Strona główna

      • Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
        • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
          • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

            10 marca br. w budynku Szoły Podstawowej Gminy Sieradz odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej ten ma na celu popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Organizatorem eliminacji był Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Sieradzu. W turnieju udział wzięły dzieci i młodzież z gminnych szkół. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

        • XI Regionalny Konkurs Recytatorski ,,Z poezją polską przez wieki"
          • XI Regionalny Konkurs Recytatorski ,,Z poezją polską przez wieki"

            10 marca odbył się XI Regionalny Konkurs Recytatorski pt. „Z poezją polską przez wieki”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. kpt. pil. Stanisława Skarżyńskiego w Warcie przy współpracy Warckiego Centrum Kultury oraz Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Sieradzu. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty oraz Burmistrza Warty. W konkursie wzięło udział 40 uczniów ze szkół z kilku powiatów województwa łódzkiego, m.in. sieradzkiego, poddębickiego, zduńskowolskiego, wieruszowskiego. Uczestnicy konkursu recytowali dwa wiersze polskich poetów. Po występach jury wyłoniło zwycięzców. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Lena Gotkowicz z klasy IV oraz Aleksandra Skoczna z klasy VI. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Jury oceniało uczestników w dwóch kategoriach wiekowych. Aleksandra Skoczna przeszła do ścisłego finału konkursu. Mimo, iż

        • Nakrętki dla Tymka - podumowanie akcji zbiórki nakrętek plastikowych w I półroczu
          • Nakrętki dla Tymka - podumowanie akcji zbiórki nakrętek plastikowych w I półroczu

            Przypominamy o całorocznej akcji charytatywnej w naszej szkole - zbiórce nakrętek plastikowych, której organizatorem jest Szkolny Klub Wolontariusza „Pomocna Dłoń”. Nakrętki przekazujemy na pomoc dla chorego Tymka Cierplikowskiego z Sieradza.

            Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły po raz kolejny okazali wielkie serce, przynosząc bardzo dużą ilość nakrętek – w I półroczu roku szkolnego 2022/23 zebraliśmy 144 kg nakrętek! Zbiórce przyświeca niezwykle szczytny cel: szansa na życie!!! A dokładniej mówiąc zakup potrzebnego do codziennego funkcjonowania sprzętu ortopedycznego oraz pokrycie kosztów turnusów rehabilitacyjnych dla Tymka chorującego na rzadką chorobę genetyczną – Zespół Pitta – Hopkinsa.

        • Wielka Liga Czytelników
          • Wielka Liga Czytelników

            Za nami Finał Ogólnopolskich Mistrzostw Powiatowych Wielkiej Ligi Czytelników, czyli konkursu promującego czytelnictwo wśród uczniów.

            Naszą szkołę reprezentowały trzy drużyny:

            klasy I - III

            1. Maria Marciniak
            2. Oliwia Piaseczna
            3. Hanna Masierowska

            klasy IV-VI

            1. Kaja Woźniak
            2. Wiktoria Wiertelak
            3. A
        • Uczniowie filozofują!
          • Uczniowie filozofują!

            Uczniowie z naszej szkoły – Magdalena MacugaPatryk Piotrowski biorą udział w XVII Konkursie Filozofii Klasycznej "W poszukiwaniu prawdy o człowieku", który odbywa się pod patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty.

            Konkurs przebiega w trzech etapach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. Na każdym etapie uczestnicy muszą wykazać się wiedzą z zakresu filozofii: Sokratesa, Platona, Arystotelesa, św. Tomasza z Akwinu, św. Augustyna oraz Jana Pawła II.

        • Konkurs pod hasłem „Kobiety w literaturze”
          • Konkurs pod hasłem „Kobiety w literaturze”

            Z okazji Dnia Kobiet w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował wyjątkowy konkurs pod hasłem „Kobiety w literaturze”. Uczennice wszystkich klas mogły wziąć udział w tym konkursie. Celem akcji było uczczenie święta wszystkich kobiet oraz zachęcenie uczniów do twórczej pracy, a zadanie polegało na przebraniu się za wybraną, ulubioną bohaterkę książki, scharakteryzowaniu tej postaci oraz zaprezentowaniu krótkiego cytatu kojarzonego z ową bohaterką.

        • Dzień Kobiet w naszej szkole
          • Dzień Kobiet w naszej szkole

            "Raz do roku jest taki dzień, który przemija jak piękny sen. Wszystkie kobiety, kobietki, dziewczyny, panie i matki, w dniu tym dostają pachnące kwiatki.”

            8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet – na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. Co roku z okazji tego marcowego święta w naszej szkole pojawiają się kwiaty, życzenia i drobne upominki dla małych i tych większych kobiet. W ten wyjątkowy dzień zostały wszystkie panie powitane kwiatami oraz drobnymi upominkami a w klasach panowała wyjątkowa atmosfera!

        • Wycieczka do Kalisza
          • Wycieczka do Kalisza

            Na podstawie wcześniejszych ustaleń, świętowanie Dnia Kobiet w tym roku w klasie VII i w klasie VIII odbyło się na wspólnej wycieczce. Program wycieczki zawierał trzy punkty, które sprawiły uczniom dużo radości – kino, gokarty i czas wolny w tym posiłek w McDonald's .
            W dniu 7 marca uczniowie klasy VII i VIII wraz z wychowawcami: p. Błaszczyk i p. Raj udali się do Kalisza.

            Głównym punktem programu były wyścigi na torze kartingowym w „Crazy Carts - Akademia Driftingu”. Ostre zakręty, poślizg, pokonywanie zakrętów bokiem, rywalizacja i prędkość to świetna zabawa dla każdego! To nie tylko dobra zabawa, ale również sportowe emocje.

