9 listopada 2022r. w Szkole Podstawowej nr 9 im.Władysława Łokietka w Sieradzu odbył się Międzyszkolny Konkurs Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej. Celem konkursu było wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez formy aktywności artystycznej, zachęcanie do wspólnych, ponadpokoleniowych muzycznych spotkań, prezentacja umiejętności wokalnych, przywrócenie naszej zbiorowej pamięci, niektórych zapomnianych już, polskich pieśni patriotycznych, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju oraz podniesienie świadomości narodowej.
Soliści oraz duety występowali w II kategoriach wiekowych: uczniowie klas IV – VI oraz uczniowie klas VII – VIII.
Uczestników było ponad 20, m.in. uczniowie ze szkoły we Wągłczewie, SP 4 w Sieradzu, SP 1 w Sieradzu, SP 6 w Sieradzu, SP 9 w Sieradzu oraz uczniowie naszej szkoły.
Niezmiernie miło nam poinformować, że w kategorii wiekowej klasy VII - VIII, Magdalena Macuga z klasy VIII zajęła I miejsce. Magda zaśpiewała piosenkę „Znów wędrujemy”.
II miejsce, w tej samej kategorii, zajął Patryk Piotrowski z klasy VII śpiewając piosenkę „Niech się Pani pomodli”.
W kategorii klas IV – VI, duet w składzie Oliwia Zarudzka i Kaja Woźniak z klasy IV uplasowały się na III miejscu wykonując utwór „Deszcze, jesienny deszcz”.
Naszą szkołę reprezentowały także uczennice z klasy VI: Aleksandra Skoczna, Maja Drobnik, Dagmara Górna - Michno i Oliwia Chutek.
Serdecznie gratulujemy!!!!
Maja Drobnik, Aleksandra Skoczna klasa VI - "Serce w plecaku"
Patryk Piotrowski klasa VII - "Niech się Pani pomodli"
Oliwia Zarudzka, Kaja Woźniak klasa IV - "Deszcze, jesienny deszcz"
Magdalena Macuga klasa VIII - "Znów Wędrujemy"