Strona główna
Pierwszoklasiści na konkursie matematycznym
W dniu 11 czerwca 2026r. W Szkole Podstawowej Gminy Sieradz uczniowie naszej szkoły z klasy pierwszej: Alan Kolenda, Antonina Ośrodek i Oliwier Świniarski wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym "Łamigłówki bystrej główki".
Nasi reprezentanci rywalizowali z uczestnikami z sześciu szkół rozwiązując matematyczne zadania testowe. Nie udało się zdobyć miejsc na podium, ale Alan, Tosia i Oliwier wykazali się dość dobrym poziomem wiedzy matematycznej i umiejętnością logicznego myślenia. Otrzymali dyplomy i drobne nagrody książkowe. Gratulujemy uczniom i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.
💙🍄 Dzień Mamy i Taty w Wiosce Smerfów 🍄💙
12 czerwca nasza szkoła zamieniła się w niezwykłą, pełną radości Wioskę Smerfów. Mali Smerfowie przygotowali dla swoich ukochanych Mam i Tatusiów wyjątkowe przedstawienie, pełne śpiewu, tańca, uśmiechu i wzruszeń.
Na scenie nie zabrakło smerfnych przygód, kolorowych strojów i ogromnego serca, które przedszkolaki włożyły w swój występ.
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły poznawali tajemnice biblioteki
27 maja najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Wielkiej uczestniczyli w wyjątkowych zajęciach czytelniczych przeprowadzonych przez pracowników Gminnej Biblioteki Publicznej w Charłupi Małej. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, jak funkcjonuje biblioteka, poznały zasady zapisu oraz wypożyczania książek. Dużym zainteresowaniem cieszyło się głośne czytanie opowiadania o Fenku i jego pierwszej wizycie w bibliotece. Była to doskonała okazja do rozmowy o tym, jak należy dbać o książki i właściwie się z nimi obchodzić. Na zakończenie zajęć uczniowie mogli obejrzeć książki przywiezione przez bibliotekarki, a także porozmawiać o swoich czytelniczych zainteresowaniach. Serdecznie dziękujemy pracownikom Gminnej Biblioteki Publicznej w Charłupi Małej za przeprowadzenie ciekawych warsztatów oraz zaangażowanie w rozwijanie zainteresowań czytelniczych naszych uczniów. Mamy nadzieję, że
„Jak nie czytam, jak czytam”.
We wtorek o godz. 10.00 nasza szkoła włączy się w ogólnopolską akcję promującą czytelnictwo „Jak nie czytam, jak czytam”.
Spotkamy się w sali gimnastycznej lub (jeśli pogoda pozwoli) na dworze przy boisku za szkołą, aby wspólnie spędzić 30 minut z książką. Prosimy wszystkich uczniów o przyniesienie własnej książki, którą chcieliby w tym czasie czytać. Zapraszamy także chętnych do wzięcia udziału w akcji Rodziców.
Sukces naszych uczennic w Gminnym Konkursie Plastyczno-Literackim
Z radością informujemy o sukcesach uczennic Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Wielkiej w drugiej edycji Gminnego Konkursu Plastyczno-Literackiego, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Moja Mała Ojczyzna – legenda malowana i pisana”. Celem konkursu było kształtowanie poczucia tożsamości lokalnej oraz budowanie dumy z przynależności do swojej „Małej Ojczyzny”. W konkursie uczestniczyło 62 uczniów z pięciu szkół podstawowych z terenu Gminy Sieradz.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice, które osiągnęły znakomite wyniki:
Anna Ośrodek – I miejsce w kategorii prac literackich (klasy IV–VI),
Wiktoria Wiertelak – II miejsce w kategorii prac literackich (klasy VII–VIII),
Antonina Ośrodek – wyróżnienie w kategorii prac plastycznych (klasy I–III).
W konkursie uczestniczyły również: Anna Wojtysiak z klasy VIII,Wiktoria Piaseczna z klasy VI. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestniczkom. Jesteśmy
Warsztaty edukacyjne „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”
12 czerwca w naszej szkole odbyły się warsztaty edukacyjne dla uczniów klas VII i VIII, przeprowadzone przez pracowników Krajowej Administracji Skarbowej w ramach ogólnopolskiej akcji „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”.
Celem spotkania było zwiększenie świadomości młodzieży na temat zagrożeń związanych z hazardem oraz konsekwencji prawnych, finansowych i społecznych wynikających z uzależnienia od gier hazardowych. Uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę, poznać mechanizmy uzależnień oraz dowiedzieć się, jak unikać ryzykownych zachowań.
Wycieczka do Warszawy - 9 czerwca 2026r.
9 czerwca 2026 r. uczniowie klas I–V uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Program wyjazdu był bardzo bogaty i dostarczył wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.
