10 marca br. w budynku Szoły Podstawowej Gminy Sieradz odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej ten ma na celu popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Organizatorem eliminacji był Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Sieradzu. W turnieju udział wzięły dzieci i młodzież z gminnych szkół. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:
– w I grupie wiekowej – klasy I – IV: Maja Sieszchała kl. II i Michał Wiertelak kl. IV
– w II grupie wiekowej – klasy V – VIII: Wiktoria Wiertelak kl. V i Aleksandra Wojtysiak kl. VIII
Uczestnicy turnieju zmierzyli się z testem sprawdzającym ich wiedzę z określonego w regulaminie zakresu. Najlepiej z naszych uczniów z zadaniami poradził sobie Michał Wiertelak, który zdobył III miejsce. Pozostali, choć zabrakło im trochę szczęścia, również wykazali się dużą wiedzą i dzielnie reprezentowali naszą szkołę. Wszyscy uczestnicy gminnych eliminacji Turnieju Wiedzy Pożarniczej otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody, które wręczył sam prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Jarosław Kaźmierczak, gratulując zwycięzcom i życząc dalszych sukcesów w kolejnych etapach konkursu.