• Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej
          • Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej

          • W dniu 18 kwietnia odbył się „Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej” w Szkole Podstawowej im. Władysława Łokietka nr 9 w Sieradzu skierowany dla uczniów szkół podstawowych w drugiej kategorii wiekowej klasy V-VIII.
            Szkoły z powiatu sieradzkiego zgłosiły bardzo dużo chętnych uczniów (m.in. SP 4 w Sieradzu, SP 1 w Sieradzu, SP 8 w Sieradzu, SP 9 w Sieradzu, SP w Złoczewie, SP w Warcie, SP we Wróblewie, SP we Wągłczewie, SP w Rossoszycy, SP 9 w Sieradzu i inne). Na scenie zaprezentowano wiele utworów anglojęzycznych. Jury miało ciężki orzech do zgryzienia, ponieważ okazało się, że poziom jest bardzo wysoki. Uczestnicy poza śpiewem często prezentowali świetnie przygotowany układ choreograficzny, lub przykuwali wzrok ciekawym strojem scenicznym.
            Uczestnicy prezentowali się wspaniale, ale wygrać mogli nieliczni. Naszą szkołę reprezentowali Oliwia Chutek z klasy VII i Patryk Piotrowski z klasy VIII, których dzielnie wspierali i kibicowali im koledzy i koleżanki z klasy.  Opiekunem uczniów była pani Dorota Błaszczyk.

            Miło nam poinformować, że Patryk Piotrowski był bezkonkurencyjny i zajął zaszczytne I miejsce na podium śpiewając piosenkę „Daylight”.

            Serdecznie gratulujemy!

        • Obchody dnia urodzin naszego patrona szkoły
          • Obchody dnia urodzin naszego patrona szkoły

          • 17 kwietnia 2024 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona Szkoły związany ze 121 rocznicą urodzin Teodora Goździkiewicza. Na początek odbył się Międzyszkolny Konkurs Literacko-Plastyczny "Napiszemy i zilustrujmy krótką książeczkę zainspirowaną twórczością Teodora Goździkiewicza".

            W konkursie tym uczestniczyły dwie trzyosobowe grupy dzieci z klas II-IV, tj. uczennice ze Szkoły Podstawowej im. Tomasza Masteja w Chojnem: Julia Grabia, Liliana Bartczak i Oliwia Owczarek oraz uczennice z naszej szkoły: Anna Ośrodek, Hanna Otrębska i Wiktoria Arczyńska.

            Dzieci do wylosowanego tytułu, zaczerpniętego z twórczości Goździkiewicza, stworzyły własne kilkustronicowe książeczki. Wymagało to od nich wiele pracy, zaangażowania, pomysłowości, umiejętności pisarskich i plastycznych oraz przede wszystkim współpracy.

            Następnie po przerwie obiadowej i związanej z obradami konkursowego jury odbył się krótki apel, na którym chór szkolny razem z uczniami i nauczycielami odśpiewał hymn szkoły z akompaniamentem pianina, na który grał pan Ryszard Mikołajczyk. Uczeń Krzysztof Hołuj przeczytał biografię patrona szkoły. Następnie pani przewodnicząca jury, pani Barbara Modrzejewska, ogłosiła wyniki przeprowadzonego konkursu.

            Pierwsze miejsce przyznane zostało uczennicom ze Szkoły Podstawowej w Chojnem, które wykonały książeczkę pt. "Między polem a lasem", a na drugim miejscu uplasowały się uczennice z naszej szkoły, które stworzyły książeczkę pt. "Bażanty".

            Panie z jury - pani Barbara Modrzejewska, pani Ewa Masierowska i pani Agata Michnik wręczyły uczennicom dyplomy i nagrody książkowe. Dyplomy z podziękowaniem za przygotowanie uczniów otrzymali również opiekunowie dzieci. Serdecznie gratulujemy zarówno zwycięzcom jak i naszym dziewczynkom - Ani, Hani i Wikrorii. Życzymy dalszych sukcesów.