Pierwszym punktem wycieczki było Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczniowie poprzez zabawę i doświadczenia mogli odkrywać tajemnice nauki oraz rozwijać swoją ciekawość świata. Następnie udali się na Stadion Narodowy, który wzbudził ogromne zainteresowanie wśród uczestników. Podczas zwiedzania uczniowie mieli okazję zobaczyć szatnie zawodników, poznać kulisy przygotowań sportowców do meczów oraz obejrzeć koszulki znanych piłkarzy i reprezentantów Polski. Wizyta pozwoliła poczuć atmosferę wielkich wydarzeń sportowych i była dla wielu osób jednym z najciekawszych punktów programu.
Obchody Międzynarodowego Dnia Ochrony Środowiska
8 czerwca 2026 r. w sali klasy pierwszej pierwszoklasiści dwukrotnie wystawili przedstawienie teatralne pod tytułem "Rozmowy o przyrodzie" dla uczniów klas 2-3, a następnie dla zerówki i oddziałów przedszkolnych. Było to osiem scenek, w których dzieci grały role pracowników Ligii Ochrony Przyrody i dzieci. Aktorzy wędrowali po wiosennej łące. Dzieci zadawały pytania ekologom odnośnie napotkanych, nieznanych im roślin i zwierząt. Widzowie mogli dzięki temu poszerzyć swoją wiedzę przyrodniczą. To było wielkie przeżycie szczególnie dla występujących pierwszoklasistów, mówiących z pamięci swoje role z użyciem rekwizytów.
Wycieczka 5-latków i 6-latków do Zoo w Borysewie
9 czerwca dzieci z grup 5-latków i 6-latków wybrały się na wycieczkę do Zoo w Borysewie. Podczas pobytu zwiedzały ogród zoologiczny spacerując jego alejkami oraz podróżując kolejką, co dostarczyło im wielu pozytywnych emocji. Przedszkolaki z zainteresowaniem obserwowały różnorodne gatunki zwierząt i chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami.
Wycieczka Książ-Karkonosze
W dniach 28, 29 maja uczniowie klas IV- VIII wybrali się na dwudniową wycieczkę w Karkonosze. Pierwszego dnia zdobyliśmy górę Chojnik z średniowiecznym zamkiem na szczycie i wieżą, z której rzuciła się Kunegunda a wieczorem wodospad Szklarki. Kolejnego dnia zwiedziliśmy Karpacz, Zamek Książ oraz obejrzeliśmy wystawę Karkonoskie Tajemnice- podziemną, multimedialną ekspozycję przedstawiającą legendarny, historyczny świat Karkonoszy oraz ich władcy- Ducha Gór. Opiekunami wycieczki byli: A. Bielecka, K. Owczarek, A. Kucińska.
Charytatywna zbiórka książek
Szkolny Klub Wolontariusza "Pomocna dłoń" zachęca wszystkich uczniów do przekazania niepotrzebnych, używanych (w dobrym stanie) książek dla dzieci. Książki te otrzymają pacjenci Ośrodka Rehabilitacyjno- Leczniczego w Rafałówce.
VII Międzypowiatowy Konkurs Piosenki Anglojęzycznej „ENGLISH TEEN VOICE”
VII Międzypowiatowy Konkurs Piosenki Anglojęzycznej „ENGLISH TEEN VOICE”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa Gminy Sieradz, odbył się 3 czerwca 2026r. Konkurs został organizowany w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie klas 1-3, klas 4-6 oraz klas 7-8. Do oceny wykonawców zostało powołane niezależne Jury, w składzie:- nauczyciel języka angielskiego, muzyk, gitarzysta zespołu After Hours – pan Jacek Kędzierski,- nauczycielka muzyki – pani Aneta Staińska,- gość specjalny - Igor Kowalski - półfinalista 12 edycji "The Voice of Poland".
