W związku z planowanym powrotem uczniów do nauki stacjonarnej w szkole, przedłużamy akcje charytatywne "Kup Pan Szczoteczkę", "Podaj Mydło" oraz "Opatrunek na Ratunek", ogłoszone przez Szkolny Klub Wolontariusza "Pomocna Dłoń" do 11 czerwca! Akcje dotyczą pomocy dzieciom w Afryce.
Przypominamy, że zbieramy mydło w kostce, szczoteczki do zębów, pasty do zębów, bandaże, plastry opatrunkowe, rękawiczki jednorazowe, strzykawki i igły.
Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w akcjach, pomocy biednym dzieciom!!
Przedłużamy akcje charytatywne
Majówka z Konstytucją - program tv
W tym roku obchodzimy 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt z historii Polski, uczniowie naszej szkoły przygotowali występ o wymowie patriotycznej. Wcielili się w role dziennikarzy, ekspertów, pojawił się także król... Uczennice zaśpiewały piękne patriotyczne piosenki: „Witaj Majowa Jutrzenko” oraz ,,Znów wędrujemy" z repertuaru Grzegorza Turnaua.
Zapraszamy do obejrzenia występu online z udziałem: Lidii Ośrodek, Magdaleny Macugi, Aleksandry Skocznej, Kai Woźniak, Leny Gotkowicz, Oliwii Zarudzkiej, Anny Ośrodek oraz Krzysztofa Hołuja. Występ przygotowały: pani Justyna Raj oraz pani Agnieszka Ośrodek.
Dziękujemy uczniom za piękne zaprezentowanie się oraz rodzicom za pomoc.Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja życzymy Wszystkim, aby to święto umocniło poczucie tożsamości narodowej oraz dumy bycia Polakiem.
Harmonogram powrotu uczniów do szkoły
Drodzy uczniowie,
W związku z poprawą sytuacji epidemicznej w kraju, przy zachowaniu reżimu sanitarnego będzie możliwy stopniowy powrót do stacjonarnej pracy szkół i placówek. Minister Edukacji i Nauki podpisał rozporządzenie w tej sprawie.
Harmonogram powrotu do nauki stacjonarnej:
- od 4 maja do zajęć w trybie stacjonarnym wracają wszystkie dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a w kolejnych tygodniach pozostali uczniowie.
- od 17 maja uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych przechodzą na naukę w tzw. systemie hybrydowym (50 proc./50 proc.).
- od 31 maja wszyscy uczniowie uczą się już stacjonarnie w szkołach i placówkach.
Szczegółowe informacje dotyczące powrotu do nauki stacjonarnej można znaleźć na stronie internetowej: www.gov.pl .
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
Jest on organizowany corocznie od 1995 roku. Obchodzony jest w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.
Z tej właśnie okazji zachęcam całe środowisko szkolne: Pracowników, Uczniów oraz Rodziców do wypełnienia ankiety. Można w niej wpisać tytuły książek, które według Was powinny się znaleźć w szkolnej Bibliotece.
Aby wypełnić ankietę proszę kliknąć w link: https://forms.gle/m2xX7kxzRWGRKV8B8
Ankieta będzie aktywna od 23 kwietnia do 5 maja 2021r.
Kwiecień miesiącem zdrowia!
Kwiecień jest miesiącem zdrowia! Drugoklasiści w miesiącu marcu i kwietniu mieli zajęcia poświęcone tematyce zdrowia i bezpieczeństwa. Nasze zdrowie opiera się na trzech filarach: prawidłowym odżywianiu, aktywności fizycznej i badaniach profilaktycznych. Uczniowie p oznali wiele zasad dbania o zdrowie (m. in. zasady dbania o wzrok, zęby, zdrowy sen, bezpieczną jazdę na rowerze, bezpieczne korzystanie z komputera oraz zasady udzielania pierwszej pomocy w wypadkach), które opanowali pamieciowo. Odbyły się też pogadanki na temat znaczenia zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia na co dzień. W domu dzieci własnoręcznie lub z niewielką pomocą rodziców przygotowały zdrowe posiłki na śniadanie lub kolację. Na rysunkach uczniowie przedstawili zasady udzielania pierwszej pomocy w wypadkach.