            Obchody Dnia Patrona Szkoły i konkurs literacko-plastyczny przygotowały pani Agnieszka Ośrodek i pani Justyna Raj we współpracy z panią dyrektor szkoły.

        • Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej
          • Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej

          • „Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej” odbył się w Szkole Podstawowej im. Władysława Łokietka nr 9 w Sieradzu. Konkurs skierowany był dla uczniów szkół podstawowych w dwóch kategoriach:
             
            Kategoria I – klasy I – IV,
            Kategoria II – klasy V-VIII.

            W dniu 17 kwietnia rozpoczęła się rywalizacja uczniów w kategorii klas I-IV. Konkurs był wspaniałą okazją do zaprezentowania swojego talentu, przedstawienia własnej interpretacji znanych przebojów oraz pochwalenia się znajomością języka angielskiego. Nasza szkoła reprezentowana była przez 2 uczniów z klasy IV : Oliwię Piaseczną i Dawida Marciniaka. Za przygotowanie ich  do konkursu odpowiedzialna była pani Dorota Błaszczyk.  Konkurencja była bardzo duża, gdyż w kategorii I (klasy I-IV) wystąpiło dużo solistów z 10 szkół ( m.in. SP 9 w Sieradzu, SP 1 w Sieradzu, SP 4 w Sieradzu, SP we Wróblewie, SP w Warcie, SP w Rossoszycy, SP w Burzeninie, SP w Gruszczycach, SP w Rzechcie, SP w Złoczewie).
            Jurorzy - po jednym nauczycielu z każdej ze szkół - nie kryli uznania wobec wysokiego poziomu wykonywanych utworów i zaangażowania wykonawców.
            Tym bardziej miło nas poinformować, że Oliwka zdobyła wyróżnienie śpiewając piosenkę „Dance Monkey”.
            Konkurs Piosenki Angielskiej dostarczył niezwykłych wrażeń publiczności, jurorom i samym młodym artystom. Był też okazją do wspaniałej zabawy i spotkania w gronie osób lubiących śpiew i język angielski.

        • II Międzyszkolny Konkurs z Języka Angielskiego „ ENGLISH TEEN EAGLE”
          • II Międzyszkolny Konkurs z Języka Angielskiego „ ENGLISH TEEN EAGLE”

          • W dniu 17 kwietnia odbył się  II Międzyszkolny Konkurs z Języka Angielskiego „ENGLISH TEEN EAGLE”.Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa Gminy Sieradz im. Jana Pawła II w Sieradzu. Celem konkursu było doskonalenie znajomości języka angielskiego, motywowanie uczniów do nauki tego języka oraz pogłębienie istniejącej współpracy między szkołami gminy i miasta Sieradz. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klasy VII i uczniów klasy VIII, a zadaniem konkursowym było rozwiązanie testu leksykalno-gramatycznego opartego na podstawie programowej nauczania języków obcych na poziomie klasy VII i VIII.
            Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:


            z klasy VII: Gabriel Misztal, Maja Drobnik, Aleksandra Skoczna.

            z klasy VIII: Patryk Piotrowski, Magdalena Rosiak, Wiktoria Szymczak.

            Za zgłoszenie i przygotowanie uczniów do konkursu odpowiedzialna była pani Dorota Błaszczyk.
            W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół miasta i gminy Sieradz. Naszym uczniom do podium zabrakło kilka punktów. Rywalizacja i konkurencja była naprawdę duża, ponieważ do konkursu przystąpili najlepsi uczniowie ze swoich szkół.
            Uczniowie nie składają broni i zapowiadają mocną walkę w przyszłym roku! 

        • Przedstawienia Teatru "Magiczna Scena" w naszej szkole
          • Przedstawienia Teatru "Magiczna Scena" w naszej szkole

          • Dnia 17.04.2024r. gościliśmy w naszej szkole Teatr „Magiczna Scena". Aktorzy przedstawili 2 spektakle profilaktyczne: dla uczniów klas IV-VIII pt. „Szkolne tarapaty” oraz dla uczniów klasy I-III oraz oddziałów przedszkolnych pt. ”Księga życzeń”. Uczniowie z dużym zainteresowaniem obejrzeli  przedstawienie.

