• W dniu 13 maja 2021 roku odbył się XII Miedzyszkolny Konkurs Recytatorski zatytułowany „PATRIOTYZM W LITERATURZE” z okazji Roku Konstytucji 3 Maja, zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Tomasza Masteja w Chojnem.
          W kategorii klas I-III - Anna Ośrodek z klasy I zajęła I miejsce recytując wiersz Władysława Bełza „ Modlitwa polskiego dziewczęcia”. Opiekun pani Agnieszka Ośrodek.
          W kategorii klas IV-VI - Magdalena Macuga z klasy VI zajęła I miejsce recytując wiersz Stanisława Balińskiego „Ojczyzna Szopena”. Opiekun pani Barbara Modrzejewska.
          W kategorii klas VII-VIII - Lidia Ośrodek z klasy VII zajęła II miejsce recytując wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Emigranci”. Opiekun pani Justyna Raj.

Uczniowie klasy czwartej i siódmej uświetnili swoimi pracami XI Powiatowy Konkurs Literacki ,,Radość tworzenia”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Reymonta w Sieradzu.W gronie tegorocznych laureatów znalazł się nasz uczeń – Krzysztof Hołuj z klasy IV zajął II miejsce w kategorii klas czwartych.

Magdalena Macuga, uczennica klasy VI, otrzymała wyróżnienie w międzypowiatowym  konkursie kaligraficznym  „Zapomniana sztuka pięknego pisania”, organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Sieradzu.Na konkurs nadesłano 315 rękopisów z 30 szkół, wykonanych wiecznym piórem i dowolnie zdobionych.

W finale wojewódzkiego  XV Konkursu Filozofii Klasycznej „ W poszukiwaniu prawdy
          o człowieku”
          , organizowanego pod patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty uczennica klasy VIII OLIWIA ZAWIEJA zajęła w finale zaszczytne drugie miejsce i uzyskała tytuł LAUREATA.

Magdalena Macuga uczennica klasy VI, zdobyła wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim „Opowiem Wam wierszem…”, organizowanym przez PBP w Sieradzu. W konkursie wzięło udział 23 uczniów z klas IV – VI . Przewodniczącym jury był Jerzy Kaszuba – instruktor teatralny, pedagog, poeta i satyryk. Wyróżniono pięcioro uczestników, w tym naszą szóstoklasistkę. Magdalena recytowała wiersz Agnieszki Osieckiej pt. „Zaszumiało jesienią”.

20 września odbyły się jubileuszowe 60. Biegi Ulicami Sieradza. Organizatorami zawodów byli: Stowarzyszenie Rajsport Active Sieradz oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sieradzu. W zawodach wzięło udział ponad 500 biegaczy w różnych kategoriach wiekowych. Uczeń klasy VII, Kamil Zimny, zajął I miejsce w kategorii rywalizacji szkół na dystansie 800m chłopców.