• Uczniowie klasy VI realizowali z p. Barbarą Modrzejewską między przedmiotowy projekt edukacyjny   „Cudowna podróż nad Polską”.

Projekt trwał od kwietnia do czerwca 2018 roku.

Cele projektu:

doskonalenie umiejętności redakcyjnych

rozwijanie kompetencji kulturowych

tworzenie własnego tekstu – książki

doskonalenie umiejętności autokorekty

współpraca w grupie

doskonalenie umiejętności korzystania z edytora tekstu,

tworzenie ilustracji do książki,

Projekt realizowany był na zajęciach języka polskiego, plastyki i informatyki. Uczniowie pod okiem nauczycieli mieli stworzyć opowiadanie inspirowane książką Selmy Lagerlof „Cudowna podróż”. Przenieśli akcję tej znanej szwedzkiej opowieści do Polski. Stworzyli własną wersję podróży, tym razem nad naszym krajem.

Po ułożeniu w grupach rozdziałów, przystąpili do przepisania ich w edytorze tekstu, jak również wykonali ilustracje do rozdziałów.

Po zakończeniu powstałą książka została wydrukowana i powielona w 40 egzemplarzach. Każdy z twórców dostał po egzemplarzu książki, kilka egzemplarzy trafiło także do biblioteki szkolnej, na świetlicę oraz do Dyrekcji Szkoły.

Jako ewaluację projektu przeprowadzono wywiad ustny z osobami, które przeczytały książkę, jak również zaprezentowano ją uczniom z pozostałych klas naszej szkoły.