        • Popcorn prosto z ogródka!
          • Popcorn prosto z ogródka!

          • Miło nam poinformować, że nasza Szkoła bierze udział w ogólnopolskim wyzwaniu/zabawie „Popcorn prosto z ogródka” Uczniowie wyhodują kukurydzę i wspólnie przetworzą ją w pyszny pop-corn.

            Życzymy powodzenia !

        • Kwiecień miesiącem zdrowia
          • Kwiecień miesiącem zdrowia

          • Jak co roku, w naszej szkole, kwiecień jest miesiącem kultury zdrowotnej. W tym roku hasłem przewodnim jest „Moje zdrowie, moje prawo” Zachęcamy całą społeczność uczniowską do działań prozdrowotnych! Podejmując proste codzienne działania mamy szansę na poprawę naszej sprawności, podniesienie odporności i lepsze samopoczucie! Celem Światowego Dnia Zdrowia jest zwrócenie uwagi na najbardziej istotne problemy zdrowotne społeczeństw na całym świecie. Zdrowie – według definicji Światowej Organizacji Zdrowia –to stan pełnego fizycznego, umysłowego i społecznego dobrostanu. Z tej okazji p. Anną Chwiałkowską-Binkowską i p. Natalią Jatczak przeprowadziły zajęcia zdrowotne, na których uczniowie dowiedzieli się jak należy dbać o swoje zdrowie a także mogli obliczyć swoje BMI.

            Odwiedziły nas też Alpaki Cudaki. Te przeurocze, mięciutkie, cichutkie i niezwykłe zwierzątka podbiły nasze serca. Przy okazji dzieci dowiedziały się dużo ciekawych rzeczy o alpakach, min. w jaki sposób należy o nie dbać, jak je karmić oraz co najbardziej lubią robić. Podczas tego niezwykłego spotkania wszyscy mieli okazję nakarmić alpaki przygotowanymi marchewkami, wyczesać odpowiednimi szczotkami i pospacerować z nimi po szkolnym boisku, ale przede wszystkim - poprzytulać się do woli.

            W ten oto sposób dzieci doświadczyły alpakoterapii. Radości było co nie miara, bowiem te przemiłe zwierzątka dostarczyły nam mnóstwo przeżyć i pozytywnych doznań. Wszyscy byli mega zachwyceni naszymi futrzanymi gośćmi. A na koniec każdy otrzymał witaminki w postaci jabłka.

        • 23 kwietnia - English Language Day
          • 23 kwietnia - English Language Day

          • W ramach obchodów Dnia Języka Angielskiego (English Language Day), który przypada 23 kwietnia (wtorek), ogłaszamy wyzwania oraz szereg atrakcji  dla wszystkich uczniów.

            Klasy I-III

            Konkurs „Union Jack – Flaga Wielkiej Brytanii” - Konkurs jest skierowany do uczniów klas I-III, technika wykonania pracy: dowolna (np. wydzieranka, farby, technika mieszana – collage), format A4, pracę należy wykonać indywidualnie, każdy z uczestników składa maksymalnie jedną pracę konkursową, każda praca zgłoszona do konkursu powinna być podpisana.

            Klasy IV-VI

            Konkurs „Zgadnij kim jestem?”
            -  Konkurs dla chętnych uczniów klas IV- VI, którzy mogą przebrać się za znaną postać (historyczną, gwiazdę sportu, aktora/aktorkę, artystę, polityka) pochodzącego z Wielkiej Brytanii lub USA, przebranie powinno jak najbardziej odzwierciedlać tą postać. Liczymy na Waszą kreatywność i pomysłowość!