        • Lekcja przyrody – obserwujemy pogodę
          • Lekcja przyrody – obserwujemy pogodę

            Pogoda to ogół zjawisk atmosferycznych, które zachodzą w danej chwili i danym miejscu.

            Podczas lekcji przyrody uczniowie klasy czwartej za pomocą wykonanych samodzielnie deszczomierzy i wiatromierzy obserwowali pogodę.

            Tworzące chmury kryształki lodu lub krople wody są czasami tak duże, że nie mogą się utrzymać w powietrzu i spadają na ziemię w postaci opadów. Ich ilość mierzymy w milimetrach (mm) za pomocą deszczomierza. Deszczomierz to zbiornik na wodę, którą przelewa się do pojemnika z podziałką.

        • Rozstrzygnięcie konkursu „Zaprojektuj logo szkoły”
          • Rozstrzygnięcie konkursu „Zaprojektuj logo szkoły”

            W ostatnim czasie zorganizowano w naszej szkole konkurs na najlepszy graficzny symbol (logo) dając całej społeczności szkolnej możliwość realnego wpływu na przyszły kształt tego symbolu. Projekty oceniane były zgodnie z następującymi kryteriami: zgodnością projektu z danymi naszej szkoły, oryginalnością autorskiego znaku, łatwością zapamiętywania, czytelnością i funkcjonalnością projektu oraz estetyką wykonania.

            I miejsce zajęło logo Adama Olbińskiego - stając się tym samym znakiem rozpoznawczym naszej szkoły
            II miejsce powędrowało do Hanny Masierowskiej
            III miejsce zdobył Jakub Gęściak


            Serdecznie gratulujemy! Dziękujemy Jury za dokonanie wyboru i przyznanie miejsc.

        • Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Bezpieczeństwo w sieci"
          • Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Bezpieczeństwo w sieci"

            16 lutego 2023 roku został rozstrzygnięty Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Bezpieczeństwo w sieci", zorganizowany przez Szkołę Podstawową im.Tomasza Masteja w Chojnem. Celem konkursu było
            po​​budzenie aktywności twórczej dzieci, propagowanie zasad bezpiecznego korzystania z Internetu wśród dzieci,
            wzmocnienie wśród uczniów wiary we własne umiejętności i zdolności,
            uświadomienie zagrożeń związanych z Internetem takich jak cyberprzemoc, oszustwa, piractwo komputerowe itp. orazwłączenie szerokiego grona dzieci i młodzieży w obchody Międzynarodowego „Dnia Bezpiecznego Internetu”.
            Miło nam poinformować, że laureatką tego konkursu została nasza uczennica, Alicja Strumińska, z klasy I, która zajęła II miejsce.
            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

        • Wyjazd na lodowisko
          • Wyjazd na lodowisko

            21 lutego uczniowie klas IV-V pod opieką Pań: Anny Chwiałkowskiej i Barbary Modrzejewskiej wybrali się na lodowisko „SIRKA” w Sieradzu. Celem wycieczki było miłe i aktywne spędzenie czasu podczas jazdy na łyżwach, a jednocześnie nauka i doskonalenie tej zimowej dyscypliny sportowej. Bardzo szybko okazało się, że pobyt na lodowisku jest nie tylko świetną formą rozrywki, ale przede wszystkim intensywną aktywnością ruchową. Znaczna część grupy doskonale radziła sobie z jazdą na łyżwach, a uczniowie, którzy stawiali pierwsze kroki na tafli lodowej, bardzo szybko wykształcili w sobie równowagę i samodzielnie się poruszali. Doświadczeni łyżwiarze chętnie pomagali kolegom nowicjuszom. Zabawa na lodzie sprawiła uczniom ogromną frajdę, a co najważniejsze, umocniła integrację wśród naszej młodzieży.

    • Projekty

      • Odnośnik: http://www.edupage.org
      • {#1508} 3
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • {#1508} 2
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
    • Data Godzina

      Niedziela 28.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • liczba odwiedzin: 1092337
      •                Dzwonki

        1. 7:45 – 8:30
        2. 8:40 – 9:25
        3. 9:35 – 10:20
        4. 10:30 – 11:15
        5. 11:35 – 12:20
        6. 12:25 – 13:10
        7. 13:15 – 14:00
        8. 14:05 – 14:50
         
             Świetlica szkolna pracuje 
               w godz. 7.00 - 16.15

    • Jadlospis_22.06-25.06.2026r.(1).pdf

       


      Życzymy smacznego!

       

       

       

       

       

       

    • ŚWIADCZENIE USŁUG STOMATOLOGICZNYCH

      Stomatologia.pdf

    • Sprawozdania finansowe jednostki znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Sieradz w zakładce Budżet, podatki - Sprawozdania z wykonania budżetu, www.ugsieradz.finn.pl

    • Administratorem danych osobowych uczniów jest Szkoła Podstawowa im. T.Goździkiewicza w Dąbrowie Wielkiej, Dąbrowa Wielka 19, 98-200 Sieradz Stanowisko Inspektora Ochrony Danych pełni p. Sebastian Łabowski,kontakt: kontakt@bezpieczne-dane.eu

    • SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW

      Nasza szkoła w akcji LIDL "Szkoły pełne talentów" – dołącz i wspieraj nas!

      Bezpośredni link do przekazywania Talenciaków naszej szkole:
      https://szkoly.lidl.pl/Talenciaki/daneSzkoly/45993