Strona główna

      • Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
        • Wiosna, wiosna...
          • Wiosna, wiosna...

            22 marca oddziały przedszkolne obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny. Dzieci wraz z wychowawcami przygotowały symboliczną Marzannę, którą można było podziwiać przed budynkiem szkoły. Od samego rana nie było miejsca na nudę. Zabawy z chusta animacyjną, ubieranie Marzanny, ognisko z kiełbaskami i pieczonymi w nim ziemniaczkami dostarczyły dzieciom wiele radości. Na koniec dnia przedszkolaki malowały piękne panie Wiosny, które zawisły na przedszkolnej gazetce. Uwielbiamy tak aktywne dni!
            Przedszkolaki z gupy 3-4 latków kolorowo zaprosiły Panią Wiosnę do przedszkola. Wspólne, kreatywne, wiosenne prace plastyczne i radosne zabawy przy wiosennych piosenkach dały wiele radości dzieciom. Po zabawie dzieci spędziły miło czas przy słodkim poczęstunku.

        • Filozoficzne sukcesy naszych uczennic
          • Filozoficzne sukcesy naszych uczennic

            Trzy uczennice klasy ósmej – Emilia Hołuj, Maria Ośrodek i Oliwia Zawieja – wzięły udział w XV Konkursie Filozofii Klasycznej „W poszukiwaniu prawdy o człowieku”. Celem konkursu jest zainteresowanie młodzieży filozofią jako „umiłowaniem mądrości” oraz przybliżenie uczniom wiedzy na temat człowieka w perspektywie filozofii klasycznej.

        • Akcja Góra Grosza
          • Akcja Góra Grosza

            Góra Grosza startuje!

            Przyłączcie się i razem usypmy 21. wielką Górę Grosza.

            Drodzy uczniowie, potrzebujemy Was, by pomagać dzieciom, które są w trudnej sytuacji i nie mieszkają z rodzicami. Dla nich zbierajmy Górę Grosza!

            To już XXI edycja Góry Grosza, do której również i w tym roku postanowiliśmy dołączyć jako społeczność szkolna. Pewnie zastanawiacie się, jak to zrobić „zdalnie”? Dla uczniów klas IV – VIII, którzy uczą się online, mamy pewną propozycję. Na pewno każdy z Was posiada w domu skarbonkę, słoik, pudełko, które na czas akcji może stać się miejscem wrzucania niezniszczonych monet. Po uzbieraniu pewnej kwoty, wybierzcie się do szkoły i zostawcie zebrane przez Was pieniążki. Przed wejściem do Naszej szkoły wystawiona została puszka, do której wrzucicie pieniążki. Zbiórka trwa do 31 maja.

        • Akcje charytatywne
          • Akcje charytatywne

            Szkolny Klub Wolontariusza "Pomocna Dłoń" ogłasza kolejne akcje charytatywne! Akcje mają zasięg ogólnopolski i organizowane są przez Fundacje Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio z Poznania. Nasza szkoła postanowiła dołączyć do akcji:​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

            - "Podaj mydło"

            - "Kup pan szczoteczkę"

        • Pasowanie na czytelnika
          • Pasowanie na czytelnika

            W poniedziałek 1 marca 2021r. najmłodsi uczniowie, uczęszczający do klasy pierwszej naszej szkoły, zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Gościem spotkania była pani dyrektor Anna Gołębiowska, która w swoim wystąpieniu zachęcała pierwszoklasistów do czytania.

            Podczas pierwszej części uroczystości dzieci obejrzały film o bibliotece, z którego dowiedziały się m.in. jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią.

        • Podziękowania dla Klubu Wolontariusza
          • Podziękowania dla Klubu Wolontariusza

            11 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego. Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza „Pomocna Dłoń” przygotowali kartki z życzeniami dla chorych pacjentów z DPS w Złoczewie, DPS w Sieradzu oraz pacjentom Szpitala Wojewódzkiego im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu oraz środowisku lokalnemu w Kościele w Dąbrowie Wielkiej.
            Niezmiernie miło nam jest poinformować, że otrzymaliśmy podziękowania od dyrektora DPS w Sieradzu - pani Aleksandry Gadomskiej, dyrektora DPS w Złoczewie pani Heleny Płóciennik - Wasiak oraz Szpitala w Sieradzu za przygotowanie i wręczenie kartek dla chorych.
            Każde piękne i ciepłe słowa skierowane pod adresem naszego Szkolnego Klubu Wolontariusza sprawiają nam ogromną radość. Wierzymy, że udział w akcjach charytatywnych jest bardzo ważny, bo uczy empatii i uwrażliwia, a przede wszystkim pomaga ludziom!

