Strona główna
Konkurs " Włączmy się do wspólnego działania - razem przeciw AIDS "
W dniu 28.11.2024r odbyła się jubileuszowa, 10 edycja konkursu " Włączmy się do wspólnego działania - razem przeciw AIDS " organizowanego przez Łódzki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża we współpracy z Wydziałem Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, pod honorowym patronatem Wojewody Łodzkiego, Marszałka Województwa Łódzkiego oraz Łódzkiego Kuratora Oświaty.
Z naszej szkoły w etapie wojewódzkim wzięły udział: Maja Drobnik i Aleksandra Skoczna z klasy VIII. Dziewczyny osiągnęły wysokie wyniki ( Maja Drobnik-60%, a Aleksandra Skoczna-51% poprawnych odpowiedzi) w rywalizacji z młodzieżą z 45 szkół podstawowych i średnich z naszego województwa.
Projekt „English jest fun-tastyczny”
Przed kolejnym zadaniem z projektu „English jest fun-tastyczny” stanęli tym razem uczniowie z klasy I, którzy na lekcji języka angielskiego wykonali piąte zadanie projektowe pt. „Picture Dictionary”.
Zadanie polegało na stworzeniu słownika obrazkowego, w którym za pomocą obrazka kryje się definicja słowa angielskiego. Każdy pierwszoklasista wykonał ilustrowany słownik tematyczny do rozdziału „Toys” czyli zabawki, których nazwy dzieci poznawały na lekcjach.
Andrzejki w klasie V
27 listopada uczniowie klasy V mieli okazję wziąć udział w tradycyjnych Andrzejkach. Uczniowie uczestniczyli w różnorodnych wróżbach, które zapewniały przede wszystkim świetną zabawę. Buty, imię przyszłego małżonka czy żony, przyszły zawód, data urodzin to tylko niektóre z atrakcji, które pozwoliły uczniom na chwilę przenieść się do tajemniczego świata wróżb.
Wycieczka do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Sieradzu
Dnia 26.11.2024 r. Klasa 0 i klasa I pojechały do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Sieradzu. Dzieci zapoznały się z systemem funkcjonowania PSZOK-u i utrwaliły zasady segregacji śmieci. Największe wrażenie na dzieciach zrobił smok Pszok i makieta przedstawiająca całą działalność. Na zakończenie dzieci w formie zabawy same segregowały odpady i w nagrodę otrzymały Łosie Czystosie. To była bardzo ciekawa lekcja ekologii.
Światowy Dzień Pluszowego Misia
Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym.Z tej okazji w dniu 25.11.2024r. przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach "Światowego Dnia Pluszowego Misia". Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim "milutkim przyjacielem". Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, różowe, białe itd. Wszystkie były śliczne i wyjątkowe. W tym wesołym dniu przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami.Ten wyjątkowy dzień był pełen uśmiechu i radości. Dzieci były szczęśliwie, iż mogły spędzić tyle czasu ze swoimi pluszowymi ulubieńcami oraz pokazać ich swoim koleżankom i kolegom z grupy.
Akcja czytania książek przedszkolakom
W miniony piątek sala nr 10 stała się miejscem pełnym literackiej magii!
Uczniowie starszych klas, pod okiem pani Natalii Jatczak i bibliotekarki Barbary Modrzejewskiej wzięli udział w spotkaniu, podczas którego czytali książki przedszkolakom z grupy 4-5 latków. Tym razem dzieci miały okazję poznać bohaterów uwielbianych przez małych (i dużych!) czytelników – Żabka i Ropucha z książki "Wszystkie przygody Żabka i Ropucha" autorstwa Arnolda Lobela.