            Klasy VII-VIII

            Test wiedzy o krajach anglojęzycznych - Konkurs dla chętnych uczniów klas VII-VIII. Konkurs sprawdzi wiedzę uczniów w zakresie szeroko pojętej kultury i obyczajów krajów anglojęzycznych (Wielka Brytania, USA, Kanada, Australia) zawartych w programie nauczania języka angielskiego, przekazywanych na zajęciach pozalekcyjnych, w TV, itp. Pytania będą również dotyczyły podstawowej znajomości geografii, historii i życia codziennego: stolice, popularne miasta, zabytki, dawni i obecni przywódcy, sławne osoby i postaci fikcyjne, święta.

            W każdym konkursie, w każdej kategorii wiekowej wyłoniony zostanie przez nauczycieli języka angielskiego p. Błaszczyk i p. Bielecką zwycięzca, który otrzyma nagrodę rzeczową oraz ocenę z języka angielskiego.

            Zapraszamy do wspólnej zabawy!

        • Zbiórka elektrośmieci
          • Zbiórka elektrośmieci

          • W dniach 11-18.03.2024 roku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” to projekt ekologiczny i edukacyjny, którego celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży w wieku szkolnym do promowania zachowań proekologicznych oraz ponoszenia świadomości ekologicznej na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

            W sumie zebraliśmy 450 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Tak wiele korzyści z jednej akcji – czyste środowisko i pomoce dla uczniów:)

            Dziękujemy tym, którzy nie tylko włączyli się do zbiórki, ale również pomogli w jej organizacji p. Annie Chwiałkowskiej-Binkowskiej oraz p. Marcinowi Klimczakowi.

        • Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2024/25
          • Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2024/25

          • Już niebawem rozpocznie się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. To ważny moment w życiu wszystkich młodych ludzi wybierających dalszą drogę kształcenia.Przed ósmoklasistami jeszcze majowy egzamin, ale o wyborze szkoły decydują dużo wcześniej. Zwłaszcza, że rekrutacja do szkół ponadpodstawowych jest kilkuetapowa. Kiedy należy składać podanie do szkoły? Ile szkół można wybrać? W grafice zamieszczone są poszczególne etapy i terminy rekrutacji.

        • Szkolne eliminacje do konkursu recytatorskiego
          • Szkolne eliminacje do konkursu recytatorskiego

          • 9 kwietnia 2024r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski pod przewodnictwem Pani Joanny Mikołajczyk i pani Elżbiety Śmigiery. Uczniowie występowali w 4 kategoriach:
            -oddział przedszkolny,
            -klasy I-III,
            -klasy IV-VI,
            -klasy VII-VIII.
            Uczestników obowiązywała umiejętność pięknej recytacji przygotowanego wiersza. Wszyscy reprezentowali bardzo wysoki poziom, co nie ułatwiało pracy jury, w którym zasiedli: Pani Anna Gołębiowska, Pani Alicja Stanisz, Pan Mateusz Ziarniak.
            Ostatecznie wyłoniono następujących zwycięzców, którzy zaprezentują szkołę w konkursie recytatorskim w Szkole Podstawowej im.Tomasza Masteja w Chojnem:

            - oddziały przedszkolne: Antonina Berlińska,
            - klasy I-III: Michał Dudek,
            - klasy IV-VI: Lena Gotkowicz
            - klasy VII-VIII: Oliwia Chutek


            Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a zwycięzcom życzymy powodzenia w nastepnym etapie konkursu.

        • Etap rejonowy: XVI Konkurs Rejonowy z Języka Angielskiego
          • Etap rejonowy: XVI Konkurs Rejonowy z Języka Angielskiego

          • 10 kwietnia 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Zduńskiej Woli odbył się etap rejonowy XVI Konkursu Rejonowego z Języka Angielskiego zorganizowanego przez Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Sieradzu. W bieżącej edycji konkursu, do etapu rejonowego zakwalifikowało się niemal 80 uczniów z powiatu sieradzkiego, zduńskowolskiego, łaskiego, wieluńskiego.  
            Naszą szkołę reprezentowały 2 uczennice: Maja Drobnik i Aleksandra Skoczna z klasy VII. Opiekunem uczennic była p. Błaszczyk. 

