Strona główna

      • Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
        • Majówka z Konstytucją - program tv
          • Majówka z Konstytucją - program tv

            W tym roku obchodzimy 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt z historii Polski, uczniowie naszej szkoły przygotowali występ o wymowie patriotycznej. Wcielili się w role dziennikarzy, ekspertów, pojawił się także król... Uczennice zaśpiewały piękne patriotyczne piosenki: „Witaj Majowa Jutrzenko” oraz ,,Znów wędrujemy" z repertuaru Grzegorza Turnaua.
            Zapraszamy do obejrzenia występu online z udziałem: Lidii Ośrodek, Magdaleny Macugi, Aleksandry Skocznej, Kai Woźniak, Leny Gotkowicz, Oliwii Zarudzkiej, Anny Ośrodek oraz Krzysztofa Hołuja. Występ przygotowały: pani Justyna Raj oraz pani Agnieszka Ośrodek.
            Dziękujemy uczniom za piękne zaprezentowanie się oraz rodzicom za pomoc.

        • Harmonogram powrotu uczniów do szkoły
          • Harmonogram powrotu uczniów do szkoły

            Drodzy uczniowie,
            W związku z poprawą sytuacji epidemicznej w kraju, przy zachowaniu reżimu sanitarnego będzie możliwy stopniowy powrót do stacjonarnej pracy szkół i placówek. Minister Edukacji i Nauki podpisał rozporządzenie w tej sprawie.
            Harmonogram powrotu do nauki stacjonarnej:
            - od 4 maja do zajęć w trybie stacjonarnym wracają wszystkie dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a w kolejnych tygodniach pozostali uczniowie.
            - od 17 maja uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych przechodzą na naukę w tzw. systemie hybrydowym (50 proc./50 proc.).
            - od 31 maja wszyscy uczniowie uczą się już stacjonarnie w szkołach i placówkach.

            Szczegółowe informacje dotyczące powrotu do nauki stacjonarnej można znaleźć na stronie internetowej:
            www.gov.pl .

        • Kwiecień miesiącem zdrowia!
          • Kwiecień miesiącem zdrowia!

            Kwiecień jest miesiącem zdrowia! Drugoklasiści w miesiącu marcu i kwietniu mieli zajęcia poświęcone tematyce zdrowia i bezpieczeństwa. Nasze zdrowie opiera się na trzech filarach: prawidłowym odżywianiu, aktywności fizycznej i badaniach profilaktycznych. Uczniowie p oznali wiele zasad dbania o zdrowie (m. in. zasady dbania o wzrok, zęby, zdrowy sen, bezpieczną jazdę na rowerze, bezpieczne korzystanie z komputera oraz zasady udzielania pierwszej pomocy w wypadkach), które opanowali pamieciowo. Odbyły się też pogadanki na temat znaczenia zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia na co dzień. W domu dzieci własnoręcznie lub z niewielką pomocą rodziców przygotowały zdrowe posiłki na śniadanie lub kolację. Na rysunkach uczniowie przedstawili zasady udzielania pierwszej pomocy w wypadkach.

        • „Cyberprzemoc wśród rówieśników – skutki oraz metody ochrony”.
          • „Cyberprzemoc wśród rówieśników – skutki oraz metody ochrony”.

            20 kwietnia uczniowie klasy IV naszej szkoły w czasie godziny z wychowawcą wzięli udział w zajęciach „Cyberprzemoc wśród rówieśników – skutki oraz metody ochrony”. Zajęcia te zostały prowadzone przez pana Mateusza Świątczaka – studenta Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku resocjalizacja.

            Celem zajęć było zwrócenie uwagi uczniów na zjawisko cyberprzemocy oraz uwrażliwienie ich na specyfikę problemu, związaną przede wszystkim z możliwymi konsekwencjami tego typu działań, zarówno dla ofiar, jak i sprawców. W czasie trwania lekcji uczniowie wspólnie wypracowywali reguły bezpiecznego i kulturalnego korzystania z sieci oraz zasady reagowania w sytuacjach cyberprzemocy.