Legenda o Dębie Teodorze
W minionym roku szkolnym piętnaścioro uczniów z klasy III i IV Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Wielkiej uczestniczyło w zajęciach innowacyjnych pt. „Dąb Teodor w animowanej legendzie zaklęty”. Pod opieką pani Ewy Masierowskiej, nauczycielki plastyki, i pani Barbary Modrzejewskiej, nauczycielki języka polskiego i bibliotekarki, dzieci nie tylko napisały własną legendę o lokalnym pomniku przyrody – dębie Teodorze, ale także stworzyły unikatową animację poklatkową, opowiadającą tę historię. Podczas dodatkowych zajęć uczniowie poznawali zasady pisania legend oraz tajniki tworzenia filmów animowanych. Dzieci miały możliwość wcielenia się w role twórców, rozwijając swoje talenty literackie i plastyczne oraz umiejętności techniczne. Innowacja zakończyła się montażem animacji, którą obejrzeliśmy po raz pierwszy w czasie święta 25-lecia nadania szkole imienia. Projekcja spotkała się z przychylności
Nasza uroczystość w lokalnych mediach
Naszą uroczystość 40 rocznicy śmierci patrona Teodora Goździkiewicza, 25 lecia nadania szkole imienia oraz 5 lecia nadania sztandaru relacjonowały lokalne media, którym bardzo serdecznie dziękujemy za przybycie, zainteresowanie historią naszej szkoły, propagowanie jej patrona "piewcy Sieradczyzny" -Teodora Goździkiewicza oraz współpracę i życzliwość, na które zawsze możemy liczyć.
Święto Szkoły, które na długo pozostanie w naszej pamięci...
Tegoroczny 20 listopada był dniem szczególnym dla całej społeczności szkolnej, bowiem obchodziliśmy 40. rocznicę śmierci pisarza, 25-lecie nadania szkole imienia Teodora Goździkiewicza oraz 5-lecie nadania szkole sztandaru. Pani Dyrektor – Anna Gołębiowska w swoim przemówieniu powitała przybyłych gości. Na początku uroczystej akademii wprowadzono poczty sztandarowe szkół gminnych, został odśpiewany hymn szkoły, uczczono pamięć Patrona minutą ciszy, a przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zapalili znicz pod tablicą pamiątkową pisarza.
"Lekcje z Twórcą Ludowym"
W ramach II edycji programu pod nazwą "Lekcje z Twórcą Ludowym" ogłoszonego przez Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi finansowanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. uczniowie z klas I-VIII oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych mogły podziwiać występy Zespołu Obrzędowego "Chojne". Występy były okazją do zapoznania się z sieradzkimi tańcami ludowymi oraz zatańczenia "chodzunygo", "owijoka" oraz "polki". Uczniowie mogli zapoznać się ze strojami ludowymi oraz krótką historią zespołu.
WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU ŁADNEGO PISANIA ,,MISTRZ KALIGRAFII”
Z okazji Święta Patrona Szkoły - Teodora Goździkiewicza uczniowie klas II – VIII mieli możliwość wzięcia udziału w SZKOLNYM KONKURSIE ŁADNEGO PISANIA ,,MISTRZ KALIGRAFII’’.
Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych, a uczniowie biorący w nim udział mieli za zadanie pięknie przepisać piórem lub długopisem fragment prozy Teodora Goździkiewicza. Jury - pani Joanna Mikołajczyk oraz pani Katarzyna Nogala przyznały następujące miejsca:
Dzień Życzliwości
Z okazji dnia życzliwości, który miał dziś miejsce samorząd uczniowski obdarował wszystkich uczniów oraz pracowników szkoły miłym słowem oraz uśmiechem 😁 W tym szczególnym dniu życzymy wszystkim mnóstwa uśmiechu na ten i każdy inny dzień! Bądźmy dla siebie życzliwi...
8
Świąteczna zbiórka dla Pacjentów z Oddziału Psychiatrycznego w Warcie
Szkolny Klub Wolontariusza ,,Pomocna Dłoń” tym roku również przyłącza się do świątecznej zbiórki dla Pacjentów z Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży Centrum Psychiatrycznego w Warcie. Zbieramy: maskotki (nowe lub używane, ale wyprane i niezniszczone) oraz kolorowanki.
Zbiórkę prowadzimy w szkole do 15 grudnia 2024 r.
Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny pt. "Prawa dziecka przestrzegamy i piękny świat wokół siebie mamy".
Rozstrzygnięcie Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego pt. "Prawa dziecka przestrzegamy i piękny świat wokół siebie mamy".
W kategorii wiekowej 3-4 latki III miejsce zajęła Lena Kolenda z grupy 4-5 latków.
W kategorii wiekowej 5-6 latki III miejsce zajął Alan Kolenda z grupy 6-latków.
Wyróżnienie otrzymał: Jan Konik z grupy 6-latków.
Konkurs świąteczny "EkoChoinka"
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie na choinkę przestrzenną wykonaną z wykorzystaniem różnego rodzaju materiałów wtórnych i naturalnych np. butelek plastikowych, kartonów, drewna, słomy, itp.