„Skąd się biorą produkty ekologiczne?” - realizacja projektu edukacyjnego
W grupie 6-latków został zrealizowany projekt edukacyjny pt. „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”, którego celem było rozwijanie wiedzy dzieci na temat zdrowego odżywiania, ekologicznej żywności oraz kształtowanie zdrowych nawyków i postaw proekologicznych.Podczas realizacji projektu przedszkolaki uczestniczyły w wielu ciekawych zajęciach edukacyjnych, badawczych i praktycznych. Dzieci poznawały warzywa i owoce pochodzące z ekologicznych upraw, dowiedziały się, dlaczego warto jeść zdrowo oraz skąd pochodzą ekologiczne produkty spożywcze.Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia przyrodnicze „Od nasionka do rośliny”, podczas których dzieci sadziły rośliny i obserwowały ich wzrost w naszym zielonym kąciku. Nie zabrakło również działań kulinarnych - przedszkolaki przygotowywały zdrowe kanapki oraz kolorową sałatkę, ucząc się poprzez zabawę zasad zdrowego żywienia.Projekt był okazją do
Radosne obchody Dnia Dziecka w naszej szkole
1 czerwca w naszej szkole odbył się Festyn z okazji Dnia Dziecka. Był to czas pełen radości, uśmiechu i wspólnej zabawy, który zgromadził uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Na uczestników czekało wiele atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz wozów pożarniczych OSP Dębołęka połączony z konkurencjami sprawnościowymi. Dzieci miały niepowtarzalną okazję wcielić się w rolę strażaków i spróbować swoich sił w polewaniu wodą przy użyciu strażackiego sprzętu, co dostarczyło im mnóstwo radości, szczególnie w ciepły czerwcowy dzień. Uczniowie mogli również z bliska obejrzeć samochód ciężarowy TIR, wykonać kolorowe tatuaże, ozdobić fryzury barwnymi warkoczykami. Stanowisko z warkoczykami i tatuażami cieszyło się szczególnym zainteresowaniem najmłodszych uczestników festynu. Ważnym punktem programu był również pokaz tańca przygotowany przez dzieci pod opieką instruktorki z Paaro. Młodzi a
Kartki dla dzieci z oddziału pediatrycznego
,,Kiedy śmieje się dziecko,śmieje się cały świat."K.Korczak
Uczniowie na zajęciach regionalnych przygotowali kartki z życzeniami i własnoręcznie wykonali breloki - motyle . W ten sposób chcieli chociaż trochę dać radości dzieciom przebywającym na Oddziale Pediatrycznym w Wojewódzkim Szpitalu im Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu. Zostały przekazane upominki w ilości 40 szt.
Bukiety dla mam wykonane na zajęciach regionalnych
"W życiu dziecka matka jest pierwszą książka,z której się czyta".
J. Korczak
Uczniowie na zajęciach regionalnych
wykonali piękne bukiety dla swoich mam.
Pasowanie na czytelnika biblioteki w Szkole Podstawowej w Dąbrowie Wielkiej już za nami!
25 maja odbyła się uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej na czytelników szkolnej biblioteki. W wydarzeniu uczestniczyło 17 pierwszoklasistów wraz z wychowawcą. Był to ważny i pełen emocji dzień dla naszych najmłodszych uczniów, którzy oficjalnie dołączyli do grona czytelników biblioteki szkolnej.Pasowanie na czytelnika to szczególna chwila, która ma zachęcić dzieci do odkrywania świata książek, rozwijania wyobraźni oraz kształtowania nawyku czytania już od najmłodszych lat. Uczniowie dowiedzieli się, jak korzystać z biblioteki, jak dbać o książki oraz dlaczego warto sięgać po literaturę każdego dnia.Uroczystość poprowadziła pani bibliotekarka, która wprowadziła dzieci w niezwykły świat książek i czytelniczych przygód. Oficjalnego pasowania dokonała Pani Dyrektor, gratulując pierwszoklasistom i życząc im wielu niezapomnianych chwil spędzonych z książką.Całe wydarzenie przebiegało
Sukces naszych uczennic w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim ,,Jan Paweł II"
26 maja 2026 roku uczennice naszej szkoły wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Jan Paweł II”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Gminy Sieradz im. Jana Pawła II. Celem konkursu była popularyzacja literatury i wiedzy o Janie Pawle II, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz uczczenie pamięci Papieża Polaka.
Data Godzina
Sobota 27.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych
- liczba odwiedzin: 1090381
Dzwonki
- 7:45 – 8:30
- 8:40 – 9:25
- 9:35 – 10:20
- 10:30 – 11:15
- 11:35 – 12:20
- 12:25 – 13:10
- 13:15 – 14:00
- 14:05 – 14:50
Świetlica szkolna pracujew godz. 7.00 - 16.15
UBEZPIECZENIE 2025/26
1. Zakres ubezpieczeniaoferta.pdf
Oswiadczenie__Ubezpieczonego_Oswiata.pdf
OWU_Compensa_Oswiata.pdf
zakres_polisy_2025_2026.pdf
oswiadczenie_indywidualne(2).docx2. Dziecko w sieci
Dziecko_w_sieci.pdfRekrutacja
Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i klasy I
na rok szkolny 2026/2027
Sprawozdania finansowe jednostki znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Sieradz w zakładce Budżet, podatki - Sprawozdania z wykonania budżetu, www.ugsieradz.finn.pl
Nabór do szkół średnich
Administratorem danych osobowych uczniów jest Szkoła Podstawowa im. T.Goździkiewicza w Dąbrowie Wielkiej, Dąbrowa Wielka 19, 98-200 Sieradz Stanowisko Inspektora Ochrony Danych pełni p. Sebastian Łabowski,kontakt: kontakt@bezpieczne-dane.eu
SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW
Nasza szkoła w akcji LIDL "Szkoły pełne talentów" – dołącz i wspieraj nas!
Bezpośredni link do przekazywania Talenciaków naszej szkole:
https://szkoly.lidl.pl/Talenciaki/daneSzkoly/45993