            Konkurs obejmował nie tylko zaawansowany materiał gramatyczno - leksykalny, ale również zakres wiedzy o krajach anglojęzycznych. Wszyscy uczniowie reprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy i umiejętności. 
            Na ostateczne wyniki konkursu musimy poczekać do 17 kwietnia.

            Trzymamy kciuki za nasze uczennice, by dostały się do ostatniego etapu konkursu- części ustnej.

        • Międzyszkolny konkurs recytatorski dla dzieci w wieku przedszkolnym (3,4,5,6 latki) „Wiosna w poezji dziecięcej”
          • Międzyszkolny konkurs recytatorski dla dzieci w wieku przedszkolnym (3,4,5,6 latki) „Wiosna w poezji dziecięcej”

          • Regulamin

            Organizator:
            Paulina Żarnecka, Edyta Sowijak

            Cele konkursu:

            - zainteresowanie dzieci poezją

            - rozwijanie zdolności recytatorskich

            - popularyzowanie poezji dziecięcej

            - rozwijanie dziecięcych talentów

            Zasady uczestnictwa :
             - konkurs skierowany jest do dzieci uczęszczających do oddziałów przedszkolnych  3 – 4 oraz 5 – 6 latków

            - każda grupa wiekowa typuje troje dzieci wyłonionych podczas eliminacji wewnętrznych

            - konkurs będzie miał formę prezentacji dowolnego utworu poetyckiego o tematyce wiosennej

            - mile widziane stroje tematyczne

            - do udziału w konkursie dzieci przygotowują się w domu przy wsparciu Rodziców

            - zgłoszenia do konkursu należy kierować do p. Pauliny Żarneckiej do dnia 09.05.2024 roku.

            - konkurs odbędzie się 28.05.2024 roku o godzinie 9.30 w Szkole Podstawowej   im. Teodora Goździkiewicza w Dąbrowie Wielkiej, w sali nr.7

            Kryteria oceny:

            Jury powołane przez organizatora dokona oceny według kategorii wiekowych:

            - 3 – 4 latki

            - 5 – 6 latki

            oraz następujących kryteriów:

            - dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie

            - interpretacja tekstu

            - kultura słowa

            - ogólny wyraz artystyczny (element ruchu, strój).

            Jury:

            - komisja ogłosi werdykt po wysłuchaniu wszystkich uczestników

            - każdy członek komisji przyznaje punkt w skalo od 1 do 3 dla każdego z kryteriów

            - w przypadku jednakowej liczby zebranych głosów, głos decydujący ma przewodniczący komisji

            - decyzja komisji jest niepodważalna

            - komisję  konkursową powołuje organizator.

            Nagrody dla laureatów:

            W każdej grupie wiekowej przyznane będą I, II, III miejsce. Przewidziane są nagrody rzeczowe. Dla pozostałych dzieci dyplom uczestnictwa.

        • Mali ogrodnicy
          • Mali ogrodnicy

          • Uczniowie klas V-VI uczęszczający na zajęcia innowacyjne wspólnie z p. Anną Chwiałkowską-Binkowską, p. Barbarą Modrzejewską poznali prace ogrodnika i wcielili się w jego rolę. Wspólnie zasiali nasiona rzeżuchy, rukoli, poziomek, kopru i sałaty. Uczniowie systematycznie pielęgnują roślinki aby za jakich czas otrzymać pyszne owoce.

