• WODA BEZ TAJEMNIC

Szkoła Podstawowa im. Teodora Goździkiewicza w Dąbrowie Wielkiej otrzymała dofinansowanie z WFOŚiGW w Łodzi w
           kwocie 23122,00 złotych na program Edukacja Ekologiczna w Szkołach i Przedszkolach w roku szkolnym 2020/2021.

Osoba odpowiedzialna za organizację, realizację i rozliczenie projektu – Anna Gołębiowska. Osoba koordynująca, odpowiedzialna za planowanie i realizację zadania – Urszula Ograbek. Osoby współodpowiedzialne przy realizacji projektu – Ewa Masierowska, Paulina Żarnecka, Anna Chwiałkowska.

W ramach programu realizowane są:

1.
          Wycieczki:

• Wycieczka do Jeziorska i Uniejowa - poznanie przyczyn tworzenia zbiorników retencyjnych oraz sposobów wykorzystania sztucznych zbiorników wodnych oraz zaobserwowanie jak pozyskuje się energię ze źródeł odnawialnych.
          • Wycieczka do Załęczańskiego Parku Krajobrazowego - Bobrowniki nad Żabi Staw - poznanie flory i fauny
          • Wycieczka do ZOO SAFARI BORYSEW zamieszkiwanej przez największą kolekcję krokodyli                           i aligatorów w Europie.

2. Warsztaty:

• Warsztaty stacjonarne ekologiczne prowadzone przez ODE ŹRÓDŁA: „Niebieska Planeta --ile na Ziemi mamy wody słodkiej i słonej?”, „Wpływ rolnictwa na wodę - wpływ rolnictwa na jakość wód na ziemi”, „Daleko od wody”.
          • Warsztaty stacjonarne prowadzone przez pracownika Sieradzkich Parków Krajobrazowych - "Życie organizmów w rzece Warcie"  oraz "Wpływ zanieczyszczeń na organizmy wodne".
          • Warsztaty stacjonarne „Badanie wody rzeki Żegliny pod względem chemicznym dla VII – VIII” - nauczyciel chemii

3. Konkursy
          • Gminny konkurs plastyczny -„Wody kropelka - moc wielka” .
          • Gminny konkurs fotograficzny- „Wodny świat w obiektywie” .
          • Szkolny konkurs wiedzy - „Woda – bezcenny skarb”.
          • Szkolny konkurs plastyczny - „Oszczędzajmy wodę - chrońmy przyrodę”.

4. Inne działania zaplanowane w projekcie;

Przeprowadzenie akcji- Akcja „Sprzątanie Świata”.
                   Zabawy badawcze – „eksperymenty z wodą”.
                   Światowy Dzień Ziemi online: Woda darem życia – prezentacja multimedialna, zbiórka odpadów
                   przeznaczonych do recyklingu /baterii, nakrętek plastikowych i makulatury, puszek aluminiowych/.                                               Quiz ekologiczny – „Tajemnice wody”