18 stycznia 2024 roku uczniowie klasy V uczestniczyli wraz z wychowawcą B. Modrzejewską w wycieczce do Teatru Muzycznego w Łodzi.
Uczniowie obejrzeli spektakl w formie musicalu, który powstał na podstawie jednej z najpopularniejszych powieści Wiktora Hugo. „Nędznicy” wystawieni na deskach łódzkiego teatru to ukazane na tle burzliwego okresu francuskiej historii, zamętu powstania 1832 roku, dramatyczne losy bohaterów, przede wszystkim zbiegłego więźnia Jeana Valjeana, którego ściga bezkompromisowy inspektor Javert Valjean. Skazany za kradzież chleba uciekinier, doświadcza na wolności duchowej przemiany. Rozpoczyna nowe życie, opiekuje się osieroconą dziewczynką, ale nie może uciec od przeszłości. Sztuka ta to musical wszech czasów, niemal wszystkie piosenki stały się przebojami, a przedstawienie zdobyło wiele nagród, m.in. statuetkę – kołyska Newtona w Plebiscycie Energia Kultury, w kategorii najważniejsze wydarzenie kulturalne w Łodzi.
Uczniowie dzięki wycieczce podnieśli kompetencje kulturalne w zakresie odbioru przedstawienia i zachowania w teatrze oraz mieli możliwość obcowania ze sztuką wysoką.