Jedną z najpiękniejszych tradycji naszej szkoły jest ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Ślubowanie pierwszoklasistów to wyjątkowy dzień, nie tylko dla uczniów, ale również dla ich rodziców i bliskich.
24 października uczniowie klasy I przybyli do szkoły w strojach galowych. W tym dniu dzieci zaprezentowały bogaty program artystyczny - pięknie śpiewały piosenki i recytowały wiersze. W występ były zaangażowane również uczennice ze starszych klas. Występ bardzo się podobał ich rodzicom oraz obecnej na uroczystości pani dyrektor- Annie Gołębiowskiej. I w końcu nadszedł oczekiwany, doniosły moment- akt pasowania na ucznia. Pani dyrektor kolorowym ołówkiem dokonała pasowania, a tym samym pierwszoklasiści zostali symbolicznie włączeni do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im.Teodora Goździkiewicza w Dąbrowie Wielkiej. Na zakończenie uroczystości wszyscy pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy od wychowawczyni - pani Pauliny Żarneckiej. Wspaniała uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Uroczystość ta na długo zostanie w pamięci wszystkich, ale szczególnie najważniejszych, bohaterów tego dnia, czyli uczniów klasy I.