Strona główna

      • Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
          • KOMUNIKAT

            KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM.TEODORA GOŹDZIKIEWICZA W DĄBROWIE WIELKIEJ

            Szanowni Państwo w czasie ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych związanego z zagrożeniem epidemiologicznym nauka jest realizowana na odległość. Jest to czas, który stanowi wyzwanie dla nas wszystkich. To trudny czas dla uczniów, nauczycieli i rodziców oraz ogromna odpowiedzialność, jaka spoczywa na nas wszystkich za naukę, a przede wszystkim za bezpieczeństwo i zdrowie. Zaistniała sytuacja w trosce o zdrowie nasze i naszych najbliższych wymaga pełnej mobilizacji i współpracy, w imieniu swoim i nauczycieli proszę Państwa o wyrozumiałość i cierpliwość. Wszelkie wątpliwości i wskazówki związane z kształceniem na odległość możecie Państwo kierować do mnie na pocztę szkolną:

        • Wycieczka na Kręgielnię w Klubie Prorock w Sieradzu
          • Wycieczka na Kręgielnię w Klubie Prorock w Sieradzu

            W dniu 9 marca 2020r. 25 uczniów z klas 7. i 8. Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Wielkiej wzięło udział w wycieczce do Kręgielni w Sieradzu. Celem wycieczki była integracja zespołów klasowych, uczczenie Międzynarodowego Dnia Kobiet oraz doskonalenie techniki gry w kręgle. Przekazanie uczniom wiedzy z zakresu zasad tej dyscypliny sportu w tak atrakcyjnej formie, wpłynęło na nabycie przez nich nowych umiejętności. Dzięki wycieczce uczniowie rozbudzili poczucie wspólnoty i uczyli się zdrowej rywalizacji oraz zasad rywalizacji fair play.

        • Targi Edukacyjne
          • Targi Edukacyjne

            6 marca 2020 roku Szkoła Podstawowa Gminy Sieradz zmieniła się w centrum wydarzeń oświatowych. W hali tej szkoły odbyły się Targi Edukacyjne, których uczestnikami byli uczniowie klas ósmych z gminnych szkół. W czasie targów swoją ofertę zaprezentowało dwanaście różnych typów szkół, a wśród nich m.in. licea profilowane i ogólnokształcące, zespoły szkół zawodowych i technika. Mogliśmy dowiedzieć się, co poszczególne szkoły proponują nam – ósmoklasistom w nowym roku szkolnym 2020/2021, a ponadto przyjrzeć się pokrótce specyfice nauki każdej z nich.

        • Podziękowania dla Szkolnego Klubu Wolontariusza
          • Podziękowania dla Szkolnego Klubu Wolontariusza

            11 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego. Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza „Pomocna Dłoń” przygotowali kartki z życzeniami dla chorych pacjentów z Centrum Dializ Fresenius NephroCare w Sieradzu. Akcja miała służyć temu, aby pacjenci choć przez chwilę zapomnieli o rutynie szpitalnej, cierpieniu i chorobie. Opiekunowie Klubu Wolontariusza chcieli także uświadomić dzieciom to, że wśród nas są osoby cierpiące i potrzebujące pomocy. Niezmiernie miło nam jest poinformować, że otrzymaliśmy podziękowania za przygotowanie i wręczenie kartek. Poza oficjalnymi podziękowaniami, wszyscy wolontariusze otrzymali słodkie upominki. Każde piękne i ciepłe słowa skierowane pod adresem naszego Szkolnego Klubu Wolontariusza sprawiają nam ogromną radość. Wierzymy, że udział w akcjach charytatywnych jest bardzo ważny, bo uczy dostrzegać, że czasami blisko nas jest ktoś, kto ma takie same po

        • Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"
          • Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"

            W dniu 5 marca 2020r odbył się finał eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, zorganizowany przez Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Sieradzu. Miejscem konkursu była Szkoła Podstawowa Gminy Sieradz. Głównym celem turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 5 szkół gminnych. Naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice, wyłonione w wewnętrznych eliminacjach. Były to: Oliwia Mularczyk z kl. VIa, Weronika Bobińska kl. VIb, Magdalena Sobieraj kl. VII i Natalia Foriasz kl. VIII. Zadaniem wszystkich uczestników było rozwiązanie testu składającego się z 60 pytań. Wszystkie uczestniczki dobrze s

        • Warsztaty "Cuda z Recyklingu"
          • Warsztaty "Cuda z Recyklingu"

            03.03.2020 roku odbyły się kolejne warsztaty tym razem dla uczniów klas 0 – III oraz IV – VI. Dla klas 0-III- Cuda z recyklingu. Dzieci zobaczyły jak można ponownie wykorzystać odpady i jak z nich zrobić przedmioty codziennego użytku. Przekonały się jak dać odpadom nowe życie. Dla klas IV - VI przeprowadzono zabawy i gry o segregacji i recyklingu. Mega puzzle, rebusy i zagadki. Eko gra XXL planszowa. Gra XXL pamięć. Ponad to ze starych tekstyliów wykonano biżuterię dla chłopca i dla dziewczynki. Z materiałów recyklingowych i starych ścinków wykonamy breloki, broszkę. Na torbach wielokrotnego użytku uczniowie zrobili kolorowankę z grafiką i hasłami o prawidłową segregację odpadów. Zajęcia przeprowadzone zostały przez „Świat Przygód” w ramach Projektu Ekologicznego „ Młodzież i dzieci kontra śmieci” współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

        • Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny Eko - Planeta
          • Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny Eko - Planeta

            04.03. 2020 roku w naszej szkole poraz kolejny uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Eko – Planeta. Wszyscy uczestnicy pisali test konkursowy, który był przeprowadzony w czterech kategoriach konkursowych: „Maluch”- uczniowie klas III i IV 9 uczniów; „Młodzik” – uczniowie klas VI 7 uczniów ; „Adept” – uczniowie klas VII i VIII 12 uczniów; Test opracowany został przy współpracy z Katedrą Kształtowania Środowiska Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Dotyczył wiadomości z zakresu wiedzy o przyrodzie, biologii i ochronie środowiska, zgodnie z obowiązującym programem nauczania dla każdej kategorii wiekowej uczestników. Test był rozwiązywany metodą jednokrotnego wyboru, składa się z 30 pytań zamkniętych (1 punkt za dobrą odpowiedź) oraz pytania otwartego na temat oszczędzania wody, zanieczyszczeń i jej ochrony (od 0 do 8 punktów). P

        • XIV Międzyszkolny Konkurs "Mistrz pięknego czytania i recytacji"
          • XIV Międzyszkolny Konkurs "Mistrz pięknego czytania i recytacji"

            W dniu 3 marca 2020r po raz czternasty odbył się Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania i Recytacji zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Zbigniewa Świętochowskiego w Barczewie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźniu.
            Celem konkursu było propagowanie czytelnictwa, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych a także sprawdzenie umiejętności pięknego i płynnego czytania. Konkurs przeznaczony był wyłącznie dla uczniów klas III. Uczniowie recytowali z pamięci tekst oraz czytali fragment tekstu z dowolnego utworu z literatury pięknej dla dzieci i młodzieży. Tegoroczna edycja obejmowała tematykę "Przyroda i ekologia w poezji i prozie dla dzieci". W konkursie wzięło udział 5 szkół. Z naszej szkoły Aleksandra Skoczna zajęła III miejsce, natomiast Maja Drobnik uzyskała wyróżnienie. Dziewczynki do konkursu przygotowała wychowawczyni pani Elżbieta Śmigiera. Gratulujemy!

        • Konkurs  klasowy - Symbole, Tradycje i Zwyczaje Wielkanocne
          • Konkurs klasowy - Symbole, Tradycje i Zwyczaje Wielkanocne

            REGULAMIN KONKURSU

            Zasady konkursu:

            1. ORGANIZATOR KONKURSU:

            Organizatorem konkursu pt. „Symbole,Tradycje i Zwyczaje Wielkanocne" jest Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wielkiej.

            2. CEL KONKURSU

            - Utrwalenie wiedzy na temat tradycji i zwyczajów wielkanocnych
            -nauka przez zabawę
            - rozbudzanie zainteresowań uczniów
            -doskonalenie twórczej wyobrażni
            - doskonalenie umiejętności wokalnych , plastycznych i recytatorskich
            - rozwijanie umiejętności koncentracji uwagi
            - kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie

        • Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego
          • Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego

            Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który przypada na 21 lutego, przebiegały w tym roku w naszej szkole pod hasłem:

            „Źle mówić i pisać znaczy krzywdzić swoją mowę, tych którzy ją budowali”
            Janusz Korczak


            Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto ustanowione przez UNESCO w 1999 r. dla upamiętnia tragicznej śmierci pięciu studentów uniwersytetu w Dhace w Bangladeszu, którzy zginęli podczas demonstracji 21 lutego 1952 r., domagając się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Data ta ma przypominać o różnorodności językowej świata i potrzebie jej ochrony jako ważnej części dziedzictwakulturowego ludzkości.

        • Wyjazd na lodowisko
          • Wyjazd na lodowisko

            Pomimo, że trwa kalendarzowa zima, za oknem jej nie widać. Żeby choć na chwilę poczuć zimowy klimat, w dniu 20 lutego uczniowie klasy V i niektórzy uczniowie z klasy IV oraz w dniu 21 lutego uczniowie klasy VIa i VIb udali się na lodowisko SIRKA do Sieradza by nie tylko aktywnie spędzić czas w gronie przyjaciół, ale także doskonalić swoje umiejętności jazdy na łyżwach. Nie obyło się jednak bez upadków, czasem przydała się koleżeńska pomoc. Przez godzinę całe lodowisko było do naszej dyspozycji. Każdy jeździł jak umiał. Mogliśmy obserwować wzloty i upadki nowicjuszy i zaawansowanych łyżwiarzy. Zawsze towarzyszył wszystkim uśmiech. To była prawdziwa frajda, wszyscy bawili się znakomicie. Na zakończenie dzieci chętnie zjadły pizzę.

        • Cyfrowa edukacja
          • Cyfrowa edukacja

            Gmina Sieradz zaprasza mieszkańców na bezpłane szkolenia dotyczące podniesienia kompetencji cyfrowych. Szkolenia są kierowane dla mieszkańców gminy powyżej 25-tego roku życia i są bezpłatne. Tematyka jest różnorodna dostosowana dla rodziców, rolników lub przedsiębiorców. Chętni mogą już zapisywać się w Urzędzie Gminy Sieradz lub w sekretariacie naszej szkoły.

        • Dyskoteka
          • Dyskoteka

            Walentynki to dobra okazja do świętowania. W szkole 12 lutego odbyła się dyskoteka z okazji tego święta. Wszyscy miłośnicy tańca z wielką ochotą przybyli do szkoły, by w miłej atmosferze spędzić kilka kolejnych godzin na parkiecie.

    • Projekty

      • Odnośnik: http://www.edupage.org
      • {#1508} 3
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • {#1508} 2
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
    • Data Godzina

      Niedziela 28.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • liczba odwiedzin: 1093601
      •                Dzwonki

        1. 7:45 – 8:30
        2. 8:40 – 9:25
        3. 9:35 – 10:20
        4. 10:30 – 11:15
        5. 11:35 – 12:20
        6. 12:25 – 13:10
        7. 13:15 – 14:00
        8. 14:05 – 14:50
         
             Świetlica szkolna pracuje 
               w godz. 7.00 - 16.15

    • Jadlospis_22.06-25.06.2026r.(1).pdf

       


      Życzymy smacznego!

       

       

       

       

       

       

    • ŚWIADCZENIE USŁUG STOMATOLOGICZNYCH

      Stomatologia.pdf

    • Sprawozdania finansowe jednostki znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Sieradz w zakładce Budżet, podatki - Sprawozdania z wykonania budżetu, www.ugsieradz.finn.pl

    • Administratorem danych osobowych uczniów jest Szkoła Podstawowa im. T.Goździkiewicza w Dąbrowie Wielkiej, Dąbrowa Wielka 19, 98-200 Sieradz Stanowisko Inspektora Ochrony Danych pełni p. Sebastian Łabowski,kontakt: kontakt@bezpieczne-dane.eu

    • SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW

      Nasza szkoła w akcji LIDL "Szkoły pełne talentów" – dołącz i wspieraj nas!

      Bezpośredni link do przekazywania Talenciaków naszej szkole:
      https://szkoly.lidl.pl/Talenciaki/daneSzkoly/45993