• Świat zmysłów
          Przedszkolaki z grupy 5-6 Latków poznawały świat zmysłami. Węch, dotyk, wzrok, słuch pozwoliły na rozpoznawanie darów ziemi. Było mnóstwo fantastycznej zabawy.

Bal Karnawałowy
          2 lutego w grupie przedszkolnej 3-4 latków odbył się Bal Karnawałowwy. Dzieci zaprezentowały cudownie, różnorodnie stroje przedstawiające ich ulubione bajkowe postacie. Z wielką ochotą uczesniczyły we wspólnych tańcach i zabawach. Uśmiechy nie znikały z buzi dzieci przez cały dzień. Wrażenia i emocje, które towarzyszyły maluszkom w tym dniu na pewno długo pozostaną w ich pamięci!

Dzień Babci i Dziadka
          21 i 22 stycznia to wyjątkowy dzien- Dzień naszych babć i dziadków. Z tej okazji przedszkolaki z grupy 5-6 Latków przygotowały krótki występ, chcąc podziękować swoim najbliższym babciom i dziadkom za mnóstwo pozytywnych chwil, za oddanie oraz wielkie serce. Wychowawcy również przyłączają się do życzeń- żyjcie w zdrowiu wiele, wiele lat!

Zimowe zabawy
          Tegoroczna zima płata nam figle, raz jest ciepło, a raz mroźno. Dlatego korzystając z okazji postanowiliśmy pobawić się na śniegu w naszym szkolnym ogrodzie. Dzieci z grup przedszkolnych oddały się zimowemu szaleństwu, chętnie lepiąc bałwana, rzucając śnieżkami do siebie. Pogoda była trochę mroźna, ale nikomu to nie przeszkadzało, bo dzieci wiedzą, że zabawy na świeżym powietrzu to świetna rozrywka. Z czerwonymi noskami i z uśmiechem wróciliśmy do sali przedszkola. Było mroźnie, ale wesoło i radośnie.

Mikołajki
          4 grudnia przedszkolaki miały przyjemność gościć Świętego Mikołaja!!! Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niej starannie. Z tej okazji przygotowały dla przybysza mikołajkową piosenkę oraz znakomite nastroje. Z przyjemnością przyjęły zasłużone prezenty i poczęstunek w postaci słodkości od rodziców.

Bal Andrzejkowy
          27 listopada w grupie 5-6 Latków odbył się Bal Andrzejkowy. Dzieci uczestniczyły w różnorakich wróżbach, poznały imiona miłości życia, zawody jakie będą wykonywac oraz co ich spotka w niedalekiej przyszłości. Zabawę uświetniły piękne stroje i świetna zabawa przy muzyce.

Dzień Pluszowego Misia
          25 listopada dzieci z oddziału 5-6 Latków obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Poznały misie jako zwierzęta oraz jako postacie z bajek. Ogrom zabawy dostarczyły zabawy przy muzyce, oczywiście o misiach. Każdy przedstawił grupie swojego ulubionego pluszaka. Zwieńczeniem dnia było wykonanie prac plastycznych w postaci kolorowanki oraz maseczki misia. Dzieciaki były bardzo zadowolone.

Wyjście na cmentarz
          Dnia 29.10.2020 r. przedszkolaki z grupy 5-6 latków odwiedziły miejscowy cmentarz. W ramach kultywowania tradycji z okazji dnia Wszystkich świętych dzieci zapaliły znicze na grobach mniej zadbanych. Przy okazji spaceru mogliśmy podziwiać piękną złotą jesień.

Sałatki owocowe
          Na zajęciach samodzielnie przygotowaliśmy pyszną, kolorową i witaminową sałatkę owocową. Taka witaminowa przekąska jest alternatywą dla słodyczy, które tak bardzo lubimy. Wszyscy mieliśmy soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki, potem ubraliśmy fartuszki, w których wyglądaliśmy jak prawdziwi kucharze. Chętnie kroiliśmy jabłka, kiwi, banany, winogrono i pomarańcze, a potem ze smakiem wszystko zjedliśmy. Było pysznie, kolorowo i zdrowo!