2
Podsumowanie akcji czytelniczej dla klas 1-3 „Bilet powrotny do biblioteki”
Wszyscy uczniowie klas 1-3 wzięli udział w akcji czytelniczej, która pozwoliła przywitać ich w bibliotece i zachęcić do aktywnego korzystania z księgozbioru. Akcja była formą zabawy, ale wymagała od uczniów dużej aktywności. Każdy z uczniów otrzymał bilet, na którym było zaznaczone 10 kategorii książek, które powinien przeczytać. Wśród kategorii znalazły się książki np. o: magii, zwierzętach, świecie, sportowcach.
Zakończenie udziału w akcji następowało po „przedziurkowaniu” całego biletu. Zdobycie kompletu dziurek udało się czworgu uczestnikom akcji. Są to: Gabrysia Wolska, Wiktoria Wiertelak, Kaja Woźniak i Szymon Kaczmarek.
Serdecznie gratulujemy!!!
Mamy nadzieję, że wraz z przeczytaniem 10 książek, uczniowie nadal będą wypożyczali książki.
„Cyberprzemoc wśród rówieśników – skutki oraz metody ochrony”.
20 kwietnia uczniowie klasy IV naszej szkoły w czasie godziny z wychowawcą wzięli udział w zajęciach „Cyberprzemoc wśród rówieśników – skutki oraz metody ochrony”. Zajęcia te zostały prowadzone przez pana Mateusza Świątczaka – studenta Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku resocjalizacja.
Celem zajęć było zwrócenie uwagi uczniów na zjawisko cyberprzemocy oraz uwrażliwienie ich na specyfikę problemu, związaną przede wszystkim z możliwymi konsekwencjami tego typu działań, zarówno dla ofiar, jak i sprawców. W czasie trwania lekcji uczniowie wspólnie wypracowywali reguły bezpiecznego i kulturalnego korzystania z sieci oraz zasady reagowania w sytuacjach cyberprzemocy.
Wychowawca klasy czwartej składa serdeczne podziękowanie panu Mateuszowi Świątczakowi za przeprowadzenie tak ciekawych zajęć.
Szkolny konkurs plastyczny - „Oszczędzajmy wodę - chrońmy przyrodę”
W związku z realizacją programu ekologicznego „Woda bez tajemnic” zachęcamy dzieci i młodzież naszej szkoły do licznego udziału i zaangażowania się w szkolne konkursy o tematyce ekologicznej.
Cel konkursu :- Rozwijanie wśród uczniów umiejętności dostrzegania walorów przyrodniczych i krajoznawczych swojej gminy, powiatu , województwa;
- Prowadzenie obserwacji w najbliższej okolicy ukierunkowanych na odkrywanie wyraźnie dostrzeganych przejawów integracji człowieka w komponenty środowiska;
- Rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych;
- Kształtowanie umiejętności obserwacji otaczającej nas przyrody;
- Rozwijanie zainteresowań i popularyzacja ochrony przyrody w społeczeństwie;
- Zaprezentowanie dorobku artystycznego oraz działań na rzecz ochrony środowiska.
1. Konkurs plastyczny przeznaczony dla uczniów klas 0 - IV polega na wykonaniu pracy w dowolnej technice z wykorzystaniem różnych materiałów w sposób ciekawy i estetyczny.
2. Pracę wykonujemy w formacie A4 lub A3.
3. Chętni uczniowie prace dostarczają do 12.05.2021 roku.
4. Każdy uczeń może przynieść tylko jedną pracę.
5 Prace są przynoszone do szkoły i zostawiany u Pani Pauliny Żarneckiej.
Organizator:
- ula.ograbek@gmail.com
- paulinka2060@vp.pl
Konkurs wiedzowy: „Woda – bezcenny skarb”
W związku z realizacją programu ekologicznego „Woda bez tajemnic” zachęcamy dzieci i młodzież naszej szkoły do licznego udziału i zaangażowania się w szkolne konkursy o tematyce ekologicznej.
Konkurs wiedzowy przeznaczony dla uczniów klas VI – VIII polega na wykazaniu się znajomością wykorzystania wody w przyrodzie, jej ochronie oraz wpływie zanieczyszczeń na środowisko naturalne i życie organizmów.- Konkurs wiedzowy zostanie przeprowadzony online na platformie testportal w dniu 06.05. 2021 roku o godzinie 12:00.
- Chętni uczniowie dostaną na Skype link, który wystarczy tylko otworzyć i przystąpić do wypełniania.
Po zakończeniu wysłać. - Proszę do 30.04.2021 r. (piątek) zgłaszać kandydaturę u swoich wychowawców do godziny 16:00
Organizator:
- ula.ograbek@gmail.com
- annamariachwialkowskaszkola@wp.pl
Sukces Magdy w konkursie kaligraficznym.
Magdalena Macuga, uczennica klasy VI, otrzymała wyróżnienie w międzypowiatowym konkursie kaligraficznym „Zapomniana sztuka pięknego pisania”, organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Sieradzu.
Na konkurs nadesłano 315 rękopisów z 30 szkół, wykonanych wiecznym piórem i dowolnie zdobionych, tym bardziej docenić trzeba sukces Magdy. Cieszymy się razem z nią i gratulujemy.
Szczegóły dotyczące konkursu oraz wszystkie nagrodzone prace znaleźć można na stronie: http://www.bpsieradz.pl/index.php/wez-udzial/konkursy/733-wyniki-miedzypowiatowego-konkursu-kaligraficznego-zapomniana-sztuka-pieknego-pisania
Poniżej praca Magdy:
Szkolny Konkurs Plastyczny „Przyjaciel i obowiązek – zwierzak".
Psy i koty, gryzonie, chomiki, świnki morskie czy rybki – to nie zabawki, ale czujące istoty, za które człowiek jest odpowiedzialny.
Różnego rodzaju dwu i czworonogi towarzyszą ludziom w codziennym życiu od dawna. Są naszymi przyjaciółmi, których kochamy i o których musimy dbać, ponieważ taki jest nasz obowiązek, jako ich opiekunów. Pokażcie, na czym polega odpowiedzialność za waszego pupila!
Konkurs przewidziany jest dla uczniów klas I-III.
Cele konkursu:- Kształtwanie, promowanie i rozpowszechnianie wśród dzieci
szkół pdstawowych zasad pielęgnacji i sprawowania
pieki nad zwierzętami: - Uwrażliwienie dzieci i młodzieży na los
zwierząt domowych; - Rozbudzenie fantazji i wyobraźni twórczej,
- Prezentacja dokonań twórczych dzieci.
Organizatorzy:
- Komenda Powiatowa Policji w Sieradzu;
- Szkoła Podstawowa im. Teodora Goździkiewicza w Dąbrowie Wielkiej.
Partnerzy:
- Sołtys miejscowości Dąbrowa Wielka Pani Emila Słupińska;
- Koło Gospodyń Wiejskich w Dąbrowie Wielkiej;
- Ochotnicza Straż Pożarna w Dąbrowie Wielkiej.
Adresaci konkursu:
- Konkurs adresowany jest do uczniów Szkoły Podstawowej im. Teodora Goździkiewicza w Dąbrowie Wielkiej.
Kategorie wiekowe:
- Klasy I – III.
Warunki konkursu:
- Praca konkursowa może być wykonana tylko indywidualnie;
- Technika wykonywania prac: dowolna – płaska;
- Format pracy: A3 lub A4.
Kryteria oceny prac:
- zgodność pracy z tematyką:
- wartość artystyczna i ogólne wrażenie estetyczne, wkład pracy:
- samodzielność wykonania pracy.
Prace należy składać do dnia 30.04.2021r. Prace przekazujemy nauczycielowi plastyki – Pani Ewie Masierowskiej.
Do każdej pracy proszę załączyć kartę zgłoszenia, zgodę rodziców oraz oświadczenie.
Rozdanie nagród i dyplomów odbędzie się 21.05.2021 r.