        • GMINNY KONKURS FOTOGRAFICZNY "WODNY ŚWIAT W OBIEKTYWIE"
          • GMINNY KONKURS FOTOGRAFICZNY "WODNY ŚWIAT W OBIEKTYWIE"

            SZKOŁA PODSTAWOWA IM. TEODORA GOŹDZIKIEWICZA W DĄBROWIE WIELKIEJ ZAPRASZA DO UDZIAŁU W GMINNYM KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM "WODNY ŚWIAT W OBIEKTYWIE".

            REGULAMIN:

            Cele konkursu:
            1. Rozwijanie zainteresowań wśród uczniów oraz popularyzacja ochrony przyrody;
            2. Kształtowanie umiejętności obserwacji otaczającej nas przyrody;
            3. Prowadzenie obserwacji w najbliższej okolicy ukierunkowanych na dostrzeganiu zmian środowiska;
            4. Rozwijanie wyobraźni, kreatywności uczniów, poprzez przedstwienia różnych ujęć tajemnic wody;
            5. Popularyzacja fotografii jako aktywnej i kreatywnej formy spędzania wolnego czasu;
            6. Rozwijanie wrażliwości poznawczych oraz indywidualnych zdolności twórczych;
            7. Prezentacja fotografii jako formy wyrazu artystycznego i wrażliwości estetycznej.

            Organizator:
            1. Szkoła Podstawowa im. Teodora Goździkiewicza w Dąbrowie Wielkiej
            • spdabrowawielka@wp.pl
            • tel. 43 8222190
            • www.spd

        • GMINNY KONKURS PLASTYCZNY "WODY KROPELKA – MOC WIELKA"
          • GMINNY KONKURS PLASTYCZNY "WODY KROPELKA – MOC WIELKA"

            SZKOŁA PODSTAWOWA IM. TEODORA GOŹDZIKIEWICZA W DĄBROWIE WIELKIEJ ZAPRASZA DO UDZIAŁU W GMINNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM "WODY KROPELKA – MOC WIELKA".

            REGULAMIN:
            Cele konkursu:
            1. Rozwijanie wśród uczniów umiejętności dostrzegania walorów przyrodniczych najbliższego
            otoczenia;
            2. Prowadzenie obserwacji w najbliższej okolicy ukierunkowanych na dostrzeganiu zmian
            środowiska;
            3. Rozwijanie wrażliwości poznawczych oraz indywidualnych zdolności twórczych;
            4. Kształtowanie umiejętności obserwacji otaczającej nas przyrody;
            5. Rozwijanie zainteresowań i popularyzacja ochrony przyrody w społeczeństwie.

            Organizator:
            1. Szkoła Podstawowa im. Teodora Goździkiewicza w Dąbrowie Wielkiej
            • spdabrowawielka@wp.pl
            • tel. 43 8222190
            • www.spdabrowawielka.edupage.org

            Zasady konkursu:
            1. Konkurs adresowany jest do uczniów klas V – VIII.

            2. Prace konkursowe oceniane są w dwóch kategoriach:
            • kategoria I: ucz

        • Miłość niejedno ma imię…
          • Miłość niejedno ma imię…

            Każdy człowiek na różnych etapach swojego życia odczuwa miłość. Różne mamy rodzaje miłości, różne jej przejawy. Prawdziwa miłość jest skierowana na drugiego człowieka, żeby go pocieszyć, pomóc w nieszczęściu bądź wesprzeć, gdy jest w potrzebie.

            Święty Walenty uczy nas prawdziwej miłości do drugiego człowieka, bezinteresownej, serdecznej, bez fałszu i obłudy.

        • Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe 2020/2021
          • Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe 2020/2021

            W roku szkolnym 2020/2021 na terenie województwa łódzkiego przeprowadzone zostały konkursy przedmiotowe dla uczniów szkół podstawowych klas IV - VIII z następujących przedmiotów:

            1)język polski,
            2)język angielski,
            3)język niemiecki,
            4)historia,
            5)matematyka
            6)fizyka,
            7)chemia,
            8)biologia,
            9)geografia

            W grudniu 2020r. odbywały się etapy szkolne Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Nasi uczniowie ochoczo i licznie przystępowali do udziału. Przygotowane przez organizatorów arkusze okazały się wymagające, lecz mimo to troje naszych uczniów z klasy VIII zakwalifikowało się do etapu rejonowego. Są to:

        • Dzień Bezpiecznego Internetu 2021
          • Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

            Tradycyjnie jak co roku, w lutym intensyfikujemy nasze działania dotyczące bezpiecznego korzystania z zasobów i usług sieciowych. Aktywność ta związana jest z obchodzonym Dniem Bezpiecznego Internetu.
            W szkole i na zajęciach zdalnych, nauczyciele podejmowali różne działania. Wychowawcy we wszystkich klasach poruszali tematykę bezpiecznego korzystania z Internetu. W klasach I-III uczniowie wzięli udział w tworzeniu plakatów, które można zobaczyć na zdjęciach.

        • Kartki dla chorego - finał akcji
          • Kartki dla chorego - finał akcji

            Światowy Dzień Chorego stał się wspaniałą okazją by przygotować dla chorych kolorowe kartki wraz z życzeniami. Udział uczniów w takich akcjach kształtuje przede wszystkim wrażliwość na potrzeby i cierpienia innych ludzi.

            Do akcji z dużym zaangażowaniem przyłączyli się uczniowie naszej szkoły : dzieci z grupy przedszkolnej 5-6 latków, klas I-III wraz z uczniami klas IV – VIII należącymi do Szkolnego Klubu Wolontariusza „Pomocna Dłoń”.

        • Bal karnawałowy w przedszkolu
          • Bal karnawałowy w przedszkolu

            2 lutego w grupie przedszkolnej 3-4 latków odbył się Bal Karnawałowy. Dzieci zaprezentowały cudownie, różnorodnie stroje przedstawiające ich ulubione bajkowe postacie. Z wielką ochotą uczesniczyły we wspólnych tańcach i zabawach. Uśmiechy nie znikały z buzi dzieci przez cały dzień. Wrażenia i emocje, które towarzyszyły maluszkom w tym dniu na pewno długo pozostaną w ich pamięci!

        • Woda bez tajemnic
          • Woda bez tajemnic

            29.01.2021 roku w naszej szkole gościliśmy Panie z Centrum Edukacji Ekologicznej „Źródła”w Łodzi, które przeprowadziły zajęcia warsztatowe zgodnie z założeniami programu ekologicznego „Woda bez tajemnic”. Program jest współfinansowany przez Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Zajęcia były przeprowadzone stacjonarnie w trzech grupach i obejmowały następującą tematykę: Niebieska planeta, Daleko do wody, Wpływ rolnictwa na wodę.

    • Projekty

      • Odnośnik: http://www.edupage.org
      • {#1508} 3
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • {#1508} 2
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
    • Data Godzina

      Niedziela 28.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • liczba odwiedzin: 1093333
      •                Dzwonki

        1. 7:45 – 8:30
        2. 8:40 – 9:25
        3. 9:35 – 10:20
        4. 10:30 – 11:15
        5. 11:35 – 12:20
        6. 12:25 – 13:10
        7. 13:15 – 14:00
        8. 14:05 – 14:50
         
             Świetlica szkolna pracuje 
               w godz. 7.00 - 16.15

    • Jadlospis_22.06-25.06.2026r.(1).pdf

       


      Życzymy smacznego!

       

       

       

       

       

       

    • ŚWIADCZENIE USŁUG STOMATOLOGICZNYCH

      Stomatologia.pdf

    • Sprawozdania finansowe jednostki znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Sieradz w zakładce Budżet, podatki - Sprawozdania z wykonania budżetu, www.ugsieradz.finn.pl

    • Administratorem danych osobowych uczniów jest Szkoła Podstawowa im. T.Goździkiewicza w Dąbrowie Wielkiej, Dąbrowa Wielka 19, 98-200 Sieradz Stanowisko Inspektora Ochrony Danych pełni p. Sebastian Łabowski,kontakt: kontakt@bezpieczne-dane.eu

    • SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW

      Nasza szkoła w akcji LIDL "Szkoły pełne talentów" – dołącz i wspieraj nas!

      Bezpośredni link do przekazywania Talenciaków naszej szkole:
      https://szkoly.lidl.pl/Talenciaki/daneSzkoly/45993