• Konkurs Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

W dniu 5 marca 2020r odbył się finał eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, zorganizowany przez Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Sieradzu. Natalia Foriasz uczennica klasy VIII zajęła III miejsce.

• Międzyszkolny Konkurs "Mistrz pięknego czytania i recytacji"

W dniu 3 marca 2020r po raz czternasty odbył się Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania i Recytacji zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Zbigniewa Świętochowskiego w Barczewie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźniu. egoroczna edycja obejmowała tematykę "Przyroda i ekologia w poezji i prozie dla dzieci". W konkursie wzięło udział 5 szkół. Z naszej szkoły Aleksandra Skoczna zajęła III miejsce, natomiast Maja Drobnik uzyskała wyróżnienie.

• „Sieradzer Sehenswürdigkeiten / Places worth visiting in Sieradz"

Grupa uczniów z klasy VII – Julia Berlińska, Maria Ośrodek, Oliwia Zawieja i Igor Drobnik - wywalczyła 4. miejsce w konkursie  „Sieradzer Sehenswürdigkeiten / Places worth visiting in Sieradz" organizowanym przez I LO im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu.

• GMINNY KONKURS PLASTYCZNY "SAMI SOBIE - JAK POMAGAĆ..."

Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży szkolnej „Sami sobie – Jak pomagać…” na plakat obrazujący sposoby radzenia sobie z trudnymi sprawami w rodzinie, środowisku, szkole itp. w ramach projektu "Sami Sobie”, który  objęty był honorowym patronatem Starosty Sieradzkiego i Wójta Gminy Sieradz. Nagrodę główną i jednocześnie I miejsce zdobyła Magdalena Sobieraj z klasy VII.

• 44. RAJD SZLAKIEM WALK NAD WARTĄ 1939r.

21 września 2019 r., odbył się pieszy 44 Rajd „Szlakiem walk nad Wartą 1939”, w trakcie którego odbyły się również dwa konkursy – konkurs piosenki patriotycznej oraz konkurs wiedzy historycznej, w którym reprezentowała nas uczennica klasy VII – Emilia Hołuj, zajmując III miejsce.