- Kształtwanie, promowanie i rozpowszechnianie wśród dzieci
Oliwia Zawieja laureatką!
Za nami finał wojewódzki XV Konkursu Filozofii Klasycznej „ W poszukiwaniu prawdy o człowieku”, organizowanego pod patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty.
Z radością przekazujemy informację, że uczennica klasa 8 OLIWIA ZAWIEJA zajęła w finale zaszczytne drugie miejsce i uzyskała tytuł LAUREATA.
Oliwia i pozostali uczniowie zakwalifikowani do III etapu odpowiadali na trzy pytania zawarte w wylosowanym zestawie pytań.
Pytanie pierwsze odnosiło się do samodzielnej pracy pisemnej uczniów przygotowanej w ramach I stopnia Konkursu.
Pytanie drugie dotyczyło znajomości filozofii Sokratesa, Platona, Arystotelesa, stoików, epikurejczyków, św. Tomasza z Akwinu, św. Augustyna.
Pytanie trzecie sprawdzało znajomość podstawowych pojęć filozoficznych występujących we wskazanych tekstach Sokratesa, Platona, Arystotelesa, stoików, epikurejczyków, św. Tomasza z Akwinu, św. Augustyna, Jana Pawła II.
Na odpowiedź przeznaczono 20 minut (w tym 5 minut na przygotowanie i 15 minut na odpowiedź).
Uczniowie mogli uzyskać maksymalnie 10 pkt. Aby zostać laureatem, należało zdobyć min. 8 pkt (80%). Wymóg ten spełniła uczennica naszej szkoły Oliwia Zawieja i jeszcze troje uczniów z naszego województwa.
To ogromne osiągnięcie, gratulujemy Oliwii.Oliwia została laureatką konkursu filozoficznego i uzyskała dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół średnich. Uczennicę przygotowywała pani Barbara Modrzejewska.
Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu NA WIOSENNĄ FOTOGRAFIĘ KLASOWĄ ONLINE
W dniu 09.04.2021 r. Jury w składzie p. Edyta Sowijak, p. Aleksandra Kowal oraz p. Mateusz Ziarniak dokonali obrad i wyłonili zwycięzców szkolnego konkursu na wiosenną fotografię. Przypomnijmy - zadaniem każdej klasy było wykonanie fotografii, na której widoczni będą uczniowie w wiosennej aranżacji. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach klasy I-IV oraz klasy V-VIII. Zadaniem Jury było wybranie jednej zwycięskiej klasy w każdej z dwóch grup. Wyniki wyglądają następująco:
W kategorii klas I-IV zwyciężyła:
Klasa IV
W kategorii klas V-VIII zwyciężyła:
Klasa VIII
Zwycięskie klasy po powrocie do szkoły otrzymają słodkie nagrody. Gratulujemy!!! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć wykonanych przez pozostałe klasy.
AKCJA RADOSNE ZAJĄCZKI WIELKANOCNE
Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariusza „Pomocna Dłoń” w Dąbrowie Wielkiej przeprowadzili akcję RADOSNE ZAJĄCZKI WILEKANOCNE. Własnoręcznie wykonane zajączki cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Akcja zakończyła się wielkim sukcesem. Udało się zebrać kwotę w wysokości 1280zł. Kwota ta w całości zostanie przekazana na konto Najmłodszych Dzieci Hospicjum w Łodzi.
Organizatorzy serdecznie dziękują rodzicom, uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły za okazane serce i wsparcie tak ważnej akcji.
DZIĘKUJEMY!!!
RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!!!
Dobre Życzenia na Świeta Wielkanocne od uczniów ze zdalnego nauczania.
Wielkanoc to czas składania sobie życzeń. Nasi uczniowie z klas IV- VIII chcąc pokazać, że myślą o innych : nauczyczielach, młodszych kolegach i koleżankach i dlatego w tym trudnym czasie w jakim przyszło nam żyć w chwili obecnej, przekazują życzenia i kartki świateczne wykonane przez siebie.
Zapraszamy do ogladania orginalnych kartek świątecznych i życzeń !
