Stworzenie pięknej szopki bożonarodzeniowej wymaga nie tylko odpowiedniego przygotowania materiałów, ale także pomysłowości, cierpliwości i ogromu czasu. Swoje prace do II edycji Szkolno – Parafialnego Konkursu na Rodzinną Szopkę Bożonarodzeniową mogli zgłaszać uczniowie naszej szkoły a także rodziny, których dzieci należą do Parafii Dąbrowa Wielka.
6 stycznia w Kościele św. Michała Archanioła w Dąbrowie Wielkiej odbyło się uroczyste wręczenie nagród lauratom konkursu.
Wszystkich przybyłych na uroczystość: uczniów, rodziców, opiekunów, przywitała Pani Dyrektor SP w Dąbrowie Wielkiej – Pani Anna Gołębiowska, Ksiądz Proboszcz - Remigiusz Karolak, radna Gminy Sieradz – pani Grażyna Wielowska oraz sołtys wsi Dąbrowa Wielka – pani Emilia Słupińska.
Serdecznie pogratulowali uczestnikom pięknie wykonanych prac oraz wręczyli nagrody za zdobyte miejsca i wyróżnienia.
Organizatorzy oraz Komisja Konkursowa także złożyli serdeczne podziękowania rodzicom i opiekunom za kultywowanie wśród dzieci i młodzieży pięknych polskich tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia.