• ZbieramTo w szkole

• Nasza szkoła w ubiegłym roku szkolnym przystąpiła do udziału w projekcie ekologiczno-charytatywnym ZbieramTo w szkole. To cenna inicjatywa oparta na zasadzie zbieraj – pomagaj – odbieraj nagrody. Projekt ten rekomenduje Ministerstwo Edukacji i Nauki. Włączyliśmy się w zbiórkę surowców wtórnych i nieprzydatnych rzeczy, które nazywane są pomocą bez pieniędzy. Zbieraliśmy telefony komórkowe, baterie, stare srebro, zegarki tarczowe, monety. Celem edukacyjnym Projektu jest uwrażliwianie dzieci i młodzieży na potrzebę ochrony środowiska oraz promowanie postaw dobroczynnych wśród uczniów szkół i przedszkoli. Celem charytatywnym jest zbiórka środków na prowadzenie dzieł socjalnych i realizację pomocy rozwojowej przez misjonarzy – Księży Sercanów pracujących w Afryce i Azji. Za udział w programie szkoła otrzymała punkty, które zostały wymienione na nagrody rzeczowe.

• Uroczystość pod obeliskiem w Kozach pa polach przysiółka Kozy koło Dąbrowy Wielkiej

• Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów oraz rodziców naszej szkoły na uroczystość pod obeliskiem w Kozach na polach przysiółka Kozy koło Dąbrowy Wielkiej upamiętniająca załogę polskiego samolotu Karaś PZL-23B, zestrzelonego 3 września 1939 r. w powietrznej walce z niemieckimi myśliwcami.

Spotkanie pod pamiątkowym krzyżem poprzedzi Msza Święta w Kościele Parafialnym pw. św. Michała Archanioła w Dąbrowie Wielkiej, która rozpocznie się o godzinie 17.00. Tuż po mszy odbędzie się występ uczniów Szkoły Podstawowej im. Teodora Goździkiewicza w Dąbrowie Wielkiej. Serdecznie zapraszamy całą społeczność szkolną oraz mieszkańców Dąbrowy Wielkiej i okolic w najbliższą sobotę 3 września na uroczystość upamiętniającą załogę polskiego samolotu.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

• Drodzy Uczniowie,

Wakacje dobiegają końca. Czekamy na Wasz powrót do szkoły. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się 1 września 2022 r. (czwartek) :
            Godz. 8:00 – Msza Święta w Kościele Parafialnym
            Godz. 9:00 - Inauguracja roku szkolnego 2022/23 - spotkanie na sali gimnastycznej, część artystyczna
            Po uroczystości odbędą się spotkania uczniów z wychowawcami klas, na których uczniowie otrzymają informacje o tygodniowym planie zajęć i zaopatrzeniu w podręczniki.
            Godziny dowozów autobusami nie ulegają zmianie.

• Deklaracja korzystania z obiadów w stołówce szkolnej w roku szkolnym 2022/2023

• Wypełnioną deklarację korzystania z obiadów w stołówce prosimy przekazać w formie papierowej najpóźniej do dnia 1 września (czwartek) 2022 r do sekretariatu szkoły lub do intendenta. Wydrukowane deklaracje można również pobrać w sekretariacie.
            Cena obiadu dwudaniowego wynosi
            4,00 zł dla ucznia, obiadu wraz z podwieczorkiem dla grupy 3-4 latków - 4,00zł + 1,50 zł (podwieczorek).
            Równocześnie informujemy, że opłaty za obiady będą dokonywane z góry na konto (nr konta zostanie podany Państwu po dniu 1 września)  do 7 dnia każdego każdego miesiąca.

Deklaracja do pobrania w załączniku:

• Podręczniki do religii

• Podręczniki do zakupu we własnym zakresie w roku szkolnym 2022/2023:

Oddział przedszkolny - dzieci pięcioletnie, sześcioletnie

Religia Kochamy Pana Jezusa” (dwie części)

Ks. dr Paweł Płaczek wyd. Św. Wojciecha- Poznań

ReligiaPan Bóg jest naszym Ojcem” (dwie części)

Ks. dr Paweł Płaczek  wyd. Św. Wojciecha- Poznań

Religia „Chcemy poznawać  Pana Jezusa” (dwie części)

Ks. dr Paweł Płaczek  wyd. Św. Wojciecha- Poznań

Religia „Pan Jezus nas karmi„ (dwie części)

Klasa IV

Religia Jestem Chrześcijaninem – wyd. Św. Wojciecha Ks. Jacek Szpet (tylko podręcznik)

Religia „Bóg szuka człowieka” (dwie części)

Ks. dr Marcin Wojtasik, s. Beata Zawiślak wyd Św. Wojciecha- Poznań

Religia  „Jezus nas zabawia”  (dwie części)

Ks. dr Marcin Wojtasik, s. Beata Zawiślak wyd Św. Wojciecha- Poznań

Klasa VII

Religia Bóg wskazuje nam drogę (dwie części)

Ks. dr Marcin Wojtasik, s. Beata Zwolińska wyd Św. Wojciecha- Poznań

Klasa VIII

Religia Aby nie ustać w drodze  Wyd. Św. Wojciecha  pod red. Ks. Jacka Szpeta i Danuty Jackowiak (tylko podręcznik)

Pozostałe podręczniki i materiały ćwiczeniowe zostaną zakupione w ramach dotacji.