        • Sukces Magdy w konkursie kaligraficznym.
          • Sukces Magdy w konkursie kaligraficznym.

            Magdalena Macuga, uczennica klasy VI, otrzymała wyróżnienie w międzypowiatowym konkursie kaligraficznym „Zapomniana sztuka pięknego pisania”, organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Sieradzu.

            Na konkurs nadesłano 315 rękopisów z 30 szkół, wykonanych wiecznym piórem i dowolnie zdobionych, tym bardziej docenić trzeba sukces Magdy. Cieszymy się razem z nią i gratulujemy.

        • Oliwia Zawieja laureatką!
          • Oliwia Zawieja laureatką!

            Za nami finał wojewódzki XV Konkursu Filozofii Klasycznej „ W poszukiwaniu prawdy o człowieku”, organizowanego pod patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty.

            Z radością przekazujemy informację, że uczennica klasa 8 OLIWIA ZAWIEJA zajęła w finale zaszczytne drugie miejsce i uzyskała tytuł LAUREATA.

            Oliwia i pozostali uczniowie zakwalifikowani do III etapu odpowiadali na trzy pytania zawarte w wylosowanym zestawie pytań.

        • AKCJA RADOSNE ZAJĄCZKI WIELKANOCNE
          • AKCJA RADOSNE ZAJĄCZKI WIELKANOCNE

            Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariusza „Pomocna Dłoń” w Dąbrowie Wielkiej przeprowadzili akcję RADOSNE ZAJĄCZKI WILEKANOCNE. Własnoręcznie wykonane zajączki cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Akcja zakończyła się wielkim sukcesem. Udało się zebrać kwotę w wysokości 1280zł. Kwota ta w całości zostanie przekazana na konto Najmłodszych Dzieci Hospicjum w Łodzi.

        • Przedstawienie Wielkanocne w wykonaniu oddziałów przedszkolnych i klas: I, II, III.
          • Przedstawienie Wielkanocne w wykonaniu oddziałów przedszkolnych i klas: I, II, III.

            Polska Wielkanoc to piekne tradycje, zwyczaje,obyczaje, które przypadają na czas budzącej się wiosny. Wielkanoc to czas Zmartwychwstania Pana Jezusa, którego symbolem jest Baranek Wielkanocny i pisanki jako symbol nowego życia.

            Dzieci i Uczniowie przy pomocy wychowawców przygotowały piękne występy z równie pięknymi strojami.

            Organizatorzy tego występu Panie: Alicja Stanisz, Kamila Szewc, Elżbieta Śmigiera bardzo dziękują za pomoc wychowawcom: Pani Aleksandrze Kiełbasie, Edycie Sowijak, Paulinie Żarneckiej, Ewie Masierowskiej, Agnieszce Ośrodek.
            Katecheta p. Alicja Stanisz dziękuje p. Elżbiecie Śmigiera i Kamili Szewc za przygotowanie swoich klas do występów.
            Dziękujemy też rodzicom i dzieciom, uczniom za ich zaangażowanie, aby to przedstawienie miało swój urok i sprawiło innym dużo rodości w czasie oglądania, do którego serdecznie zapraszamy!

        • Projekt „Woda bez tajemnic”
          • Projekt „Woda bez tajemnic”

            19.03.2021 r. w ramach projektu „Woda bez tajemnic” odbyło się spotkanie z przedstawicielem Sieradzkich Parków Krajobrazowych z Panią Karoliną Piasecką. Pani Karolina przeprowadziła zajęcia dla grupy uczniów
            I – III oraz dla oddziału przedszkolnego. Zapoznała uczniów z krótką historią Sieradzkich Parków Krajobrazowych. Dzieci dowiedziały się, że w 1989 roku władze województwa sieradzkiego powołały w rejonie Widawy, Burzenina i Konopnicy drugi obiekt o tym samym statusie – Park Krajobrazowy Międzyrzecza Warty i Widawki. W 1991 roku obydwa parki połączono w zespół, utworzono wspólny zarząd, a jego siedzibę przeniesiono do Sieradza, pod nazwą Dyrekcja Sieradzkich Parków Krajobrazowych. Załęczański Park Krajobrazowy w całości leży w obrębie historycznej Ziemi Wieluńskiej, natomiast Park Krajobrazowy Międzyrzecza Warty i Widawki, zarówno Ziemi Wieluńskiej, jak i Ziemi Sieradzkiej.

        • 726 611 611 Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
          • 726 611 611 Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

            Kiedy potrzebujesz pomocy i nie wiesz co zrobić?

            Zapytaj – kogoś z rodziny, nauczyciela, pedagoga szkolnego

            Jeśli nie chcesz to zawsze można zadzwonić.

            726 611 611 – Telefon Zaufania Dla Dzieci i Młodzieży - zadzwoń lub napisz, gdy coś Cię martwi, masz jakiś problem, nie masz z kim porozmawiać lub wstydzisz się o czymś opowiedzieć.

            Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku od godziny 15.00 - 18.00,
            czat w godzinach 18.00 - 21.00 oraz możliwość kontaktu opartego na pisaniu wiadomości (Snapchat i Messenger). Pomoc świadczona przez konsultantów Telefonu jest całkowicie bezpłatna.

            Samorząd Województwa Łódzkiego uruchomił Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży (RITZ). Infolinia stanowi wsparcie i pomoc w sytuacjach kryzysowych, które narastają wśród wielu młodychosób w okresie pandemii. Telefon (726 611 611) i czat (prowadzony w aplikacjiSnapchat i Mess

        • Projekt z ZUS
          • Projekt z ZUS

            Uczniowie klasy VII i VIII naszej szkoły wzięli udział w zajęciach w ramach akcji „Projekt z ZUS”, organizowanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

            „Projekt z ZUS” uczy młodzież, by być wzajemnie odpowiedzialnym wobec osób, które przynależą do innych pokoleń (solidaryzm społeczny); ubezpieczać się w czasie aktywności zawodowej i indywidualnie dbać o swoją emerytalną przyszłość. Wszystko po to, aby systematyczne budować świadomość młodego pokolenia o tym jak ważne są ubezpieczenia społeczne.

    • Projekty

      • Odnośnik: http://www.edupage.org
      • {#1508} 3
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • {#1508} 2
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
    • Data Godzina

      Niedziela 28.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • liczba odwiedzin: 1093332
      •                Dzwonki

        1. 7:45 – 8:30
        2. 8:40 – 9:25
        3. 9:35 – 10:20
        4. 10:30 – 11:15
        5. 11:35 – 12:20
        6. 12:25 – 13:10
        7. 13:15 – 14:00
        8. 14:05 – 14:50
         
             Świetlica szkolna pracuje 
               w godz. 7.00 - 16.15

    • Jadlospis_22.06-25.06.2026r.(1).pdf

       


      Życzymy smacznego!

       

       

       

       

       

       

    • ŚWIADCZENIE USŁUG STOMATOLOGICZNYCH

      Stomatologia.pdf

    • Sprawozdania finansowe jednostki znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Sieradz w zakładce Budżet, podatki - Sprawozdania z wykonania budżetu, www.ugsieradz.finn.pl

    • Administratorem danych osobowych uczniów jest Szkoła Podstawowa im. T.Goździkiewicza w Dąbrowie Wielkiej, Dąbrowa Wielka 19, 98-200 Sieradz Stanowisko Inspektora Ochrony Danych pełni p. Sebastian Łabowski,kontakt: kontakt@bezpieczne-dane.eu

    • SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW

      Nasza szkoła w akcji LIDL "Szkoły pełne talentów" – dołącz i wspieraj nas!

      Bezpośredni link do przekazywania Talenciaków naszej szkole:
      https://szkoly.lidl.pl/Talenciaki/daneSzkoly/45993