Przedstawienie Wielkanocne w wykonaniu oddziałów przedszkolnych i klas: I, II, III.
Polska Wielkanoc to piekne tradycje, zwyczaje,obyczaje, które przypadają na czas budzącej się wiosny. Wielkanoc to czas Zmartwychwstania Pana Jezusa, którego symbolem jest Baranek Wielkanocny i pisanki jako symbol nowego życia.
Dzieci i Uczniowie przy pomocy wychowawców przygotowały piękne występy z równie pięknymi strojami.
Organizatorzy tego występu Panie: Alicja Stanisz, Kamila Szewc, Elżbieta Śmigiera bardzo dziękują za pomoc wychowawcom: Pani Aleksandrze Kiełbasie, Edycie Sowijak, Paulinie Żarneckiej, Ewie Masierowskiej, Agnieszce Ośrodek.
Katecheta p. Alicja Stanisz dziękuje p. Elżbiecie Śmigiera i Kamili Szewc za przygotowanie swoich klas do występów.
Dziękujemy też rodzicom i dzieciom, uczniom za ich zaangażowanie, aby to przedstawienie miało swój urok i sprawiło innym dużo rodości w czasie oglądania, do którego serdecznie zapraszamy!Oddział przedszkolny grupa 3 - 4 latków
Oddział przedszkolny grupa 5 - 6 latków
Klasa I
Klasa II
Klasa III
"Baranek Wielkanocny" - wyniki konkursu
W dniu 19.03.2021r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na Baranka Wielkanocnego. Celem konkursu było podtrzymywanie i pielęgnowanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Do konkursu wpłynęło jak zawsze bardzo dużo pięknych prac. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.
Naszym uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Poniżej prezentujemy wyniki kokursu.
Jury w skład, którego weszli : pani Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Teodora Goździkiewicza w Dąbrowie Wielkiej - pani Anna Gołębiowska oraz nauczyciele - pani Ewa Masierowska i pani Monika Tądel.
Jury miało wielkie wyzwanie wyłonić zwycięzców, ponieważ wszystkie prace były bardzo oryginalnie wykonane różnymi technikami plastycznymi z różnego rodzaju materiałów. Przy ocenie Jury brało pod uwagę pomysłowość, estetykę wykonania, rodzaj materiałów, ale przede wszystkim udział własny dzieci oraz pomocy rodziców przy wykonaniu prac.
I miejsce zajęli uczniowie:
Magdalena Błazik - klasa ,,0’’
Wiktoria Wiertelak - klasa III
Jakub Gęściak - klasa IV
Krzysztof Hołuj - klasa IV
II miejsce zajęli uczniowie:
Maria Kowalska - grupa 3-4 latki
Kaja Woźniak - klasa II
Martyna Słodowa - klasa III
Jakub Zakrzeski - klasa VII
III miejsca zajęli uczniowie:
Izabela Skoczna - klasa "0’’
Mateusz Parzybut - klasa III
Magdalena Macuga - klasa VI
Maja Słupińska - klasa VI
Wyróżnienia uzyskali:
Michal Dudek 3-4 latki
Piotr Bąk 3-4 latki
Jan Konik 3-4 latki
Kornelia Kubicka kl. ,,0’’
Zuzanna Dudek kl. ,,0’’
Alicja Strumińska kl. ,,0’’
Marcel Sobieraj kl. ,,0’’
Maja Deka kl. I
Oliwia Piaseczna kl. I
Tomasz Bąk kl.II
Oliwia zarudzka kl. II
Małgorzata Bakowicz kl. II
Lena Trzcińska kl. III
Szymon Kaczmarek kl. III
Krzysztof Bakowicz kl. III
Dawid Knop kl. III
Kacper Sobieraj kl. IV
Maja Drobnik kl. IV
Patryk Piotrowski kl. V
Hanna Wróbel kl. VI
Oliwia Mularczyk kl. VII
Emilia Hołuj kl. VIII
Dziękujemy Radzie Rodziców i anonimowemu sponsorowi za sfinansowanie nagród.Organizatorzy: Pani Alicja Stanisz, Pani Kamili Szewc, Pani Elżbieta Śmigiera.
