17 czerwca 2025 r. w naszej szkole odbył się Konkurs ortograficzny dla uczestników innowacji "Roztańczona ortografia". W konkursie wzięło udział 11.uczniów z klas 4-5. Zadaniem dzieci było uzupełnienie wyrazów w dwóch trudnych tekstach o litery i dwuznaki "ó", "u", "ż", "rz", "h" i "ch". Uczniowie z tym zadaniem poradzili sobie całkiem nieźle, ponieważ podczas różnorodnych zajęć z innowacji w czasie roku szkolnego utrwalali oni zasady oraz pisownię wyrazów z trudnościami ortograficznymi. W konkursie najlepiej wypadły dwie dziewczyny z klasy 5 - Oliwia Piaseczna i Anna Ośrodek uzyskując 134 pkt na możliwych 145 punktów i zajęły pierwsze miejsce. 2 miejsce uzyskała Maria Marciniak z kl. 4, a trzecie miejsce zajął Bartosz Piotrowski z klasy 5. Pozostali uczestnicy ze względu na zadowalające wyniki otrzymali wyróżnienie - Maja Sierzchała z kl. 4, Maja Deka z kl. 5, Gabriela Wolska z kl. 5, Izabela Skoczna z kl. 4, Damian Olejnik z kl. 4, Mikołaj Jurczak z kl. 5 i Michał Gotkowicz z kl. 5.
Gratulujemy uczniom dobrych wyników w konkursie. Życzymy powodzenia w innych konkursach ortograficznych!