Pan Twardowski”, "Szewczyk Dratewka", “Diabeł Boruta", "O smoku wawelskim", "O Syrence warszawskiej".
Kochanym Rodzicom
Mama i tata to wielkie słowa, które są odpowiednikiem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Dbamy, troszczymy się i pielęgnujemy więzi i relacje między nimi. Dlatego też uczniowie klasy I i klasy II wraz z wychowawcami - panią Kamilą Szewc i panią Elżbietą Śmigierą, zorganizowali Dzień Mamy i Taty, aby podkreślić, jak ważną rolę pełnią w naszym życiu nasza mama i tata.
8 czerwca do naszej szkoły przybyli zaproszeni, dumni rodzice by obejrzeć przedstawienie pod tytułem „Kochanym Rodzicom”. Dzieci słowem, tańcem, wierszem i piosenką starały sie wyrazić miłość i wdzięczność za matczyną dobroć, trud i za serce, a także za mądrość i ojcowski autorytet.
Gromkie brawa od rodziców a potem gorące uściski były najlepszym podziękowaniem dla małych artystów.
Data Godzina
Niedziela 28.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych
- liczba odwiedzin: 1092609
Dzwonki
- 7:45 – 8:30
- 8:40 – 9:25
- 9:35 – 10:20
- 10:30 – 11:15
- 11:35 – 12:20
- 12:25 – 13:10
- 13:15 – 14:00
- 14:05 – 14:50
Świetlica szkolna pracujew godz. 7.00 - 16.15
UBEZPIECZENIE 2025/26
1. Zakres ubezpieczeniaoferta.pdf
Oswiadczenie__Ubezpieczonego_Oswiata.pdf
OWU_Compensa_Oswiata.pdf
zakres_polisy_2025_2026.pdf
oswiadczenie_indywidualne(2).docx2. Dziecko w sieci
Dziecko_w_sieci.pdfRekrutacja
Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i klasy I
na rok szkolny 2026/2027
Sprawozdania finansowe jednostki znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Sieradz w zakładce Budżet, podatki - Sprawozdania z wykonania budżetu, www.ugsieradz.finn.pl
Nabór do szkół średnich
Administratorem danych osobowych uczniów jest Szkoła Podstawowa im. T.Goździkiewicza w Dąbrowie Wielkiej, Dąbrowa Wielka 19, 98-200 Sieradz Stanowisko Inspektora Ochrony Danych pełni p. Sebastian Łabowski,kontakt: kontakt@bezpieczne-dane.eu
SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW
Nasza szkoła w akcji LIDL "Szkoły pełne talentów" – dołącz i wspieraj nas!
Bezpośredni link do przekazywania Talenciaków naszej szkole:
https://szkoly.lidl.pl/Talenciaki/daneSzkoly/45993