KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM.TEODORA GOŹDZIKIEWICZA W DĄBROWIE WIELKIEJ
Szanowni Państwo w czasie ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych związanego z zagrożeniem epidemiologicznym nauka jest realizowana na odległość. Jest to czas, który stanowi wyzwanie dla nas wszystkich. To trudny czas dla uczniów, nauczycieli i rodziców oraz ogromna odpowiedzialność, jaka spoczywa na nas wszystkich za naukę, a przede wszystkim za bezpieczeństwo i zdrowie. Zaistniała sytuacja w trosce o zdrowie nasze i naszych najbliższych wymaga pełnej mobilizacji i współpracy, w imieniu swoim i nauczycieli proszę Państwa o wyrozumiałość i cierpliwość. Wszelkie wątpliwości i wskazówki związane z kształceniem na odległość możecie Państwo kierować do mnie na pocztę szkolną:
spdabrowawielka@wp.pl
Jednocześnie informuję, że w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkoły tj. w okresie do 10 kwietnia 2020 r. zgodnie z nowymi przepisami Ministerstwa Edukacji Narodowej nauka będzie odbywać się z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Nauka zdalna oparta będzie na realizacji treści z podstawy programowej kształcenia ogólnego, zgodnie z wytycznymi Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
Materiały do pracy w domu przekazywane będą uczniom za pomocą dziennika elektronicznego w zakładce zadania domowe wg. obowiązującego tygodniowego planu zajęć. Natomiast karty pracy przesyłane będą na e-mail ucznia/rodzica.
Za pośrednictwem e-dziennika odbywać się będzie również bieżący kontakt oraz konsultacje nauczyciela z rodzicami i uczniami.
Nowa forma nauki – kształcenie na odległość wymaga od uczniów, rodziców oraz nauczycieli wspólnego wypracowania metod wspierających naukę. Dlatego będę wdzięczna za wszelkie informacje i Państwa opinie.
Poniżej załączam link do nowych regulacji prawnych na temat zasad prowadzenia nauczania na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych:
https://www.gov.pl/web/edukacja/ksztalcenie-na-odleglosc--nowe-regulacje-prawne
O szczegółach będą Państwo informowani na bieżąco poprzez dziennik elektroniczny oraz za pośrednictwem ustalonych z wychowawcami form komunikacji.
Z poważaniem
Dyrektor Szkoły
Anna Gołębiowska