Nagrody i dyplomy dla uczniów, którzy jeszcze ich nie odebrali, czekają na odbiór w szkole w dniach 29- 30 marca w godzinach od 8:00- 14:00.
Wystawę pokonkursową ,,Baranek Wielkanocny" można obejrzeć w naszej szkole (boczne wejscie na salę gimnastyczną) .
11
Projekt „Woda bez tajemnic”
19.03.2021 r. w ramach projektu „Woda bez tajemnic” odbyło się spotkanie z przedstawicielem Sieradzkich Parków Krajobrazowych z Panią Karoliną Piasecką. Pani Karolina przeprowadziła zajęcia dla grupy uczniów
I – III oraz dla oddziału przedszkolnego. Zapoznała uczniów z krótką historią Sieradzkich Parków Krajobrazowych. Dzieci dowiedziały się, że w 1989 roku władze województwa sieradzkiego powołały w rejonie Widawy, Burzenina i Konopnicy drugi obiekt o tym samym statusie – Park Krajobrazowy Międzyrzecza Warty i Widawki. W 1991 roku obydwa parki połączono w zespół, utworzono wspólny zarząd, a jego siedzibę przeniesiono do Sieradza, pod nazwą Dyrekcja Sieradzkich Parków Krajobrazowych. Załęczański Park Krajobrazowy w całości leży w obrębie historycznej Ziemi Wieluńskiej, natomiast Park Krajobrazowy Międzyrzecza Warty i Widawki, zarówno Ziemi Wieluńskiej, jak i Ziemi Sieradzkiej.Mimo, iż parki dzieli niewielka odległość, łączy rzeka Warta to każdy z nich charakteryzuje się odmiennymi walorami przyrodniczymi, krajobrazowymi i kulturowymi. Z dniem 1 stycznia 2013 r. Sieradzkie Parki Krajobrazowe stały się jednym z czterech Oddziałów Terenowych Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego. Ponad to dzieci dowiedziały się jakie organizmy żyją w rzece Warcie, jak chronimy rzekę wartę przed zanieczyszczeniami. Zostały omówione problemy wody w skali globalnej. Po licznych pytaniach i uzyskanych odpowiedziach od Pani Karoliny dzieci dostały drobne upominki. Dziękujemy bardzo za przeprowadzenie zajęć mimo ciężkich czasów związanych z pandemią koronawirusa.
3
726 611 611 Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
Kiedy potrzebujesz pomocy i nie wiesz co zrobić?
Zapytaj – kogoś z rodziny, nauczyciela, pedagoga szkolnego
Jeśli nie chcesz to zawsze można zadzwonić.
726 611 611 – Telefon Zaufania Dla Dzieci i Młodzieży - zadzwoń lub napisz, gdy coś Cię martwi, masz jakiś problem, nie masz z kim porozmawiać lub wstydzisz się o czymś opowiedzieć.
Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku od godziny 15.00 - 18.00, czat w godzinach 18.00 - 21.00 oraz możliwość kontaktu opartego na pisaniu wiadomości (Snapchat i Messenger). Pomoc świadczona przez konsultantów Telefonu jest całkowicie bezpłatna.
Samorząd Województwa Łódzkiego uruchomił Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży (RITZ). Infolinia stanowi wsparcie i pomoc w sytuacjach kryzysowych, które narastają wśród wielu młodychosób w okresie pandemii. Telefon (726 611 611) i czat (prowadzony w aplikacjiSnapchat i Messenger - pogadajmytutaj) obsługiwane są przez 7 specjalistów pedagogów, psychologów, interwentów kryzysowych i terapeutów, posiadających doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Z Regionalnego Interwencyjnego Telefonu Zaufania mogą korzystać dzieci i młodzież z województwa łódzkiego orazich rodzice i opiekunowie. Interwencje prowadzone są w takich sytuacjach jak: obniżenie nastroju, stres, kryzysy emocjonalne, nagromadzenie negatywnych myśli czy konflikty, a także związanych bezpośrednio z zagrożeniem zdrowia lub życia.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie