Tegoroczną Wigilię Klasową zorganizowaliśmy 21 grudnia – w ostatnim dniu przed przerwą świąteczną. Wszystkim udzieliła się już niezwykła duchowa atmosfera Świąt Bożego Narodzenia, Świąt związanych z oczekiwaniem na przyjście Dzieciątka Bożego, dzieleniem się opłatkiem, kolędowaniem i wspólnym biesiadowaniem. W ten dzień cała klasa IV spotkała się przy jednym wigilijnym stole. We wspólnym magicznym i wyjątkowym spotkaniu uczestniczyli także rodzice lub najbliższe osoby. Na początku uczniowie pomagali w przygotowaniach do uroczystej wieczerzy. Układaliśmy stoły, krzesła, rozkładaliśmy obrusy, talerze, kubki a rodzice szykowali pyszne tradycyjne potrawy. Wychowawczyni, pani Dorota Błaszczyk, powitała wszystkich, złożyła życzenia i zaprosiła do wspólnego kolędowania. Podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia świąteczne i noworoczne. Wigilia nie mogła obyć się bez części artystycznej . Pełen wzruszeń program artystyczny w wykonaniu uczniów klasy IV oparty był na „Koncercie Najpiękniejszych Polskich Kolęd”. Rodzice mogli wysłuchać występu dzieci, które po kolei wszystkie śpiewały wybraną przez siebie kolędę. Na koniec wszyscy uczniowie zaśpiewali piękny utwór Seweryna Krajewskiego „Jest taki dzień”. Tak jak w piosence – był to „dzień bardzo ciepły, choć grudniowy…dzień, w którym radość wita wszystkich….dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem…”. Klasa IV wraz z wychowawcą życzy wszystkim Świąt białych, pachnących choinką, skrzypiących śniegiem pod butami, spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze.
Wigilia w klasie IV
- 6
Wycieczka na lodowisko
W dniu 6 grudnia 2018 roku uczniowie klasy VI i VII uczestniczyli wraz z wychowawcami B. Modrzejewską i M. Tądel w wycieczce mikołajkowej na lodowisko SIRKA w Sieradzu. Podczas zajęć na lodowisku mieli okazję (niektórzy po raz pierwszy w życiu) na poznanie tajników jazdy na łyżwach w praktyce. Uczestniczyli w pogadance na temat bezpiecznego korzystania z lodowiska i wysłuchali wskazówek instruktora dotyczących prawidłowej techniki jazdy.
Wszyscy bez zarzutu stosowali się do zasad bezpieczeństwa i regulaminu korzystania z lodowiska. Uczniowie świetnie się bawili, doszło do integracji zespołów klasowych oraz międzyklasowego zacieśnienia więzi.
Po zakończonej jeździe uczniowie wspólnie spożyli ciepły posiłek w sali kominkowej i uczestniczyli w grach i zabawach mikołajkowych.
9
Szkolne Mikołajki
W czwartek, 6 grudnia tradycyjnie jak co roku, w naszej szkole panował szczególny klimat. Odwiedził nas bowiem Święty Mikołaj. Dostojny gość nie był tym razem sam, ponieważ przybył ze swoimi wiernymi śnieżynkami oraz elfami. Śnieżynki z entuzjastycznym śpiewem zapowiadały Jego przyjście, natomiast elfy - dzielni pomocnicy - rozdawali wszystkim cukierki. Był to dobry znak, świadczący o tym, że dzieci były w tym roku grzeczne. Mikołaj miał także wór pełen prezentów dla naszych przedszkolaków. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci, potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie Go oczekują. Spotkanie z Mikołajem przyniosło wszystkim wiele wrażeń, uśmiechów i radości.
Szkoda, że Mikołajki są tylko raz w roku!
14
Mikołajki w kl.IV
6 grudnia powszechnie znany jest jako Mikołajki. W naszej szkole dzieci uwielbiają Mikołajki, a w klasie IV od kilku dni trwały przygotowania do tego święta. Z wielką radością szykowaliśmy się do tego spotkania. Ubraliśmy choinkę, wysprzątaliśmy i ozdobiliśmy klasę, nakryliśmy stół do wspólnego poczęstunku. Na godzinie z wychowawcą wykonaliśmy kartki z imionami i nazwiskami osób z klasy po czym dokonaliśmy ich losowania. Zgodnie ze zwyczajem panującym w naszej klasie - każdy uczeń krótko opowiedział o tym, czym się interesuje i jaki prezent sprawiłby mu radość. W tym dniu niektórzy przyszli ubrani na czerwono lub w czapce Mikołaja. Gdy zajadaliśmy się słodkościami przygotowanymi przez nasze mamy, nagle drzwi się otworzyły……. i do naszej klasy wszedł Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami Elfami i Śnieżynkami. Tym, którzy na to zasłużyli Święty rozdawał słodkie łakocie. Okazało się, że wszyscy uczniowie z klasy IV byli wyjątkowo grzeczni, kulturalni, serdeczni oraz pomocni, gdyż wszyscy, poza słodkościami, otrzymali od Mikołaja zaszczytny i wyjątkowy Dyplom Grzecznego Dziecka na podstawie starannej, wnikliwej i całorocznej obserwacji przez Mikołaja i Elfy. Był to bardzo mile spędzony dzień, ponieważ poza prezentami, był to dzień spędzony z osobami, które bardzo lubimy – kolegami i koleżankami z klasy. Niedługo Święta Bożego Narodzenia, więc rozpoczęliśmy już przygotowania do naszej klasowej Wigilii.
