Procedura przyprowadzania i odbierania dziecka z oddziału przedszkolnego

1. Rodzice (prawni opiekunowie) przyprowadzają dziecko do oddziału przedszkolnego

w godzinach 7.00-8.00.

1. Rodzice (prawni opiekunowie) odbierają dziecko z oddziału przedszkolnego

(5,6-latków) w godzinach 12.00-12.30 lub 12.30-13.00.

1. Rodzice (prawni opiekunowie) odbierają dziecko z oddziału przedszkolnego

(3,4-latków) do godziny 16.00 za wyjątkiem godzin między 12.00-13.00 (czas leżakowania).

1. Za bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły odpowiadają rodzice (prawni opiekunowie).

2. Wydanie dziecka innym osobom może nastąpić tylko w przypadku pisemnego upoważnienia podpisanego przez rodziców (prawnych opiekunów). Wypełnione oświadczenie rodzice osobiście przekazują wychowawcy.

3. Upoważnienia są ważne cały rok szkolny i mogą zostać w każdej chwili odwołane lub zmienione przez rodziców (prawnych opiekunów).

4. Nauczyciel może odmówić wydania dziecka w przypadku, gdy stan osoby zamierzającej odebrać dziecko będzie wskazywał na upojenie alkoholowe lub inne zagrażające bezpieczeństwu i zdrowiu dziecka. W tym przypadku nauczyciel ma obowiązek zatrzymać dziecko w oddziale przedszkolnym i powiadomić dyrektora szkoły.

5. Życzenie rodzica dotyczące nie odbierania dziecka przez jednego z rodziców musi być poświadczone orzeczeniem sądowym.

6. Rodzice (prawni opiekunowie) lub osoby upoważnione odbierają dziecko osobiście z od nauczycielki z sali zabaw.

7. W miesiącach, gdy dzieci przebywają w ogrodzie przedszkolnym, nauczyciel wymaga od rodziców (prawnych opiekunów) lub innych osób upoważnionych oraz dzieci, aby fakt odebrania był zasygnalizowany przez wyraźne pożegnanie się z nauczycielką mającą je pod opieką.