Wyjazd do centrum języka angielskiego Sherlock
W dniu 15 listopada uczniowie klas: II, III, IV pod opieką p. A. Bieleckiej i p. K. Szewc wzięli udział w zajęciach organizowanych przez centrum języka angielskiego Sherlock w Sieradzu. Szkoła prowadzi zajęcia licencjonowaną metodą Leo English, korzysta z robota edukacyjnego EMYS, realizuje program National Geographic Learning. Uczniowie, podzieleni na 3 grupy, bawili się świetnie na warsztatach prowadzonych przez lektorów, przyswajając mnóstwo nowych słów z języka angielskiego.
Konkursy świąteczne z języka angielskiego!
Serdecznie zapraszamy uczniów klas I- IV do udziału w konkursie języka angielskiego, w którym należy wykonać świąteczną skarpetę (technika, materiały- dowolne). Na każdej z nich muszą być umieszczone świąteczne życzenia w jęz. angielskim. Podpisane prace należy złożyć do 10.12.2024.
Uczniów klas V-VIII zapraszamy natomiast do wykonania prezentacji multimedialnej na temat zwyczajów bożonarodzeniowych w wybranym przez siebie kraju anglojęzycznym (np. Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Kanada, Australia itd.- min. 8 slajdów). Prezentacje należy dostarczyć do 6 grudnia.
Sukces wokalny Oliwii
Z dumą informujemy, że uczennica naszej szkoły Oliwia Piaseczna z klasy V zajęła II miejsce w Festiwalu Piosenki ŚpiewaSię 2024 (konkurs wokalny dla dzieci i dla młodzieży reprezentujących szkoły/domy kultury z całego terenu powiatu sieradzkiego). Oliwia startowała w kategorii wiekowej dla uczniów klas V - VIII szkół podstawowych i zaśpiewała piosenkę „Żywioły".
XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
W miniony piątek, 15 listopada obchodziliśmy w naszej szkole XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Głównym celem tej akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób.W klasach IV-VIII zostały przeprowadzone konkursy pozwalające wyłonić klasowych Mistrzów Tabliczki Mnożenia. Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę rozwiązując przykłady na czas. Każdy uczestnik, który poprawnie rozwiązał wszystkie przykłady, otrzymał odznakę eksperta tabliczki mnożenia. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem.Uczniowie klas młodszych - I-III również zostali włączenie w światową akcję. Ich zadaniem było znalezienie drogi w labiryncie do Sowy Mądrej Głowy, rozwiązywanie zagadek i sekwencji logicznych oraz upiększenie wspomnianej Sowy, która widnieje na logo światowej akcji.Czekamy na XV edycj
Data Godzina
Sobota 27.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych
- liczba odwiedzin: 1091717
Dzwonki
- 7:45 – 8:30
- 8:40 – 9:25
- 9:35 – 10:20
- 10:30 – 11:15
- 11:35 – 12:20
- 12:25 – 13:10
- 13:15 – 14:00
- 14:05 – 14:50
Świetlica szkolna pracujew godz. 7.00 - 16.15
UBEZPIECZENIE 2025/26
1. Zakres ubezpieczeniaoferta.pdf
Oswiadczenie__Ubezpieczonego_Oswiata.pdf
OWU_Compensa_Oswiata.pdf
zakres_polisy_2025_2026.pdf
oswiadczenie_indywidualne(2).docx2. Dziecko w sieci
Dziecko_w_sieci.pdfRekrutacja
Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i klasy I
na rok szkolny 2026/2027
Sprawozdania finansowe jednostki znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Sieradz w zakładce Budżet, podatki - Sprawozdania z wykonania budżetu, www.ugsieradz.finn.pl
Nabór do szkół średnich
Administratorem danych osobowych uczniów jest Szkoła Podstawowa im. T.Goździkiewicza w Dąbrowie Wielkiej, Dąbrowa Wielka 19, 98-200 Sieradz Stanowisko Inspektora Ochrony Danych pełni p. Sebastian Łabowski,kontakt: kontakt@bezpieczne-dane.eu
SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW
Nasza szkoła w akcji LIDL "Szkoły pełne talentów" – dołącz i wspieraj nas!
Bezpośredni link do przekazywania Talenciaków naszej szkole:
https://szkoly.lidl.pl/Talenciaki/daneSzkoly/45993