6
Konkurs Recytatorski z Języka Angielskiego: „Poetry for Kids”
W dniu 3 grudnia w Szkole Podstawowej nr 4 im. Marii Konopnickiej w Sieradzu odbyła się kolejna IX edycja Konkursu Recytatorskiego z Języka Angielskiego: „Poetry for Kids” dla uczniów szkół podstawowych. Uczniowie występowali w trzech kategoriach: I kategoria – klasy I – III;II kategoria – klasy IV – V;III kategoria – klasy VI- VIII.W tym roku w zmaganiach językowo – recytatorskich wzięło udział 10 uczniów naszej szkoły. Uczniowie zostali przygotowani do konkursu przez nauczycielki języka angielskiego naszej szkoły, czyli panią Dorotę Błaszczyk i panią Annę Bielecką. Jury, złożone z nauczycieli języka angielskiego, miało bardzo trudne zadanie, gdyż wszyscy uczniowie wykazali się nie tylko doskonałą znajomością języka angielskiego, umiejętnościami recytatorskimi ale i dużym talentem aktorskim. Ocenie podlegały:
- dobór repertuaru i stopień trudności wiersza;
- interpretacja utworu;
- dykcja, prawidłowa wymowa;
- ogólny wyraz artystyczny.
Zdobywcy głównych miejsc otrzymali nagrody książkowe i drobne upominki, zaś pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia i pamiątkowe dyplomy za udział. Konkurencja była bardzo duża. Do udziału w konkursie zgłosiło się 6 szkół podstawowych ( m.in. SP nr 9 w Sieradzu, SP nr 4, SP nr 6 oraz SP Chojne czy SP w Burzeninie). Z naszej szkoły wysokie II miejsce w kategorii klas I-III zajęła Aleksandra Skoczna z klasy II. W kategorii klas IV-V wyróżnienie uzyskały Magdalena Macuga z klasy IV i Maja Słupińska też z klasy IV. W kategorii klas VI-VIII najlepszy okazał się Jan Wrąbel zdobywając I miejsce. Konkurs był wyjątkową okazją dla uczniów, by wykorzystując swoje zainteresowania związane z językiem angielskim, spróbować sił w innej dziedzinie – artystycznej. Była to również szansa na spotkanie z innymi uczniami, którzy mają podobne pasje i zainteresowania. Wszystkim uczniom gratulujemy udziału w tegorocznej edycji oraz pięknych wystąpień
4
Konferencja w Teatrze Miejskim w Sieradzu
28 listopada nauczycielka i bibliotekarka z naszej szkoły - Barbara Modrzejewska - występowała jako prelegent na konferencji organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną w Sieradzu. W tym roku hasłem przewodnim były słowa „BYĆ KOBIETĄ”. Konferencja odbyła się 28 listopada 2018r. w Teatrze Miejskim w Sieradzu. Została poświęcona stuleciu uzyskania praw wyborczych przez kobiety w Polsce. Rocznicę tę upamiętnił Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, ustanawiając rok 2018 Rokiem Praw Kobiet.
Barbara Modrzejewska prezentowała przykłady dobrych praktyk, realizowanych w Szkole Podstawowej im. Teodora Goździkiewicza w Dąbrowie Wielkiej. Dzieliła się swoimi doświadczeniami w zakresie promocji czytelnictwa, jak również przybliżyła słuchaczom problem promocji czytelnictwa na portalach społecznościowych.
Wystąpienie spotkało się z aplauzem ze strony publiczności.
Gratulujemy Pani Barbarze udanego występu.
http://www.bpsieradz.pl/index.php/16-nowiny/nowiny/783-byc-kobieta-konferencja
http://www.bpsieradz.pl/images/2018/Prawa_Kobiet/Program%20konferencji.pdf
Konkurs
28 listopada uczennica naszej szkoły – Maria Olbińska z klasy VIII - odebrała nagrodę za zdobycie wyróżnienia w międzypowiatowym konkursie kaligraficznym „Zapomniana sztuka pięknego pisania". Wręczenie nagród odbyło się podczas konferencji „Być kobietą” , która odbywała się w Teatrze Miejskim w Sieradzu.
Zadaniem uczniów było przepisanie piórem wiecznym fragmentu tekstu, dotyczącego praw kobiet. Praca Marysi została doceniona przez jury i wybrana spośród kilkudziesięciu, które wpłynęły na konkurs. Jury przyznało 3 miejsca i 3 wyróżnienia.
Gratulujemy!
Spektakle profilaktyczne w naszej szkole
Teatr Kurtyna z Krakowa- po raz kolejny w naszej szkole.
Młodsi uczniowie z kl.I-III obejrzeli bajkę profilaktyczną "Jestem królem zamku". Był to utrzymany w konwencji baśni spektakl, łączący w swojej dramatycznej strukturze elementy fantastyki, humoru i tradycyjnej przypowieści, niosącej głębokie przesłanie: "Dobry król to taki, który słucha cierpliwie,tego, co inni mają do powiedzenia, pomaga rozwiązywać zmartwienia i problemy innych...".
Natomiast starsi uczniowie tj.kl.IV-VIII obejrzeli występ o tematyce profilaktyki przemocy i uzależnień "Narkotyki, dopalacze,używki".
Zajęcia odbywały dzięki środkom pozyskanym z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.
Dyskoteka andrzejkowa
Andrzejki to idealny czas na zabawę. Wykorzystaliśmy to również w naszej szkole organizując dyskotekę. Imprezę przygotował Samorząd Uczniowski. Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki. Tego wieczoru można było także poznać swoją przyszłość. Tak więc każdy uczestnik zabawy z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, wrzucał monetę do studni spełniającej życzenia i ustawiał swój but, aby dowiedzieć się czy jako pierwszy wejdzie w związek małżeński.
Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następną andrzejkową imprezę.
Archiwum Aktualności