Od 20.09.2019 r. do 26.09.2019 r. w szkole zgodnie z harmonogramem zostały podjęte różne działania, które odbywały się pod hasłem; "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!"
Podjęliśmy działania, dzięki którym nauczyliśmy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a w konsekwencji dzięki temu nie będziemy zaśmiecać ani w takim stopniu jak dotąd zużywać i niszczyć środowiska.
Spotkanie w lesie z Panem Leśniczym Szkółkarzem i krótka pogadanka uświadomiła nam, jak ważne jest segregowanie śmieci dla całej przyrody. Zebraliśmy sześć worów różnych odpadów. Nie zapomnieliśmy o najbliższym otoczeniu, sprzątaliśmy boisko szkolne, teren wokół szkoły oraz przydrożne rowy. Dużym zaangażowaniem cieszyła się akcja zbierania plastikowych nakrętek, baterii i zużytych telefonów komórkowych. Nakrętki przekazaliśmy Klubowi Wolontariatu „Pomocna Dłoń”, baterie i telefony zostaną przekazane odpowiednim instytucjom.
Młodsi uczniowie wykonali piękne plakaty na temat: „Segreguj z nami”. W klasach IV – VIII. Przeprowadzono pogadanki: „Śmieci segregujesz ziemię ratujesz”. Na zakończenie całego przedsięwzięcia uczniowie z każdej klasy napisali wiersz „Segregujesz ratujesz środowisko”. Wszystkie prace zostały zaprezentowane na korytarzu szkolnym dziękujemy wszystkim za wkład pracy i zaangażowanie. Akcja nie skończyła się tak naprawdę, bo My uczniowie o nasze środowisko dbamy przez cały rok.