        • Światowy Dzień Zdrowia „Moje zdrowie, moje prawo”
          • Światowy Dzień Zdrowia „Moje zdrowie, moje prawo”

          • W dniu 05 kwietnia w szkole odbyły się zajęcia związane z Światowym Dniem Zdrowia pod hasłem „Moje zdrowie, moje prawo” Klasy wykazały się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i troską o swoje i innych zdrowie. Uczniowie zostali zapoznani z problemami związanymi z zachowaniem higieny, zdrowym odżywianiem, stresem i wieloma innymi czynnikami mającymi wpływ na zdrowie i długie życie. Mimo poważnego tematu uczniowie bawili się przy tym rewelacyjnie układając rebusy i wymyślając nowe sposoby ekologicznego trybu życia. Zajęcia przeprowadzili p. Sławomir Lasota i p. Anna Chwiałkowska-Binkowska

        • Segregowanie odpadów
          • Segregowanie odpadów

          • 3 kwietnia uczniowie klas I-VIII oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych gościły przedstawiciela z Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych "ORLI STAW".

            Podczas spotkania, w formie prezentacji i wykładu, uczniowie zostali zapoznani jak działa zakład „Orli Staw” oraz jak ważne jest dbanie o środowisko i jakie znaczenie ma segregacja odpadów.

        • Wyjazd do teatru
          • Wyjazd do teatru

          • 4 kwietnia 2024 roku dzieci z klas 0-III pojechały autokarem na wycieczkę do Sieradzkiego Centrum Kultury. Uczniowie obejrzeli spektakl pt. "Pocahontas" w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Celem wycieczki było między innymi podniesienie kompetencji kulturalnych uczniów w zakresie odbioru sztuki i zachowania w teatrze, a także wyzwalanie pozytywnych emocji oraz bezpośredni, bliski kontakt z aktorem. Wszystkie dzieci ze skupieniem i radością oglądały przedstawienie, którego scenariusz zaczerpnięty był z bajkowej adaptacji historii o słynnej indiańskiej księżniczce. W pięknej scenerii, wśród gry aktorów ubranych w interesujące, barwne kostiumy i używających ciekawych rekwizytów, dzieci mogły identyfikować się z bohaterami, a szczególnie z główną bohaterką, która zadziwiała i oczarowywała swoim wdziękiem, odwagą oraz ciekawością świata. W czasie konfliktów między Indianami i białymi osadnikami Pocahontas kierowała się głosem serca i znalazła sposób, aby osoby z dwóch różnych kultur mogły żyć razem w pokoju. Na scenie można było również zobaczyć przyjaciół Pocahontas i ich niesamowite perypetie. Dodatkowymi walorami przedstawienia były indiańska muzyka i taniec, a także wartka akcja i śmieszne dialogi. Piękna muzyka, pomysłowa scenografia, a przede wszystkim dobra gra aktorów spowodowały, że uczniowie z zaciekawieniem oglądali spektakl. Przesłaniem edukacyjnym przedstawienia było motto: "Jeden świat jest wokół nas, każda część ma jego sens, drzewo, ptak, ryba, ssak wszystko to jeden świat." Sztuka teatralna dostarczyła wszystkim dzieciom wielu cennych doświadczeń teatralnych, uśmiechu oraz dobrej zabawy. Wycieczka sprzyjała integracji uczniów. Po spektaklu dzieci pełne wrażeń wróciły do szkoły.

        • Wymiana kartek
          • Wymiana kartek

          • Z okazji Świąt Wielkanocnych uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą p. Anną Chwiałkowską-Binkowską wzięli udział w międzyszkolnej wymianie kartek świątecznych. Nasi uczniowie własnoręcznie wykonali piękne kartki oraz napisali życzenia. Kartki zostały przekazane do uczniów klasy VIc ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sieradzu. Otrzymane kartki przyniosły wiele radości i satysfakcji.

            Dziękujemy za udział w projekcie.

        • Niecodzienna wizyta u przedszkolaków
          • Niecodzienna wizyta u przedszkolaków

          • Tuż przed Wielkanocą uczennice uczęszczające na Zajęcia Regionalne wraz z panią Alicją Stanisz odwiedziły najmłodsze dzieci z naszej szkoły – wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych, aby przekazać im własnoręcznie wykonane podczas zajęć regionalnych Wielkanocne Zajączki.
            Dużą radość sprawił dzieciom Zajączek, który zostawił dla nich także słodkie upominki.